REKLAMA
Oto, czym okazał się największy "przemyt narkotyków" na lotnisku...

Brytyjska policja z Sussex pochwaliła się udaną, w ich mniemaniu, akcją na Twitterze. Dopiero po przeprowadzeniu testów okazało się, że...

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

tanie-loty.com.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

947

Słyszałeś o brzytwie Ockhama? Zgodnie z nią najprostsze wyjaśnienie zazwyczaj jest najwłaściwsze. Jednak czasami, gdy słyszysz tętent kopyt, to wcale nie konie, lecz zebry. Właśnie tak było w przypadku lotniskowych służb celnych. Zobaczyli woreczki z białym proszkiem w bagażu i założyli, że to narkotyki. A prawda okazała się zdecydowanie mniej oczywista.

Służby celne na lotnisku Londyn Gatwick chwaliły się w środę udaną akcją antynarkotykową. Wg doniesień prasowych udało się przechwycić 25 woreczków z białym proszkiem, przewożonych przez jednego z pasażerów. Po kilku dniach okazało się, że domniemane narkotyki to… sproszkowana mieszanka do wegańskich ciast.

Brytyjska policja z Sussex pochwaliła się udaną, w ich mniemaniu, akcją na Twitterze. Dopiero po przeprowadzeniu testów okazało się, że przewożone torebki to nie żadne narkotyki, a jedynie zestaw suchych składników, używanych do wyrobu wegańskich ciast. Osoba przewożąca walizkę pracowała dla restauracji Purezza w Brighton. Została zatrzymana do wyjaśnień, jednak wypuszczona jeszcze przed przeprowadzeniem testów.

Zawartość walizki wróciła do właściciela. Brytyjska policja przeprosiła za całe zamieszanie, a w zamian wegańska restauracja obiecała przesłać im próbkę swoich ciast.

Oceń treść:

Average: 9.3 (3 votes)