Niemcy obawiają się burd w trakcie Euro. Problem może rozwiązać... marihuana

Niemiecka policja obawia się burd wywołanych przez kibiców w trakcie Euro 2024. Pierwszym meczem podwyższonego ryzyka jest niedzielne starcie Anglii z Serbią. W Gelsenkirchen spodziewany jest najazd fanów obu reprezentacji, w tym tych najbardziej agresywnych. Rzecznik miejscowej policji uważa, że palenie marihuany może wpłynąć na ich zachowanie.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

sport.fakt.pl
Tomasz Pomarkiewicz
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

13

Niemiecka policja obawia się burd wywołanych przez kibiców w trakcie Euro 2024. Pierwszym meczem podwyższonego ryzyka jest niedzielne starcie Anglii z Serbią. W Gelsenkirchen spodziewany jest najazd fanów obu reprezentacji, w tym tych najbardziej agresywnych. Rzecznik miejscowej policji uważa, że palenie marihuany może wpłynąć na ich zachowanie.

Angielscy kibice liczą na sukces swojego zespołu w Niemczech. W ich opinii kadra jest tak silna, że powinna wygrać Euro 2024. Gareth Southgate doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jaka presja na nim ciąży. – Jeśli nie wygramy, prawdopodobnie już mnie tu nie będzie. To może być ostatnia szansa. Jeśli chcemy być wielką drużyną, a ja chcę być topowym trenerem, to musimy wygrywać w najważniejszych momentach – powiedział w rozmowie z dziennikiem "Bild" selekcjoner Anglików.

"Synowie Albionu" turniej rozpoczynają w niedzielę 16 czerwca meczem z Serbią. W fazie grupowej zmierzą się jeszcze z Danią i Słowenią. – Jestem podekscytowany czekającym nas wyzwaniem. Anglia nigdy nie zdobyła mistrzostwa Europy, nigdy nie wygrała turnieju poza własnym terenem. Wielu uważa, że teraz gładko to osiągniemy, ale fakt, że nigdy się to nie udało, utwierdza mnie w przekonaniu, że będzie to niezwykle trudne. Musimy być doskonali, aby to osiągnąć – podkreśla Southgate.

W Gelsenkirchen, gdzie odbędzie się niedzielne spotkanie, spodziewany jest przyjazd ok. 40 tys. angielskich kibiców i blisko 10 tys. serbskich. Funkcjonariusze twierdzą, że wśród nich może znajdować się 500 serbskich chuliganów. Mecz został objęty statusem wydarzenia podwyższonego ryzyka. UEFA konsultowała tę decyzję z policją niemiecką, brytyjską i serbską.

– Największym wyzwaniem dla nas będzie zidentyfikowanie agresywnych grup na wczesnym etapie, oddzielenie ich od pokojowych, przestrzegających prawa fanów. Nie mamy konkretnych danych wywiadowczych, konkretnych informacji. Do 400 lub 500 serbskich chuliganów będzie podróżować do Niemiec, ale nie wiemy tego dokładnie, co jest w tej chwili naszym problemem – mówi szef policji z Gelsenkirchen Peter Both.

By zapobiec eskalacji potencjalnych napięć, piwo podczas tego spotkania będzie miało mniejszą zawartość alkoholu – 2,5 proc., zamiast 4,8 proc. Rzecznik policji w Gelsenkirchen uważa, że fani zamiast alkoholu, powinni sięgać po marihuanę. – Spożywanie alkoholu może powodować agresję, podczas gdy palenie marihuany wprawia ludzi w odprężenie – stwierdził w rozmowie z "The Sun" Stephan Knipp. Od 1 kwietnia 2024 r. marihuana w Niemczech jest częściowo legalna.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina

Czwartkowy wieczór , apartament matki rodzicielki zlokalizowany na piętrze 17. Zabezpieczone wyjście na balkon, ze względu na umiejscowienie na nadmiernie niebezpiecznej wysokości, decyzja podwarunkowana ogromną ilością aplikowanego medykamentu. Nastawienie jak najbardziej pozytywne, z lekką nutką niepewności, gdyż nie wiedziałem co może się wydarzyć, a dawka jest najwyższą obecnie na forum.

13.05.2008

  • Anadenathera peregrina


Nazwa substancji: Yopo

Poziom doświadczenia: poza levelami a kontakt z substancjami różnymi: bieluń, muchomór, hasz, ganja, łysiczki, XTC, DXM, LSD, kodeina, tussipect i zapewne jeszcze coś by się znalazło ale nie pamiętam bo pamięci już nie mam :>

Dawka: 4 pokruszone nasiona + soda oczyszczona

S&S: spokojnie w domowym zaciszu


  • LSD-25
  • Pozytywne przeżycie

Pozytywne nastawienie, dom z ogrodem

Spotkaliśmy się chwilę przed 14-tą u kolegi w domu z ogrodem, nastawienie pozytywne i duża doza ekscytacji. To w końcu dziś ten dzień, kiedy przeżyjemy naszą wspólną podróż na LSD. Była ona planowana z 2 tyg. wyprzedzeniem. Dawka, na którą się zdecydowaliśmy to 200ug Baby na Rowerze. Jeśli chodzi o wiek i doświadczenie, to wszyscy powyżej 20 lat, jeden kolega zerowe doświadczenie, pozostała trójka wraz ze mną kilka razy brała psychodeliki. Waga kolegów bardzo zróżnicowana.

T: 14:00

  • 4-ACO-DMT
  • Przeżycie mistyczne

Po godzinie 18, głównie mieszkanie kumpla i miasto.

Bohaterowie: Ja(K.), moja dziewczyna (A.), nasz znajomy (Krz.)

Start godzina 18:

00:00 - Ja i A. wrzucamy po 35mg w kapsułce żelatynowej na jakiejś polnej ścieżce w drodze do mojego domu.

00:15 - Wchodzimy do mieszkania i nerwowo oczekujemy pierwszych efektów. Siadam na łóżku a A. otwiera facebook'a.