Nowe testy NHS zwiastują legalizację marihuany?

Olejek stosuje się na zasadzie zbliżonej do e-papierosów. Jego oficjalna nazwa to MediPen – zawiera on cannabidiol niepsychoaktywny, który ma pomagać w terapii bólu oraz nerwic.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Anglia Today

Odsłony

276

NHS właśnie rozpoczęło testy pierwszego w historii olejku leczniczego z ekstraktem z marihuany. Eksperci twierdzą, że to olbrzymi krok w stronę legalizacji marihuany w Wielkiej Brytanii

Olejek stosuje się na zasadzie zbliżonej do e-papierosów. Jego oficjalna nazwa to MediPen – zawiera on cannabidiol niepsychoaktywny, który ma pomagać w terapii bólu oraz nerwic.

MediPen jest dostępny w UK od ponad roku, jednak teraz po raz pierwszy jego oficjalnymi testami zajęli się specjaliści NHS, którzy w ciągu kilku miesięcy mają uzyskać wyniki co do skuteczności i wpływu na zdrowie.

Współpracę z NHS potwierdził prezes MediPen, Jordan Owen: - Jako wiodąca firma zajmująca się biotechnologicznym wykorzystaniem marihuany i jej właściwościami, jesteśmy bardzo podekscytowani wieścią, że - tak bardzo potrzebne - osadzenie leczniczej marihuany na gruncie angielskim wreszcie zaczyna się ziszczać.

Korzystne efekty legalizacji marihuany udokumentowano już w kilku innych krajach. Dla przykładu – w Kolorado, w USA, legalizacja zaowocowała spadkiem poziomu przestępczości – również tej niezwiązanej z marihuaną. Skorzystała też ekonomia i rynek pracy miasta.

Przedstawiciele NHS oraz MediPen mają jednak zamiar skupiać się na leczniczych właściwościach rośliny – przede wszystkim w terapii epilepsji, nerwicy i Alzheimera.

Oceń treść:

Average: 9.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Bieluń dziędzierzawa
  • Katastrofa

Neutralne a nawet pozytywne, podniecenie związane z chęcią przeżycia czegoś niezwykłego

Chęć przeprowadzenia crashtestu z bieluniem w roli głównej pojawiła się na kompletnym spontanie po znalezieniu dorodnego okazu szyszki z dwoma przegrodami pełnymi czarnych nasion. Wiele czasu poświęciłem na szukanie dawkowania tejże piekielnej rośliny, jedyne co udało mi się wyczytać to to że nie ma dawki progowej ogólnej, dla każdego kasztana może być inna i należy zwracać uwagę na kolor, czy jest suchy i dojrzały. Także na nasiona, czy są czarne czy przechodzą w brąz.

  • Dekstrometorfan

S&S: Jeden z leniwych grudniowych dni spędzonych w moim pokoju.Nastawienie jak najbardziej pozytywne.

Dawkowanie: 900mg przyjęte w dość szybkim czasie.

Wiek i doświadczenie: lat 20.Mj,hash,benzydamina,kodeina,amfetamina,dxm,kot itp

  • Grzyby Psylocybinowe
  • Pierwszy raz

Własny dom, późne lato, godzina ~17:00, ciepło, ale nie gorąco. W głowie mętlik, plus ciekawość i lekki strach przed nieznanym.

Dawno to było, wyciągam wspomnienia z archiwum, więc mam nadzieję, że ząb czasu ich za bardzo nie nadgryzł. Właśnie teraz, w sierpniu, przypada czwarta rocznica naszej znajomości. Powiedzieć, że jest niezwykle owocna, to jak nic nie powiedzieć, ale o tym możecie się przekonać sprawdzając moje poprzednie TR. 

 

randomness