Nieświadomi kierowcy ciężarówek dostarczali marihuanę do Polski i Francji

Ponad 72 kg marihuany przejęli podczas wspólnej akcji funkcjonariusze CBŚP oraz francuskich służb. Narkotyk przemycany był z Hiszpanii przez nieświadomych kierowców, wynajętych do przewiezienia pewnych towarów do Polski lub Francji. Marihuana ukryta była w specjalnych skrytkach w legalnym ładunku.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVP.INFO
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

96

Ponad 72 kg marihuany przejęli podczas wspólnej akcji funkcjonariusze CBŚP oraz francuskich służb. Narkotyk przemycany był z Hiszpanii przez nieświadomych kierowców, wynajętych do przewiezienia pewnych towarów do Polski lub Francji. Marihuana ukryta była w specjalnych skrytkach w legalnym ładunku.

Z ustaleń Prokuratury Okręgowej w Częstochowie i funkcjonariuszy katowickiego CBŚP wynika, że w 2019 r. przemytem hiszpańskiej marihuany zajęła się grupa osób ze Śląska i Małopolski. Hermetycznie pakowana „trawka” była umieszczana w specjalnych skrytkach legalnego towaru, który miał trafić do Polski lub Francji.

Ta część operacji była przeprowadzana w Hiszpanii. Jako że narkotyk ten zajmuje dużo miejsca w stosunku do swojej wagi, zazwyczaj eksportowano go partiami po 18-20 kg.

Następnie przemytnicy wynajmowali firmy transportowe, aby te przewiozły „podrasowane” ładunki pod wskazane adresy.

Kierowcy ciężarówek nie mieli pojęcia, że uczestniczą w przemycie. Dlatego podczas jakiejkolwiek kontroli nie zachowywali się podejrzanie, jak to czasem bywa z przemytnikami.

Pierwszą partię „trawki” przejęli w marcu br., funkcjonariusze CBŚP i Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego na terenie powiatu bolesławieckiego (woj. dolnośląskie). Odkryli wówczas paczki z marihuaną „wpasowane” w metalową obudowę urządzenia do przemysłowego osuszania pomieszczeń, przewożonego na pace ciężarówki.

Kurs z niespodzianką

Zatrzymanie do kontroli tego właśnie pojazdu nie było oczywiście przypadkowe. Śledczy znali już skład grupy i sposób jej działania.

Podczas kolejnych działań w okolicach Krakowa zatrzymano sześciu mężczyzn w wieku od 32 do 77 lat, mieszkańców województw małopolskiego i śląskiego. Przeszukania ich mieszkań, wynajętych pomieszczeń i samochodów pozwoliły na zabezpieczenie 34 kg marihuany z dwóch poprzednich transportów.

W tym czasie oficer łącznikowy CBŚP przy Interpolu skontaktował się z francuskimi śledczymi, że na ich teren wjechała ciężarówka z pewną partią narkotyków. W miejscowości Morvillars we wschodniej Francji lokalni stróże prawa przejęli 19 kg marihuany.

I znowu polski kierowca, któremu zlecono przewiezienie ładunku, nie miał pojęcia o kontrabandzie.

Na razie sześciu podejrzanych usłyszało zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także przemytu, posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości marihuany. „Cebesie” zapowiadają kolejne zatrzymania.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

Autor: HolyShaG

Wiek: Wtedy 18 lat.

Waga: ~80kg.

Wzrost: 184cm.

Doświadczenie: Etanol, nikotyna, teina, kofeina, amfetamina (śladowa ilość, praktycznie 0 efektu), THC, bez efektu, za mała ilość.

Set & Setting: Wakacyjna ciepła sierpniowa noc 2009 roku, atmosfera wspaniała - wraz z moim przyjacielem (R) dostaliśmy się na wymarzone uczelnie. Dodatkowo perspektywa, miło spędzonej nocki z miłymi koleżankami. Duża dyskoteka, dużo ludzi. Piątek.

  • 2C-P
  • Przeżycie mistyczne

Własny pokój, samotnie. Pozytywne nastawienie.

Pierwszy raz  z psychodelikiem klasycznym.

 

  • 25C-NBOMe
  • Pierwszy raz

Lekko deszczowy wieczór. Miejsce: Wynajmowana przeze mnie stancja, na której obecnie jestem sam. Nastawienie: Chęć spróbowania czegoś nowego, poczucia nowych psychodelicznych doznań.

17:34

Siedząc przed kompem biorę jeden malutki magiczny kartonik pod górne dziąsło. W oczekiwaniu na pierwsze efekty czytam sobie opisy przeżyć innych użytkowników tego specyfiku.

18:05