Nastolatki spalają się na śmierć

W skali świata papierosy pali 14 procent nastolatków w wieku od 13 do 15 lat. Dwie trzecie z nich chciałoby skończyć z nałogiem - wynika z badań prowadzonych przez międzynarodowy zespół ekspertów.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP, dk /2002-08-30

Odsłony

7758
Jedna czwarta palących nastolatków po pierwszego papierosa sięgnęła przed ukończeniem 10 lat - wynika z raportu "The Global Youth Tobacco Survey", sporządzonego przez amerykańskie Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób, Narodowego Instytutu Raka, Światowej Organizacji Zdrowia i kanadyjskiego Stowarzyszenia Zdrowia Publicznego.

Badaniami objęto nastolatków w wieku od 13 do 15 lat w 43 krajach. Autorzy raportu stwierdzają, że najwięcej palącej młodzieży jest w krajach rozwijających się.

Ponad jedna trzecia badanych uczniów z Chile, Rosji, Ukrainy i Wspólnoty Marianów Północnych przyznała, że pali systematycznie.

Zdaniem autorów raportu, jednym z głównych problemów dotyczących palenia nastolatków jest to, że wielu młodych ludzi na całym świecie jest stale narażonych na dym tytoniowy w domach i miejscach publicznych.

Niemal połowa badanych uczniów przyznała, że pali biernie w domach, a 60 proc. - w miejscach publicznych - czytamy w raporcie.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 5-APDB
  • Pozytywne przeżycie

Pokój, w którym czuje się bezpiecznie i dobrze, chociaż jest trochę zimno. Dobry nastrój, związany z zrealizowaniem pewnych celów. Fizycznie czułem w miarę dobrze. Towarzyszyły mi 3 osoby.

5-APDB (inne nazwy: 3-Desoxy-MDA, EMA-4)

Load: 
5-APDB zadziało na mnie szybko. Wejście było bardzo gwałtowne, w pewnym momencie nawet pomyślałem, że przesadziłem z dawką gdyż czułem ucisk w klatce piersiowej i było mi trochę słabo. W ciągu kolejnych minut jednak objawy te ustąpiły a działanie substancji się ustabilizowało. Żadne inne niż wyżej wymienione dolegliwości nie wystąpiły. Podsumowując jednym zdaniem bodyload był praktycznie nieodczuwalny.

  • Inne

nazwa substancji-C02(dwutlenek węgla)

poziom doświadczenia użytkownika-C02(wiele razy)

"set & setting"-jak zawsze dobreOdurzanie się CO2


  • MDMA (Ecstasy)

Moja przygoda z XTC jest bardzo dluga i barwna, jednakze pragne podzielic sie z wami wrazeniami z mojego pierwszego

doswiadczenia z fantastycznym zwiazkiem zwanym MDMA.

A bylo to tak....  • Dekstrometorfan

Set & Setting: Matka wyjechała na 4 dni do ciotki, wolny dom tylko ze starym z którym nie gadam 2 lata, więc jest luz

Dawkowanie: 1500mg rozbite na 4 razy, 300mg co 3h, następnie 600mg po jakichś 12 godzinach, łącznie wyszło 22mg/kg

Wiek & doświadczenie: 18 lat. mj, dxm, benzydamina, dmh, kodeina, amfetamina, gałka; w tym miksy typu bxm i ze wszystkim co pod ręka (dxm + mj,koda,dmh)

Identyfikacja: akaz z hyperreal

---------------