REKLAMA
Narkotyki w magazynie przy ul. Sycowskiej. Jest akt oskarżenia

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu 27 kwietnia skierowała do Sądu Okręgowego w Poznaniu akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wewnątrzwspólnotowym nabywaniem z Hiszpanii do Polski znacznej ilości marihuany.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

epoznan.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

98

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu 27 kwietnia skierowała do Sądu Okręgowego w Poznaniu akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wewnątrzwspólnotowym nabywaniem z Hiszpanii do Polski znacznej ilości marihuany.

Według ustaleń śledczych przestępczy proceder trwał od września 2017 roku do 23 listopada 2017 roku, a swym zasięgiem obejmował Gdańsk i Poznań oraz inne miejsca poza granicami Polski. Członkowie grupy przemycili do Polski łącznie 118.756 g marihuany. Przewiezione z Alicante narkotyki przeznaczone był do dalszej dystrybucji.

"Czynności śledcze w tej sprawie zainicjowane zostały w dniu 23 listopada 2017 roku, kiedy to funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Gdyni zabezpieczyli na terenie kompleksu magazynowego przy ulicy Sycowskiej w Poznaniu ładunek ponad 78 kilogramów marihuany, która była ukryta w ceramicznych donicach dostarczonych z Alicante w Hiszpanii transportem ciężarowym. Zatrzymano wówczas na gorącym uczynku Piotra S., mieszkańca Gdyni, który wynajął halę magazynową przy ulicy Sycowskiej"- relacjonuje prok. Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

"W rezultacie zgromadzenia i przeanalizowania obszernego materiału dowodowego ustalono, że dokonany w listopadzie 2017 roku przemyt z Hiszpanii do Poznania partii ponad 78 kilogramów marihuany był wynikiem współdziałania Andrzeja K., Sławomira H. i Waldemara T., pochodzących z Gdyni i okolic, a także innych wciąż nieustalonych procesowo osób. Mężczyźni ci nawiązali współpracę obliczoną na organizowanie dostaw środków odurzających z Hiszpanii do Polski, wykorzystując Piotra S. do wynajęcia na dane jego magazynu przy ulicy Sycowskiej w Poznaniu. Jak ustalono, wiodącą rolę w działaniach tej grupy sprawców pełnił Andrzej K., posiadający rozległe kontakty zarówno w Hiszpanii, skąd pochodziły środki odurzające, jak i w kręgu osób związanych ze środowiskami kibiców piłkarskich" - dodaje.

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu objęła aktem oskarżenia z dnia 28 kwietnia 2020 roku Andrzeja K., Sławomira H i Waldemara T. i zarzucając im wspólne działanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej poprzez udział w zorganizowanej grupie przestępczej przemycającej z Hiszpanii do Polski prawie 120 kilogramów marihuany. Andrzej K. oskarżony został również o kierowanie grupą oraz posiadanie amfetaminy . Oskarżonym grozi kara od 3 lat pozbawienia wolności.

"Andrzej K. przyznał się do przemytu 118 kg marihuany. Złożył wyjaśnienia, w których oświadczył, że nie poczuwa się do kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Oskarżeni Sławomir H. i Waldemar T nie przyznali się do stawianych im zarzutów i złożyli wyjaśnienia przedstawiające ich wersję zdarzeń. W toku śledztwa prokurator stosował wobec wymienionych środki zapobiegawcze w postaci dozoru (Andrzej K. i Sławomir H.) oraz zakazu opuszczania kraju i poręczenia majątkowego w kwocie 5.000,00 zł (Sławomir H.). Wobec Waldemara T. nadal stosowany jest tymczasowy areszt. Na poczet kar i środków karnych, prokurator zabezpieczył należące do oskarżonych mienie w łącznej kwocie 110.350.00 zł i 300,00 Euro" - dodaje rzecznik Poznańskiej Prokuratury Okręgowej.

Oskarżeni Sławomir H. i Waldemar T. byli już karani za przestępstwa. Andrzej K. także wcześniej wchodził w konflikty z prawem i został skazany za przestępstwo z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Obecnie odbywa karę łączną 5 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Katastrofa
  • Mefedron

Impreza,kumple,puste laski nastawienie w miarę

Normalnie, z uwagi na awangardową ortografię, gramatykę, interpunkcję i stylistykę, ten raport byłby do odrzucenia. Przepuszczam w ramach przestrogi. To może być wieczór każdego z Was... Pozdrawiam, admin.

 

Loża ja,X mój bardzo dobry ziomek i 2 koleżanki poznane wcześniej nazwe je D i C później dołączy moja dziewczyna nazwe ją B.

 

  • Dekstrometorfan
  • Marihuana
  • Tripraport

18 lat, 70 kg

Dawno niczego nie pisałem. No bo też dawno nie miałem o czym. Palenie na działce, czy ćpanie przed snem nie jest niczym na tyle porywającym, żeby ktoś naprawdę chciał o tym czytać. Nic się nie dzieje, połowy rzeczy nie pamiętam lub nie umiem nazwać.

  • Bieluń dziędzierzawa

Wszystko wydarzyło się kilka lat temu. Kumpel organizował małą imprezkę dla znajomych w swoim domu. W pewnym momencie przyniósł coś co wyglądem przypominało kasztan i rozkroił to na stole, po czym wyciągnął ze środka sporą ilość małych ziarenek. Owy owoc pochodził od rośliny rozkwitającej u niego na balkonie. Nie miałem zielonego pojęcia co to jest. Po chwili powiedział mi że owa roślina ma podobno właściwości halucynogenne i chcą to wyprobować. Zjedli 80 ziarenek bo niby tyle trzeba było. Ja zjadłem dużo mniej nie pamiętam już ile.