Niemcy: Ile z legalizacji marihuany wpłynie pieniędzy do budżetu rządu federalnego?

Heino Stover, szef Instytutu Badań nad Uzależnieniami przyznał, że planowane przez rząd federalny kontrolowane dopuszczanie do obrotu konopi indyjskich może zostać przyjęte z zadowoleniem. Jego zdaniem "stworzy to regulowany rynek dla dorosłych odbiorców", a to z kolei będzie za sobą niosło kolejne korzyści.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

MyPolacy.de
Cezary Kawecki
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

31

Heino Stover, szef Instytutu Badań nad Uzależnieniami przyznał, że planowane przez rząd federalny kontrolowane dopuszczanie do obrotu konopi indyjskich może zostać przyjęte z zadowoleniem. Jego zdaniem "stworzy to regulowany rynek dla dorosłych odbiorców", a to z kolei będzie za sobą niosło kolejne korzyści.

Planowane od dłuższego czasu działania zmierzające ku legalizacji konopi indyjskich w Niemczech są regularnie omawiane przez ekspertów na różnych szczeblach. Do dyskusji włączył się również ekspert ds. uzależnień z Uniwersytetu Nauk Stosowanych we Frankfurcie. Według niego "oczekiwanym skutkiem legalizacji będzie upadek czarnego rynku konopi indyjskich, co z kolei doprowadzi do wyższych dochodów podatkowych zamiast miliardowych zysków dla przestępczości zorganizowanej".

Szereg korzyści z legalizacji konopi indyjskich

Jak wynika z zapisów umowy koalicyjnej, rząd federalny chce wprowadzić "kontrolowaną sprzedaż konopi indyjskich dla dorosłych w celach rekreacyjnych w licencjonowanych sklepach". Dokument stanowi także, że "miałoby to pomóc w kontrolowaniu jakości, zapobieganiu przenoszeniu skażonych substancji i zapewnieniu ochrony nieletnich". Jak wynika z badania Niemieckiego Stowarzyszenia Konopnego, legalizacja pozwoliłaby pobierać państwu aż 1,8 miliarda euro rocznie z podatków.

Susanne Schmitt, dyrektor zarządzająca Heskiego Urzędu ds. Uzależnień przypomniała, że "konopie indyjskie to narkotyk, który jest niebezpieczny dla zdrowia jak każdy inny narkotyki - alkohol, tytoń czy nielegalne narkotyki". Dodała, że "nie ma czegoś takiego jak konsumpcja bez ryzyka". Przyznała jednak, że legalizacja może prowadzić do pozytywnych skutków, takich jak zmniejszenie zagrożeń dla zdrowia poprzez wyższą jakość produktu.

Od 2017 roku pacjenci w Niemczech mogą dostać od lekarza receptę na marihuanę do celów medycznych. Jedną z wiodących hurtowni tego narkotyku jest heska firma Cansativa z Mörfelden-Walldorf, która również z niecierpliwością oczekuje na wprowadzenie planowanej legalizacji marihuany medycznej do obiegu.

Oceń treść:

Average: 8 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Gałka muszkatołowa
  • Pierwszy raz

Nastawienie psychiczne: Delikatnie zdenerwowany przed przyjmowaniem gałki, potem już z górki. Nie oczekiwałem nie wiadomo czego po 25g mielonej, miałem nadzieję że chociaż minimalnie podziała i się wyluzuję. Otoczenie: Pół doświadczenia wśród znajomych - u mnie w domu, przejściowo w bliskiej okolicy.

Siemka, to mój pierwszy Trip Raport w życiu i pierwsza styczność z tą substancją.

 

Substancje: Gałka Muszkatołowa doprawiona AMF i dzidą THC.

Tolerka: Gałka pierwszy raz w życiu.

Mood: Lekko przerażony efektów, aczkolwiek strasznie ciekawy.

Sposób podania: Płynny, rozmieszany z wodą - oral.

 

  • Bad trip
  • Marihuana
  • Odrzucone TR

Nastawiłam się na niesamowitą banie. W 100% byłam przygotowana na ostre śmianie. Zimowe popołudnie, sobota, weekend u chłopaka na wsi.

Spacer na świeżym powietrzu. Palę fajkę razem z chłopakiem. On wcześniej nia palił, ja już nie raz. Zioło hodowane w domu, więc jest pewność, że niczego nikt nie dodał. Już w czasie palenia delikatnie mi siadło. Poczułam lekką dezorientację. Podczas powrotu do domu zrobiło mi się doćś mocno niedobrze. W przygotowaniu ne bełta stanęłam w krzakach, jednak nic. Sytuacja powtórzyła się nie raz więc postanowiłam zostać przed domem. Chłopak poszedł zrobić mi herbatę.

***

  • Inne


dzis przytrafila sie mi rzecz niespotykana na codzien...


  • Bad trip
  • LSD-25

Samotna wyprawa.

Witam. To opowiadanie opisuje historię, która mogłaby się zdarzyć, ale zapewne jest tylko fikcją literacką;-)

randomness