Niemcy: Przewożenie marihuany przez granicę nadal jest przestępstwem

Niemcy: Przewożenie marihuany przez granicę nadal jest przestępstwem – Od kwietnia 2024 roku marihuana w Niemczech stała się częściowo legalna. Jednak przewożenie konopii indyjskich do Niemiec nadal jest nielegalne. Oto, co każdy powinien wiedzieć zanim sięgnie po jointa będąc w Niemczech lub podróżując do Niemiec.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

polskiobserwator.de | Danuta Wojtaszczyk
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

41

Niemcy: Przewożenie marihuany przez granicę nadal jest przestępstwem – Od kwietnia 2024 roku marihuana w Niemczech stała się częściowo legalna. Jednak przewożenie konopii indyjskich do Niemiec nadal jest nielegalne. Oto, co każdy powinien wiedzieć zanim sięgnie po jointa będąc w Niemczech lub podróżując do Niemiec.

Marihuana w Niemczech – limity

Nowe przepisy w Niemczech pozwalają na posiadanie do 25 gramów marihuany dla własnego użytku oraz uprawę maksymalnie trzech roślin przez osobę prywatną. Jednak pomimo tych zmian, przekraczanie granic z marihuaną nadal pozostaje nielegalne i karalne.

Niemcy: Przewożenie marihuany przez granicę nadal jest przestępstwem

Chociaż prawo niemieckie uległo liberalizacji, regulacje dotyczące przewozu marihuany przez granicę nie uległy zmianie. Yvonne Schamber, rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Celnej w Bonn, podkreśla, że importowanie, eksportowanie oraz tranzyt marihuany przez terytorium Niemiec jest przestępstwem. Osoby, które zakupią marihuanę w krajach takich jak Holandia i spróbują przewieźć ją do Niemiec, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Co z nasionami marihuany?

Jednakże, istnieje pewna elastyczność w odniesieniu do nasion marihuany. Zgodnie z nowym prawem, jest dozwolone przewożenie nasion marihuany z krajów Unii Europejskiej do Niemiec w celu prywatnej uprawy lub wspólnego, niekomercyjnego uprawiania w ramach stowarzyszeń uprawnych. Import nasion z krajów spoza UE, takich jak Szwajcaria, nadal pozostaje nielegalny.

Ile marihuany można mieć przy sobie?

Od 1 kwietnia w Niemczech nie tylko można wyhodować w domu trzy rośliny konopi, ale także przechowywać do 50 gramów suszu. Natomiast „na mieście” można mieć przy sobie do 25 gramów marihuany. 26-29 gramów – to wykroczenie, a powyżej 30 gramów – przestępstwo. Spożywanie konopi indyjskich jest zabronione w pobliżu szkół oraz innych obiektów dla dzieci i młodzieży. W wielu miastach zabrania się spożywania marihuany także w przestrzeni publicznej, zwłaszcza na dworcach i przystankach.

Oceń treść:

Average: 8 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina
  • Pierwszy raz

Jak zwykle podniecenie i ciekawość przed zarzuceniem czegoś nowego, nastrój pozytywny. Miejsca: Dom koleżanki, początkowo ja + 3 kumpli i 2 koleżanki, potem kumple się zwinęli zostaliśmy we 3 (na dole brat koleżanki robił grubą imprezę). Ogólnie decyzja podjęta w 5 minut (niespodziewanie możliwość nie wrócenia do domu na noc) aczkolwiek do bezny przygotowywałem się już od jakiegoś czasu.

Ok. Godziny 21:00 rozpuściłem 2 saszetki w połowie kubka wody (jak się potem dowiedziałem troche za dużo tej wody dałem ale nieistotne) 
Dużo się nasłuchałem o paskudnym smaku benzy, jednak nie zrobił na mnie większego wrażenia – oczywiście paskudny ale nie taki zły jak sobie wyobrażałem. Miałem na zagryzanie zrobioną zupkę chińską – pomysł okazał się spalony do zupka była słona, a słone rzeczy to ostatnie na co miałem ochotę po wypiciu 1/3 szklanki. 

  • Grzyby halucynogenne
  • Przeżycie mistyczne

Wiecznie pozytywne nastawienie pomaga w doświadczaniu nowych przeżyć, zwłaszcza psychodelicznych. Koniecznie chciałam być w bliskim otoczeniu, w swoim mieszkaniu. Tak też było. Trójka bliskich kumpli, własny pokój, ogólna ciekawość i radość z doświadczenia czegoś nowego. Ekscytacja.

Nie spodziewałam się, że kiedykolwiek tutaj się zarejestruję, a co dopiero napiszę tekst, lecz chęć podzielenia się ze światem zainteresowanych moim małym mistycznym przeżyciem jest tak spory, że nie mogłam się powstrzymać. 

                                                              ***

  • Bad trip
  • Marihuana

Nas

raport usunięty z obawy przed inwigilacją

  • Marihuana
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie
  • Tytoń

Z kumplem, wieczorkiem koło 22, nad rzeką w małym lesie Ucieszony ze spotkania, rozbawiony, pełen energii

Zacznę od tego, że to mój pierwszy raz jak opisuję trip, więc wybaczcie za jednorazowe błędy. 

 

Przed tripem.

Poszedłem z kumplem nad rzekę, bo uznaliśmy, że będzie tam cicho, ciemno i mało ludzi. Wzięliśmy se po lufce i zjaraliśmy. Kumpel jest tutaj mało istotny, więc nie dałem jego dawkowania. 

 

Trip. 

Jeszcze nie weszło do końca. Szliśmy sobie obok rzeki wśród drzew, a że to był pierwszy raz kolegi, to wciąż mnie pytał o zagadki do sprawdzenia stanu trzeźwości umysłu, po czym stwierdziłem ze sobie zapalę papierosa. 

randomness