Palą, bo chcą mieć mniejsze dzieci

Szokujące wyniki badań australijskich naukowców. 10-letnie obserwacje wykazały, że ciężarne nastolatki zaczynają palić papierosy, bo boją się, że będą miały duże dzieci i w konsekwencji trudniejszy poród.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

FAKT
Komentarz [H]yperreala: 
Żywimy szczerą nadzieję, że informacja jest jednak faktoidem.

Odsłony

379

Szokujące wyniki badań australijskich naukowców. 10-letnie obserwacje wykazały, że ciężarne nastolatki zaczynają palić papierosy, bo boją się, że będą miały duże dzieci i w konsekwencji trudniejszy poród.

Wyniki dziesięcioletniego badania prowadzonego przez naukowców z Australii na temat palenia papierosów są przerażające. Jak wykazali eksperci, nastoletnie ciężarne gotowe są podjąć radykalne kroki, byle tylko spróbować kontrolować przebieg porodu.

W tym przypadku chodzi o palenie papierosów w czasie ciąży, które wpływa na zmniejszenie masy ciała płodu i, tym samym, na łatwiejszy poród.

- To szokujące, ale nastoletnie ciężarne bardziej obawiają się porodu i dużego dziecka, niż komplikacji zdrowotnych powodowanych przez papierosy, takich jak rodzenie martwego dziecka, wzmożone ryzyko zachorowań na astmę i alergii - mówi profesor Simone Dennis z Australijskiego Uniwersytetu Narodowego.

- Dziewczyny czytają na opakowaniach papierosów, że palenie w ciąży może prowadzić do zmniejszenia wagi dzieci i wyciągają z tego błędne wnioski. 16- czy 17-letnie ciężarne są drobne, więc się boją. Ich zdaniem, najgorsze, co mogłoby im się przytrafić, to duże dziecko. Niektóre z przebadanych nastoletnich ciężarnych właśnie w czasie ciąży zaczęły palić, inne paliły więcej niż dotychczas. Miały nadzieję, że w ten sposób spełnią się "obietnice z pudełka". Bardzo mnie to uderzyło - dodaje uczony w rozmowie z "Australia Daily Telegraph".

Jednak nie tylko strach przed ciężkim porodem sprawia, że nastoletnie ciężarne sięgają po papierosy. - Odkryliśmy także, że niektóre dziewczyny, gdy dowiadywały się, że będą miały córkę, zaczynały palić, by upewnić się, że będzie ona mała. Istnieje przekonanie, że bycie dziewczynką i bycie małą, drobną jest dobre, dlatego przyszłe matki chciały zapewnić to swoim córkom - mówi Simone Dennis.

Palenie w ciąży niesie jednak ze sobą dużo poważniejsze konsekwencje, niż tylko mniejsza waga dziecka. Tytoń powoduje długotrwałe uszkodzenia płuc, mózgu i krwi nienarodzonego dziecka. Redukuje ilość tlenu i pożywienia dostarczanych płodowi w łonie matki, niezbędnych do prawidłowego rozwoju dziecka. Co więcej, palenie w ciąży przyczynia się do częstszych poronień, przedwczesnych porodów, zwiększa prawdopodobieństwo śmierci łóżeczkowej o 25 proc.

- To tylko niektóre z negatywnych skutków palenia w ciąży. Jest ich znacznie więcej - zaznacza profesor.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • 2C-I

22:30

Wciągnąłem do nosa około 5mg 2C-I. Dawka mała, ale ten sposób działa 2x silniej niż doustne podanie, a niektórzy są zadziwiająco wrażliwi na 2C-I, więc wolałem nie ryzykować z całymi 20mg doustnie.


Po około 5 minutach nos zaczął strasznie piec. To zupełnie coś innego niż przy podaniu doustnym, fenetyloaminy nie są chyba przeznaczone do takiej absorbcji.

22:45

  • MDMA (Ecstasy)

Hi! od niedzieli do wtorku znów byłem w naszym "ośrodku wypoczynkowym" w podmoskiewskim Sokolsku... przyjechałem wieczorem ok. 20.00, połknąłem pigułkę i 60 grzybów - stwierdziłem, że tym razem trzeba działać z umiarem... wiele się nie zmieniło - na parterze trance... jeden z lepszych rosyjskich zespołów transowych - Paranoic Sensations (Parasense), czyli Alex&Zolod zgodzili się dla nas zagrać live... muszę powiedzieć, że bardzo mi się podoba połączenie grzybów z XTC - grzyby tracą wówczas swoje dołujące właściwości (dla mnie dołujące) i cały trip jest cudownie barwny...

  • Bad trip
  • Marihuana
  • Marihuana

Chciałbym wam opowiedziec o wczorajszym(12.04.19) tripie ponieważ był bardzo nietypowy. Wracając ze szkoły koło 14 postanowiłem w połowie drogi, nad rzeką, w ustronnym miejscu, zajarać towar od kolegi (Pana X). Nabiłem lufę. Nie solidnie bo też nie wiedziałem jak mnie klepnie. Zdjąłem wszystko na jednego bucha którego trzymałem przez kilkanaście sekund jeszcze w płucach. Lufke wyrzuciłem I zacząłem wracac do domu (byłem około 2km od domu). Wyjąłem chipsy i zacząłem je jeść. I w tej właśnie chwili wszystko jak nagły deszcz mnie klepło. Solidnie.

  • 4-HO-MET
  • Pierwszy raz
  • Tytoń

Nieznane jezioro 50 km od domu. Chęć poznania psychodeli. Przed zażyciem na miejscu obawa przed tym co mnie czeka.

 

Witam. Jest to mój pierwszy trip raport więc proszę o wyrozumiałość. Dwa poprzednie wieczory nie brałem tabletek przeciwalergicznych, bo nie mam pewności, czy można łączyć je z hometem. Poprzedniego wieczora nie jadłem kolacji, a w dni tripa tylko dwie skąpe kanapki rano, żeby dać większe szanse zadziałać tryptaminie.

10:30

randomness