Niemcy: Trucizna w butelkach szampana! Władze sanitarne wydały pilne ostrzeżenie

Wiadomości z Niemiec: Trucizna w butelkach szampana – Władze sanitarne opublikowały kolejny numer partii szampana, w których znaleziono duże ilości twardych narkotyków. Jak podano spożycie skażonego alkoholu grozi śmiercią. W Niemczech odnotowano już jeden zgon i siedem ciężkich zatruć po spożyciu skażonego trunku.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

polskiobserwator.de
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

90

Wiadomości z Niemiec: Trucizna w butelkach szampana – Władze sanitarne opublikowały kolejny numer partii szampana, w których znaleziono duże ilości twardych narkotyków. Jak podano spożycie skażonego alkoholu grozi śmiercią. W Niemczech odnotowano już jeden zgon i siedem ciężkich zatruć po spożyciu skażonego trunku.

Trucizna w butelkach szampana

Zatrute butelki szampana Moët & Chandon Ice Impérial w trzylitrowych butelkach znaleziono zarówno w Niemczech jak i w Holandii.

Holenderski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności i Produktów Konsumenckich (NVWA) wydał pilne ostrzeżenie przed 3-litrowymi butelkami szampana Moët & Chandon Ice Impérial. Butelka tej wielkości wypełniona twardym narkotykiem MDMA (znanym również jako ecstasy) została niedawno znaleziona zarówno w Niemczech, jak i w Holandii. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Władze Luksemburga publikują kolejny numer partii, której dotyczy problem

Według najnowszych informacji narkotyki mogą znajdować się w butelkach o numerach partii: LAK5SAA6490005 oraz LAJ7QAB6780004.

Dotykanie i/lub picie zawartości butelek zagraża życiu. W Niemczech zgłoszono już jeden zgon i siedem bardzo poważnych przypadków zachorowań u osób, które spożyły zatruty trunek. Według producenta w Holandii zgłoszono cztery przypadki zachorowań.

Ostrzeżenie: Pozostaw butelkę nietkniętą, jeśli zawartość odbiega od typowej dla szampana. Butelki wypełnione MDMA są z zewnątrz nie do odróżnienia od butelek napełnionych szampanem. Podczas wlewania zatrutego szampana Moët & Chandon Ice Impérial do kieliszka widać jednak wyraźna różnicę.

Alkohol NIE musuje – ma czerwonawo-brązowy kolor, który z czasem ciemnieje – ma inny zapach anyżu.

Jeśli masz podejrzaną butelkę, natychmiast poinformuj policję i pod żadnym pozorem z niej nie pij.

NIE PRÓBUJ NICZEGO! Nawet zanurzenie opuszki palca w płynie i spróbowanie go może spowodować poważne problemy zdrowotne nawet bez połknięcia. Wypicie małego łyka może być śmiertelne.

Oceń treść:

Average: 7 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Kannabinoidy
  • Katastrofa

Wizyta u znajomych, przyjemna atmosfera

Napisałam ten artykuł, żeby przestrzec zwłaszcza osoby zaczynające doświadczenia z substancjami psychoaktywnymi i tych, którzy zażycie ich planują.
20.12.15

  • Bad trip
  • Marihuana
  • Marihuana

Chciałbym wam opowiedziec o wczorajszym(12.04.19) tripie ponieważ był bardzo nietypowy. Wracając ze szkoły koło 14 postanowiłem w połowie drogi, nad rzeką, w ustronnym miejscu, zajarać towar od kolegi (Pana X). Nabiłem lufę. Nie solidnie bo też nie wiedziałem jak mnie klepnie. Zdjąłem wszystko na jednego bucha którego trzymałem przez kilkanaście sekund jeszcze w płucach. Lufke wyrzuciłem I zacząłem wracac do domu (byłem około 2km od domu). Wyjąłem chipsy i zacząłem je jeść. I w tej właśnie chwili wszystko jak nagły deszcz mnie klepło. Solidnie.

  • Benzydamina

Nazwa substancji i dawka: Chlorowodorek benzydaminy, 750mg

Króliki doświadczalne: CAR,MTF

Doświadczenia: Salvia Divinorum, Marihuana, Haszysz, DXM, Ecstazy, Gałka Muszkatowa, Tatarak, Benzylopiperazyna, Benzydamina.

15 października 2009, dochodzi godzina 18:00. Rodzi się pomysł na spróbowanie benzydaminy.

  • 2C-B

Sylwester z dwójką zaczął się banalnie i o dziwo bez telewizji.

Gourmet, kilka butelek wina. Ja, on i ona. No i butla N2O.

Powoli sączyliśmy wino i pogryzaliśmy kawałki usmażonego (ugourmetowanego?) mięsa.

- Ty, Mati wpadnie co?

- Ta, spoko, luz.

Wpadł Mati. W ruch poszły koks i gin. Coś tam sobie nawzajem makaronu nawinęliśmy, zeszło na temat sajko.

Eureka! 

"Zajebiemy lajna dwacebe w kipsztonga"

A co to, dlaczego, jak kiedygdzieico? Mati nigdy nic takiego nie walił. 

O jaki ja tajemniczy, kapeczkę tylko powiem, na zanętę.