Narkoprasówka (24.07.18)

Powracamy z narkoprasówką! Tym razem - z kraju, z komendy i ze świata po naszemu.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Media z kraju i ze świata :)

Odsłony

235

Z kraju


Gdańsk: Przed kontrolą ukrył narkotyki w skarpecie

Policjanci z Gdańska zatrzymali poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości 45-letniego mężczyznę, który prowadził samochód najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków. W trakcie kontroli wyszło również na jaw, że gdańszczanin ma przy sobie 73 dilerskich porcji amfetaminy, kilkadziesiąt tabletek ekstazy oraz LSD.

Próba przemytu w areszcie na Koziej Górze. Podejrzana substancja w papierze toaletowym

– W ostatni czwartek podczas kontroli paczki higienicznej przeznaczonej dla osadzonego z radomskiego aresztu funkcjonariusz znalazł cztery zawiniątka foliowe z cieczą niewiadomego pochodzenia. Znalezioną substancję przekazano policji – informuje mł. chor. Aneta Baran z Aresztu Śledczego w Radomiu.

Medyczna marihuana - NSA ostro o decyzji Ministerstwie Zdrowia o odmowie refundacji

Naczelny Sąd Administracyjny uchylił decyzję Ministerstwa Zdrowia i orzeczenie WSA odmawiające refundacji środka na ból opartego na marihuanie.

25-latek wyskoczył przez okno z mieszkania na Królowej Jadwigi. Mógł być po dopalaczach

W czwartek (19 lipca) nad ranem 25-latek wyskoczył przez okno mieszkania w jednym z bloków przy ul. Królowej Jadwigi w Słupsku. Prawdopodobnie działał pod wpływem dopalacza.

   

Ze świata po naszemu


Liban: W starciu wojska z gangiem narkotykowym zginęło 8 osób

Armia libańska przeprowadziła w poniedziałek operację przeciwko jednemu z gangów narkotykowych, w której zginął przywódca tej grupy przestępczej Ali Zeid Ismail oraz siedmiu jego ludzi; 41 gangsterów zatrzymano.

Medyczna marihuana dla dobrej kondycji pracownika

W USA zanotowano spadek urlopów chorobowych dzięki medycznej marihuanie. Jak to możliwe? Oczywiście przeprowadzono badania naukowe, porównując liczbę zwolnień chorobowych w stanach, gdzie marihuana jest legalna, z liczbą zwolnień w stanach z nielegalną marihuaną. Okazało się, że różnica jest znacząca, bo wynosi nawet aż do 16%!

Poszerzono liczbę dolegliwości, które można leczyć medyczną marihuaną w Michigan

Stanowy departament ds. licencji dopisał w poniedziałek do listy jedenaście chorób i dolegliwości. Są to: zapalenie stawów, autyzm, chroniczny ból, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, nieswoiste zapalenie jelit, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, choroba Parkinsona, reumatoidalne zapalenie stawów, urazy rdzenia kręgowego, syndrom Tourette’a oraz wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Legalna marihuana dałaby fortunę!

WCz. Paweł Iglesias, lider Podemos, jest przekonany, że legalizacja marihuany przyniosłaby olbrzymie korzyści dla budżetu Hiszpanii. - Nie musielibyśmy wydawać pieniędzy na walkę z przemytem, który generuje przestępczość i wykorzystuje ludzi - powiedział p. Iglesias. - Hiszpania mogłaby z samych podatków od marihuany zyskać 177 mln euro rocznie, a z podatków pośrednich kolejnych 1,2 mld euro - dodał.

Proces narkotykowego lorda odroczony

Słynny narkotykowy lord El Chapo nie stanie przed sądem przez co najmniej dwa następne miesiące. Sędzia federalny z Brooklynu zadecydował, że proces gangstera, który niejeden raz umykał sprawiedliwości, rozpocznie się w listopadzie.

Nowy Jork za marihuaną

Kilka miesięcy temu gubernator Andrew Cuomo (62 l.), który skłania się do tego, by zalegalizować marihuanę, zlecił stanowemu departamentowi zdrowia przeprowadzenie analizy na temat efektów zdrowotnych oraz ekonomicznych dla Nowego Jorku w przypadku zalegalizowania marihuany.


   

Z komendy


Areszt za posiadanie i przemyt narkotyków (Policja Mazowiecka)


Areszt za posiadanie środków odurzających i handel nimi (KSP)


Lublin: Tymczasowy areszt za posiadanie narkotyków (Policja Lubelska)


3 osoby usłyszały już zarzuty dotyczące narkotykowego procederu (Policja Łódzka)


Policjanci zabezpieczyli narkotyki warte blisko 90 tysięcy (Policja Podkarpacka)


Poszukiwany z narkotykami ukrywał się w altance (Policja Opolska)


Elbląg: Zatrzymani w trakcie podlewania krzewów konopi indyjskich - policjanci zabezpieczyli 350 roślin (Policja Warmińsko-Mazurska)


Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Amfetamina

W ciągu 6-cio letniego romansu z białą damą miałam wiele przygód mniej

lub bardziej miłych. Ta, którą opiszę była zdecydowanie największa i

najbardziej niemiła, a poza tym jest to również opis zachowania i myślenia

typowego dla osób nadużywających amfetaminki.


A więc zaczęło się tak:

  • Marihuana

Był letni wieczór, ostatni dzień wakacji. Od dawna

czekałam żeby się zbuhać i zapomnieć o nękających mnie

problemach, a zresztą następnego dnia trzeba było iść

do szkoły, więc musiałam to jakoś wykorzystać. Kolega

zaproponował mi jaranie, zgodziłam się bez wahania,

tym bardziej, że było za darmo. Było z nami jeszcze

parę osób, ale nie znałam ich zbyt dobrze... Wzięłam

pierwszego bucha... może trochę za mocno się

zaciągnęłam, bo zaczęłam się ksztusić. Trwało to może

  • Pierwszy raz
  • Tramadol

Siedzę w mieszkaniu mojej umierającej, otępiałej prababci. I tak ok 5-6 dni w tygodniu. Mam strasznego doła psychicznego.

 

21.40 – pierwsze łyki wody z 200 mg tramadolu. Jestem strasznie podekscytowana, i czekam na pierwsze efekty. Za parę minut wezmę kolejne łyki. Smak wody z kroplami jest niezbyt przyjemny, ale zaraz zagryzę go domowymi pierogami z kapustą i grzybami

21.55 – 2/3 wypite, odczekam jeszcze parę minut przed następną dawką, aby zapobiec ewentualnym mdłościom.

22.01 – Nie jestem pewna czy to to, ale jakoś mi tak lżej..

  • 1P-LSD
  • Pierwszy raz

Jak najbardziej poprawny

Decyzja o wzięciu "słynnego" LSD nie była łatwa, lecz mój poziom autoświadomości nie dawał mi większego wyboru. Moje życie staneło w martwym punkcie, a dzięki marihuanie wreszcie przejżałem na oczy. Ale to temat na inną historię. Postanowiłem przekroczyć kolejną granice wiedzy poprzez zażycie sławnego LSD, które rzekomo pozwala geniuszom rozwinąć skrzydła a upadłym aniołom funduje mentalne piekło na ziemi. Cel był jasny, albo stane się nowym lepszym człowiekiem, albo utone gdzieś w odmętach szaleństwa. Jak widać moje oczekiwania względem tej substancji były bardzo wygurowane.