Nowe testy NHS zwiastują legalizację marihuany?

Olejek stosuje się na zasadzie zbliżonej do e-papierosów. Jego oficjalna nazwa to MediPen – zawiera on cannabidiol niepsychoaktywny, który ma pomagać w terapii bólu oraz nerwic.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Anglia Today

Odsłony

276

NHS właśnie rozpoczęło testy pierwszego w historii olejku leczniczego z ekstraktem z marihuany. Eksperci twierdzą, że to olbrzymi krok w stronę legalizacji marihuany w Wielkiej Brytanii

Olejek stosuje się na zasadzie zbliżonej do e-papierosów. Jego oficjalna nazwa to MediPen – zawiera on cannabidiol niepsychoaktywny, który ma pomagać w terapii bólu oraz nerwic.

MediPen jest dostępny w UK od ponad roku, jednak teraz po raz pierwszy jego oficjalnymi testami zajęli się specjaliści NHS, którzy w ciągu kilku miesięcy mają uzyskać wyniki co do skuteczności i wpływu na zdrowie.

Współpracę z NHS potwierdził prezes MediPen, Jordan Owen: - Jako wiodąca firma zajmująca się biotechnologicznym wykorzystaniem marihuany i jej właściwościami, jesteśmy bardzo podekscytowani wieścią, że - tak bardzo potrzebne - osadzenie leczniczej marihuany na gruncie angielskim wreszcie zaczyna się ziszczać.

Korzystne efekty legalizacji marihuany udokumentowano już w kilku innych krajach. Dla przykładu – w Kolorado, w USA, legalizacja zaowocowała spadkiem poziomu przestępczości – również tej niezwiązanej z marihuaną. Skorzystała też ekonomia i rynek pracy miasta.

Przedstawiciele NHS oraz MediPen mają jednak zamiar skupiać się na leczniczych właściwościach rośliny – przede wszystkim w terapii epilepsji, nerwicy i Alzheimera.

Oceń treść:

Average: 9.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

Pewnego pieknego wieczoru w ostatni dzien szkoly zaraz przed feriami

(godzina okolo 16, bylo ciemno) z kolegami postanowilismy troche

poswietowac. Troche sie balem bo bylem ostatnio mocno chory, antybiotyk

skonczylem brac 3 dni przed (nie pamietam co to bylo) i slyszalem ze

mieszanka antybiotyk + alkohol (najczesciej ) = nie wydolnosc serca,

lub tez brak przytomnosci.


Mimo to poszlismy w nasze ulubione miejsce, opuszczony dom dzialkowy ,

  • Dekstrometorfan
  • Przeżycie mistyczne

jest ok

Była to spora dawka DXM.

Zacząłem około 15.00. 

Straciłem rachubę caszu już na samym początku więc skupię się na samym tripie, który wywarł na mnie niesamowite wrażenie i pozostanie niezapomnianiym do końca życia.

  • Marihuana

Jestem ... czy mnie nie ma... czekam.... obserwuje.... napalam sie....te ciala... te podrygjqce piersi.. czekam na goscia... leb mi peka od tematow wybuchajqcych mi w glowie... a moze od porannego tematu..juz 13a co sie ze mnq dzieje cholera.... nie wiem....

  • Ayahuasca

[Opisane doświadczenie nie jest oryginalną Ayahuaską, tylko jej analogiem: Mimosahuaską - kora Mimozy hostillis(DMT) + nasiona Ruty stepowej(MAOi) - która wywołuje efekty bardzo podobne, aczkolwiek nie identyczne z oryginalną Ayahuaską. - red. Neurogroove]
randomness