Neil Young twierdzi, że jego podwójne obywatelstwo jest zagrożone, ponieważ używa marihuany

Ikona rocka Neil Young powiedział w piątek, że jego starania o uzyskanie obywatelstwa amerykańskiego są zagrożone, ponieważ był szczery z władzami imigracyjnymi w sprawie używania marihuany. Young jest obywatelem Kanady, ale mieszka w Stanach Zjednoczonych od dziesięcioleci.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

bestbreed.com.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

42

Ikona rocka Neil Young powiedział w piątek, że jego starania o uzyskanie obywatelstwa amerykańskiego są zagrożone, ponieważ był szczery z władzami imigracyjnymi w sprawie używania marihuany. Young jest obywatelem Kanady, ale mieszka w Stanach Zjednoczonych od dziesięcioleci.

W oświadczeniu zamieszczonym na swojej stronie internetowej w piątek, Young powiedział, że zdecydował się zostać obywatelem USA, aby móc głosować i poinformował o początkowym sukcesie w poruszaniu się po procesie naturalizacji.

"Kiedy niedawno złożyłem wniosek o amerykańskie obywatelstwo, zdałem test" - napisał Young. "To była rozmowa, podczas której zadano mi wiele pytań. Odpowiedziałem na nie zgodnie z prawdą i zdałem".

Ale ostatnio ponownie usłyszał od władz imigracyjnych i "powiedziano mu, że muszę zrobić kolejny test, ze względu na moje używanie marihuany i to, jak niektórzy ludzie, którzy ją palą, wykazują problem."

Czy użytkownicy marihuany nie mają dobrego charakteru moralnego?

Ten problem, powiedziano Youngowi, wynika z wyjaśnienia polityki dokonanego przez U.S. Citizenship and Immigration Services w kwietniu. Władze napisały w nim, że osoby ubiegające się o obywatelstwo "zaangażowane w pewne działania związane z marihuaną", nawet jeśli są one legalne zgodnie z prawem stanowym, mogą nie mieć dobrego charakteru moralnego, powołując się na ciągłą prohibicję marihuany w prawie federalnym.

Young mieszka w Kalifornii, jednym z 10 stanów, które zalegalizowały rekreacyjne używanie marihuany, i od lat otwarcie mówi o swoim używaniu marihuany. W swoim oświadczeniu Young powiedział, że ma nadzieję, że nie przeszkodzi mu to w uzyskaniu obywatelstwa i uczestniczeniu w demokracji swojego kraju.

"Mam szczerą nadzieję, że wykazałem się dobrym charakterem moralnym i będę mógł głosować zgodnie z własnym sumieniem w sprawie Donalda J. Trumpa i jego kolegów amerykańskich kandydatów" - napisał, obiecując, że będzie informował swoich fanów na bieżąco o wszelkich zmianach w jego dążeniu do obywatelstwa amerykańskiego.

Kiedy legalna trawka nie jest legalna

Rzecznik Citizenship and Immigration Services powiedział New York Timesowi, że nie może komentować indywidualnych wniosków, ale zauważył, że "prawo federalne nie uznaje dekryminalizacji marihuany w jakimkolwiek celu, nawet w miejscach, gdzie prawo stanowe lub lokalne to robi".

Young ujawnił swój zamiar zostania obywatelem USA dla Los Angeles Times w zeszłym miesiącu, w czasie, gdy był ostrożnie optymistyczny co do swoich szans na sukces.

"Przeszedłem wszystkie testy; mam umówioną wizytę i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będę składał przysięgę obywatelstwa" - powiedział, dodając "będę mógł głosować".

Young, który stracił dom w zeszłorocznym pożarze Woolsey Fire, mieszka w Malibu ze swoją żoną, aktorką i działaczką na rzecz ochrony środowiska Daryl Hannah. Ale, jak powiedział, zawsze będzie obywatelem Kanady, gdzie urodził się w 1945 roku.

"Nadal jestem Kanadyjczykiem; nic nie może mi tego odebrać" - powiedział.

Young zdecydował jednak, że chce również mieć możliwość wyrażania swoich poglądów przy urnie wyborczej, szczególnie w odniesieniu do palących kwestii, takich jak zmiany klimatyczne.

"Mieszkam tutaj, płacę tutaj podatki, moja piękna rodzina jest tutaj - wszyscy są Amerykanami, więc chcę wyrazić swoją opinię" - powiedział.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Metoksetamina
  • Przeżycie mistyczne

Jak najbardziej pozytywnie - brałem już wcześniej dysocjanty i wiem czego można się po nich spodziewać. Zachęcam do przeczytania poprzednich raportów.

Jedynie ten werset pisany jest po wytrzeźwieniu. Cała reszta powstawała pod wpływem wyżej wymienionej mieszanki i mniej-więcej od połowy staje się bardzo dziwna. Podsumowanie znajdziesz na końcu.

 

Jak to się zaczęło?

  • Dekstrometorfan

Jakiś tam poniedziałek. Wieczór. Godzina 20:50. Spokój domowego ogniska, rodzina w pobliżu. Chęć przeżycia OOBE.

Set & Setting: Jakiś tam poniedziałek. Wieczór. Godzina 20:50. Spokój domowego ogniska, rodzina w pobliżu. Chęć przeżycia OOBE.

Dawka 675 mg / 12mg/kg Waże 56 kg. Doustnie. Postać: Tabletki. Co 8 min 4 tabletki.

Lat: 19
Doświadczenie: Mj Feta DXM Haszysz Efedryna.
Po raz szósty brałam DXM.

  • LSD-25

Substancje: amfetamina - dwie kreski - tak akurat, marihuana - dwa blanty, 0,5 kartona - nie jestem pewna, czy to było LSD, może ważka, może DOC. W każdym razie sprzedane jako kwas, więc niech będzie.

S & S: zima, mieszkanie kumpli/krakowskie knajpy/wielki kawał krakowa [z buta]

Współtripujący: M. i G.

Wiek, waga: 19 lat, 63 kg

Doświadczenie (wtedy): Marihuana, haszysz, amfetamina, DXM, extasy, M. - tak jak ja, G. - więcej

  • TMA 2 (trimetoksyamfetamina)

Wcześniej na specjalnej lekkiej diecie, przed zażyciem zrobiłem ceremonię oraz przygotowałem zasilające przedmioty.

Tekst pisany w wieku 41 lat, waga: 90 kg.

Zjadłem 4 duże kartoniki, które nie wiem ile zawierały, ale spróbuję się dowiedzieć.

Zażyłem o 17, o 18 zaczęło działać...

Było bardzo mocno. Działanie było tak silne, że stwierdziłem, iż mogę się tylko poddać procesowi i pozwalać się wszystkiemu dziać naturalnie i spontanicznie uczestniczyć.

Byłem pod mocnym wpływem substancji do jakiejś 24 - kiedy poczułem, że właśnie chce mi zejść z moczem - złapałem wszystko do kubka i spożyłem jeszcze raz, co spowodowało iż miałem dalszą podróż do 9 rano...

randomness