Niemcy: 25 g i trzy krzaki w domu na legalu. W Polsce też się robi ciekawie

Nasi zachodni sąsiedzi zakończyli właśnie całą drogę legislacyjną dotyczącą legalizacji rekreacyjnej marihuany. Znowelizowane regulacje, nie pozwalające zamykać za skręta, wejdą w życie już od 1 kwietnia br. A czy w Polsce też jest szansa na taką zmianę przepisów. Politycy od lat bawią się z nami w tym względzie w kotka i myszkę. Być może najnowsze badania CBOS cokolwiek zmienią. Bo wychodzi na to, że marihuana to też zysk, również polityczny.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

bizblog.spidersweb.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

204

Nasi zachodni sąsiedzi zakończyli właśnie całą drogę legislacyjną dotyczącą legalizacji rekreacyjnej marihuany. Znowelizowane regulacje, nie pozwalające zamykać za skręta, wejdą w życie już od 1 kwietnia br. A czy w Polsce też jest szansa na taką zmianę przepisów. Politycy od lat bawią się z nami w tym względzie w kotka i myszkę. Być może najnowsze badania CBOS cokolwiek zmienią. Bo wychodzi na to, że marihuana to też zysk, również polityczny.

Stało się: Niemcy legalizują rekreacyjną marihuanę. Przyjecie ustawy konopnej przez Bundesrat była ostatnim krokiem legislacyjnym w tym kierunku. Nowe przepisy zaczną obowiązywać już od 1 kwietnia. Co zakładają? Posiadanie do 25 gramów suszu na własny użytek od 18. roku życia ma już nie być karane. W swoim mieszkaniu będzie można trzymać w ten sposób nawet do 50 g.

Marihuanę będzie można też kupić w klubie konopnym, jego członkowie będą mogli również uprawiać do trzech krzaków w domu na osobę. Same kluby konopne zaś nie będą mogły mieć więcej niż 500 członków, przy czym każdy z nich będzie musiał mieć skończone 18 lat. Młodzież do 21. roku życia będzie mogła pobierać z takiego klubu maksymalnie 30 g suszu miesięcznie, przy zawartości psychoaktywnego THC nie większej niż 10 proc.

To długoterminowy punkt zwrotny w naszej polityce narkotykowej - komentuje Karl Lauterbach, minister zdrowia Niemiec.

Marihuana, czyli więcej korzyści niż strat

Tym samym u naszych zachodnich sąsiadów ostatecznie wygrało przekonanie, że więcej korzyści - także pod kątem chociażby nowych miejsc pracy - przyniesie legalizacja marihuany niż dalsza kryminalizacja tej rośliny i jej użytkowników. Chociaż Niemieckie Stowarzyszenie Medyczne nadal klasyfikuje spożywanie konopi indyjskich przez osoby poniżej 25. roku życia jako niebezpieczne dla rozwoju mózgu. Nie od dziś jednak wiadomo, że taka zmiana przepisów oznacza przede wszystkim spore zyski. Jeszcze w poprzedniej dekadzie Niemieckie Stowarzyszenie Konopi (DHV) wyliczała roczne korzyści na poziomie 2,39 mld euro. Teraz ta liczba wydaje się zaniżona, a do tego doliczyć trzeba też inne oszczędności.

Należy się spodziewać znacznie zmniejszonej liczby postępowań karnych dotyczących przestępstw związanych z konopiami indyjskimi. Oszczędności w sądach mają wynieść około 225 milionów rocznie - czytamy w uzasadnieniu niemieckiej ustawy konopnej.

W Polsce opinia publiczna też nie chce zarabia za skręta

Czy w Polsce też mamy szansę na taki legislacyjny zwrot? Do tej pory można było w to powątpiewać. Wszak wszystko co związane z marihuaną miało jedynie otwierać poszczególnych polityków na młodszy elektorat i nic poza tym. A też się u nas wylicza co najmniej kilkumiliardowe zyski w skali roku dla budżetu państwa z tego tytułu. Ale do tej pory polscy politycy, głównie w obawie przed starszym wyborcą, milczeli na ten temat jak zaklęci. Być może jest jednak szansa w najbliższym czasie, że coś w tym względzie się zmieni.

Wszak chyba nic nie jest takim politycznym poganiaczem, jak badanie opinii publicznej. Odpowiednie w niej wsłuchanie się jest cały czas bodaj najlepszą receptą na wybiórczy sukces. A skoro tak, to pojawia się mała nadzieja na zmianę statusu prawnego marihuany także w Polsce. Wszystko za sprawą ostatniego badania CBOS z lutego 2024 r. „Opinie o posiadaniu marihuany na własny użytek”. Wynika z niego, że aż blisko 3/4 respondentów (73,4 proc.) opowiada się za zaprzestaniem takiego karania, nie uwzględniając niezdecydowanych. Odsetek zaś tych, którzy palących skrętach najchętniej widzieliby za kratkami spadł z 14,1 proc. (wrzesień 2020 r.) do 8,1 proc. teraz (odpowiedzi: zdecydowanie tak).

Oceń treść:

Average: 7 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • Miks
  • Szałwia Wieszcza

dom, popołudnie, własny pokój, fotel przed kompem

05.08.2008

Nazbierałem ostatnio sporą ilość suszu z mojej szałwii, nadszedł więc czas na ich spalenie. Ilość, oceniając na jakieś 5 gramów, postanowiłem przeznaczyć na ekstrakt, co też uczyniłem. Z suszu uzyskałem troszkę ponad pól grama (może 0,6 - 0,7) ciemnozielonego ekstraktu. Mówiąc szczerze, nie byłem przekonany o jego mocy, dotychczas nie paliłem jeszcze liści, ani ekstraktu z własnej rośliny.

  • Inne
  • Pierwszy raz

Dom najpierw mój potem kolegi. Substancję postanowiłem przetestować pod wpływem namów L. oraz C., chociaż osobiście nie przepadam za kanabinoidami.

Zaciągam się 2 razy mieszanką zrobioną na AKB48. Od razu coś delikatnie się zmienia. Jednak właściwie działanie pojawia się dopiero po sześciu/dziesięciu minutach. Substancja jest faja. Sprawia, że uśmiech sam ciśnie mi się na buzię.

  • Efedryna

Dane : masa 62kg


stopień zaawansowania : nigdy wcześniej niczego nie brałem (alko

nie licze :)

  • Szałwia Wieszcza

Autor: Pan Piotr

Substancja: dxm 300mg + Salvia ekstrakt x20

Doświadczenie: MJ i dopalaczowe podróbki, LSD, dxm, klej i parę innych

To mój pierwszy Trip Raport, proszę o wyrozumiałość.

randomness