Narkoprasówka (15.06.18)

Z kraju, ze świata po naszemu, z komendy i z akwarium - wszystko w formule nieco odświeżonej ;)

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Media z kraju i ze świata ;)

Odsłony

156

Z kraju


Wieliczka. 24-latek handlował dopalaczami przy placu zabaw

Prawie 55 gramów niebezpiecznych substancji chemicznych miał przy sobie młody mężczyzna zatrzymany przez policjantów z Wydziału Kryminalnego w pobliżu jednego z osiedlowych placów zabaw w Wieliczce.

Cóż, każdy bawi się jak umie, to też trzeba zrozumieć.


Próba przemytu narkotyków do białostockiego Zakładu Karnego

Podczas kontroli paczki higieniczno-odzieżowej ujawniono trzy ampułki substancji Sustanon oraz ponad 20 gramów tabletek pochodnych MDMA. Niebezpieczne substancje ukryte były w szczelnie zamkniętych sztyftach do ciała. Do kontroli paczki wykorzystano specjalne urządzenia prześwietlające oraz psa.

Za niedopatrzenie uznać należy, iż nadawca paczki nie zaznaczył, że chodzi o higienę psychiczną.


Małgorzata Kraus: W Opatowie teraz dominują uzależnienia mieszane

Wcześniej było to uzależnienie od alkoholu. W tej chwili są to uzależnienia mieszane. Najczęstsze kombinacje to leki - alkohol, alkohol narkotyki oraz narkotyki - dopalacze.

Znaczyłobyż to, że opcja dopalacze-alkohol lokuje się dopiero w okolicach czwartego miejsca, być może zresztą ustępując wariantowi leki-dopalacze?


Już prawie 80 osób zatruło się dopalaczami. Kupują je przez internet

Lubelski sanepid zanotował w tym roku już co najmniej 78 przypadków zatruć lub podejrzeń zatruć po dopalaczach. Dla porównania w całym zeszłym roku było to 115 osób. - Najczęściej po dopalacze sięgają mężczyźni w wieku 18-20 lat. Jednak ostatnio zaobserwowaliśmy obniżenie tego wieku do 17-19 lat - mówi Anna Strzyż, z-ca dyrektora lubelskiego sanepidu.

Zagadka na dziś: czy uwzględniając najnowsze posunięcia władz RP w tej materii należy spodziewać się spadku, czy raczej wzrostu tej liczby?


Wyrzucił niedopałek na stacji benzynowej. Zatrzymali go za marihuanę

Mężczyzna został zatrzymany po tym, jak na stacji benzynowej wyrzucił niedopałek papierosa. Ale nie zaśmiecanie terenu było przyczyną zatrzymania. Gdy do 25-latka podchodzili policjanci, ten otworzył drzwi swojego auta i wyrzucił... marihuanę.

Jak sądzicie, które z opisanych w artykule zachowań cechuje się większą szkodliwością społeczną?


Krasnystaw: Igat wywąchał narkotyki w pokoju dziecięcym

Wczoraj krasnostawscy kryminalni otrzymali informacje, że w domu 24-latka mogą znajdować się narkotyki. Podczas przeszukania pies wywąchał niewielką ilość marihuany w pokoju dziecięcym.

Czy tylko w nas wizja psa policyjnego węszącego w pokoju dziecka budzi niesmak?


Spektaklem „Wspomnienia narkomanki” podsumowano kampanię „Narkotyki, dopalacze - nie tędy droga”

8 czerwca br. wspólnie z Urzędem Miasta Ciechanów i Starostwem Powiatowym w Ciechanowie Ciechanowska Policja zaprosiła młodzież, aby podsumować realizowaną w roku szkolnym 2017/2018 kampanię pod hasłem „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga”. Finał akcji odbył się w sali kinowej Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie. Wystąpili aktorzy przedstawiając wstrząsająca historię dziewczyny przypadkowo wplątanej w spiralę narkotykową.

Żywimy nadzieję, że wszyscy obecni zostali należycie wstrząśnięci.


   

Ze świata po naszemu


Marihuana też w wojsku

Kanadyjskie wojsko ograniczy żołnierzom dostęp do marihuany, ale na pewno jej całkowicie nie zakaże. Gen. Chuck Lamarre przyznał jednak, że ograniczenia dotyczące marihuany będą na pewno surowsze niż te dotyczące alkoholu. - Nie możemy całkowicie zakażać marihuany. (…) Kanadyjczycy mają jednak prawo oczekiwać, że zawsze jesteśmy gotowi do działania – dodał wojskowy. Legalizacja marihuany do celów rekreacyjnych to jeden z głównych punktów liberalnego rządu Kanady.

Ciekawi jesteśmy uzasadnienia zapowiadanego zróżnicowania ograniczeń wobec dwóch wymienionych substancji psychoaktywnych.


Legalna marihuana w Danii?

Duńscy politycy zrozumieli, że penalizacja marihuany przynosi więcej szkody niż pożytku. Członkowie aż pięciu partii politycznych wezwali do legalizacji sprzedaży konopi indyjskich.

Pochwalamy, życzymy powodzenia, będziemy obserwować.


USA uderzają talibów po kieszeni, bombardują plantacje maku opiumowego

Od czasu rozpoczęcia bombardowań strategicznych w listopadzie amerykańskie samoloty bojowe przeprowadziły 113 ataków mających na celu odcięcie talibów od dochodów, które uzyskują z upraw makowych i handlu opium oraz podatków drogowych. Taka zmiana strategii wojskowej ma ich skłonić do negocjacji.

Słusznie. Skoro nikt tego dotąd nie próbował, to czas najwyższy. Dzięki czynnikowi zaskoczenia na pewno się uda.


Rose McGowan oskarżona o posiadanie kokainy

Aktorka nie przyznaje się do winy i twierdzi, że narkotyki mógł podłożyć jej ktoś związany bezpośrednio z Harvey'em Weinsteinem.

Ano, mógł. Mógł? Mógł.   

Z komendy


Posiadali narkotyki, a jeden z nich nimi handlował. Zostali zatrzymani przez grójeckich policjantów (KPP w Grójcu)

"Jeden z nich posiadał marihuanę, natomiast drugi amfetaminę" - wygląda na dobrą organizację i podział kompetencji.


Kryminalni zabezpieczyli blisko 100 tabletek ekstazy oraz ponad 800 porcji amfetaminy (KPP w Pile)

Konia z rzędem temu, kto wie ile to jest "ponad 800 porcji". W konkursie nie moga brać udziału pracownicy komendy.


Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn - Uciekali, bo posiadali narkotyki (KPP Polkowice)

Tak, w tym tekscie równirż występują "porcje handlowe", a takze po prostu "porcje". Nie, nie wiemy, czy jedne od drugich czymś się różnią.


Kradzież w pensjonacie i narkotyki w bieliźnie. Kryniccy policjanci zatrzymali dwóch sprawców (KMP Nowy Sącz )

Jak to mówią - złodziejowi w majtkach gore. Czy jakoś tak.


CBŚP walcząc z dopalaczami przypomina, że nie warto ryzykować własnego zdrowia i życia (CBŚP)

Tu sie zgadzamy. Nie warto.


   

Z akwarium


Miłość silna jak narkotyk, czyli Kochając Pabla, nienawidząc Escobara

Miłość jest silniejsza od narkotyków? Film Kochając Pabla, nienawidząc Escobara postara się na to pytanie odpowiedzieć. Historia romansu najpotężniejszego gangstera świata trafi do kin 15 czerwca. W sieci pojawił się najnowszy zwiastun.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Kodeina
  • Tripraport

Rano zły humor ale na wieczorek postanowiłam go sobie poprawić , domek , czas spędzam w łóżku przed laptopem

Zacznijmy od tego, że uwielbiam próbować ciągle czegoś nowego. Dziś padło na Kodeinę. Ogólnie skąd pomysł? Moja koleżanka podsunęła temat o lekach bez recepty. Poczytałam bardzo dużo i juz dwa dni później w mojej torebce znajadowały się 2 opakowania Thiocodinu - razem 30 tabletek. Z tego co pamiętam opakowanie  z 20 tab. kosztowało około 16 zł a to z 10 - około 8 zł. Powiem szczerzę, że nie łatwo było zdobyć Thiocodin, ponieważ od 1 Lipca wyszło zarządzenie które nie pozwala kupić leków takich jak Thiocodin, Acodin, Antidol 15 itp.

  • Bad trip
  • Marihuana
  • Odrzucone TR

Nastawiłam się na niesamowitą banie. W 100% byłam przygotowana na ostre śmianie. Zimowe popołudnie, sobota, weekend u chłopaka na wsi.

Spacer na świeżym powietrzu. Palę fajkę razem z chłopakiem. On wcześniej nia palił, ja już nie raz. Zioło hodowane w domu, więc jest pewność, że niczego nikt nie dodał. Już w czasie palenia delikatnie mi siadło. Poczułam lekką dezorientację. Podczas powrotu do domu zrobiło mi się doćś mocno niedobrze. W przygotowaniu ne bełta stanęłam w krzakach, jednak nic. Sytuacja powtórzyła się nie raz więc postanowiłam zostać przed domem. Chłopak poszedł zrobić mi herbatę.

***

  • Marihuana
  • Metoksetamina
  • Pierwszy raz

Cała akcja toczy się w moim mieszkaniu, kilkadziesiąt minut po godzinie 23. Pozytywne nastawienie, chęć przetestowania nowo nabytej substancji, aby oswoić się z jej efektami.

Witam!

Pare dni temu w moje posiadanie weszło 240mg substancji zwanej metoksetaminą, w skrócie MXE. Woreczek z substancją był ładnie opakowany w kartę charakterystyki. Od razu po przyjściu do domu wysypałem magiczną zawartość na biurko i podzieliłem(na oko) na 5 w miare równych części, dawkę startową zostawiłem troszke mniejszą(z racji mojej przesadnej ostrożności do nieznanych mi substancji). Kilka dni później(czyli wczoraj, tj. 23.12.2012) dane mi było przetestować MXE.

Godzina 23 z hakiem:

randomness