Nieświadomi kierowcy ciężarówek dostarczali marihuanę do Polski i Francji

Ponad 72 kg marihuany przejęli podczas wspólnej akcji funkcjonariusze CBŚP oraz francuskich służb. Narkotyk przemycany był z Hiszpanii przez nieświadomych kierowców, wynajętych do przewiezienia pewnych towarów do Polski lub Francji. Marihuana ukryta była w specjalnych skrytkach w legalnym ładunku.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVP.INFO
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

57

Ponad 72 kg marihuany przejęli podczas wspólnej akcji funkcjonariusze CBŚP oraz francuskich służb. Narkotyk przemycany był z Hiszpanii przez nieświadomych kierowców, wynajętych do przewiezienia pewnych towarów do Polski lub Francji. Marihuana ukryta była w specjalnych skrytkach w legalnym ładunku.

Z ustaleń Prokuratury Okręgowej w Częstochowie i funkcjonariuszy katowickiego CBŚP wynika, że w 2019 r. przemytem hiszpańskiej marihuany zajęła się grupa osób ze Śląska i Małopolski. Hermetycznie pakowana „trawka” była umieszczana w specjalnych skrytkach legalnego towaru, który miał trafić do Polski lub Francji.

Ta część operacji była przeprowadzana w Hiszpanii. Jako że narkotyk ten zajmuje dużo miejsca w stosunku do swojej wagi, zazwyczaj eksportowano go partiami po 18-20 kg.

Następnie przemytnicy wynajmowali firmy transportowe, aby te przewiozły „podrasowane” ładunki pod wskazane adresy.

Kierowcy ciężarówek nie mieli pojęcia, że uczestniczą w przemycie. Dlatego podczas jakiejkolwiek kontroli nie zachowywali się podejrzanie, jak to czasem bywa z przemytnikami.

Pierwszą partię „trawki” przejęli w marcu br., funkcjonariusze CBŚP i Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego na terenie powiatu bolesławieckiego (woj. dolnośląskie). Odkryli wówczas paczki z marihuaną „wpasowane” w metalową obudowę urządzenia do przemysłowego osuszania pomieszczeń, przewożonego na pace ciężarówki.

Kurs z niespodzianką

Zatrzymanie do kontroli tego właśnie pojazdu nie było oczywiście przypadkowe. Śledczy znali już skład grupy i sposób jej działania.

Podczas kolejnych działań w okolicach Krakowa zatrzymano sześciu mężczyzn w wieku od 32 do 77 lat, mieszkańców województw małopolskiego i śląskiego. Przeszukania ich mieszkań, wynajętych pomieszczeń i samochodów pozwoliły na zabezpieczenie 34 kg marihuany z dwóch poprzednich transportów.

W tym czasie oficer łącznikowy CBŚP przy Interpolu skontaktował się z francuskimi śledczymi, że na ich teren wjechała ciężarówka z pewną partią narkotyków. W miejscowości Morvillars we wschodniej Francji lokalni stróże prawa przejęli 19 kg marihuany.

I znowu polski kierowca, któremu zlecono przewiezienie ładunku, nie miał pojęcia o kontrabandzie.

Na razie sześciu podejrzanych usłyszało zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także przemytu, posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości marihuany. „Cebesie” zapowiadają kolejne zatrzymania.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne
  • Przeżycie mistyczne

w raporcie

"Z każdego drzewa tego ogrodu możesz jeść, Ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy tylko zjesz z niego, na pewno umrzesz." I Moj. 2: 16-17

Z perspektywy lat widzę jasno: decyzja o spożyciu wynikła ze znudzenia i próżności. Dzień czy dwa wcześniej uraczyłem się srogo gałką muszkatołową, zejście było niemiłosierne. Przy końcu wzraz ze Współtowarzyszem wypiliśmy po piwie, może dwóch. W końcu wpadłem na pomysł wspólnego tripu. Sięgnęłem po zapas suszonych grzybów zbieranych w ubiegłym sezonie 2008 roku.

  • Inne
  • Pierwszy raz

Testowałem sam, we własnym pokoju w bezstresowy wolny dzień. Testowane zaraz po odebraniu tego z poczty. Nastawienie to chęć sprawdzenia jak to działa.

 Timetable

[13:25 => T=0min]Przyjęte  donosowo  ~50mg Hydroksytropakokainy.

[T+2min]W gardle czuć spływ, potem już tylko czuć podrażnienie gardła, żadnych nieprzyjemności ani bólu w nosie, nos lekko znieczulony.

[T+4min] Zaczyna się peak. Podniesiony nastrój, przyjemna stymulacja, działanie naprawdę podobne do koki.

[T+5min] Ból brzucha, lekkie znieczulenie w gardle, lekki ściskający tępy ból w miejscu spływu, znieczulone gardło jak po MXE lub koko.

  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Średni nastrój, lekkie poczucie samotności, szybkie tętno, brak odprężenia. Rodzice w domu, ale godzina zbyt późna by podejrzewać, że wstaną. Pierwsze samotne palenie, niepewność i ciekawość.

Nie sądziłam, że sklejenie swoich rozdziabanych myśli w zwięzłą kulę informacji będzie takie trudne. Zastanawiam się czy powinnam najpierw napisać jakiś wstęp. Może od razu przejść do rzeczy?

  • KodeinaNazwa substancji: Fosforan Kodeiny
Poziom doświadczenia użytkownika: THC, benzydamina, tramal, aviomarin, gałka muszkatołowa, grzybensy, efedryna, DXM. Kodeina pierwszy raz
Dawka, metoda zażycia: 300 mg fosforanu kodeiny, doustnie ;)randomness