REKLAMA
Narkoprasówka (15.06.18)

Z kraju, ze świata po naszemu, z komendy i z akwarium - wszystko w formule nieco odświeżonej ;)

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Media z kraju i ze świata ;)

Odsłony

149

Z kraju


Wieliczka. 24-latek handlował dopalaczami przy placu zabaw

Prawie 55 gramów niebezpiecznych substancji chemicznych miał przy sobie młody mężczyzna zatrzymany przez policjantów z Wydziału Kryminalnego w pobliżu jednego z osiedlowych placów zabaw w Wieliczce.

Cóż, każdy bawi się jak umie, to też trzeba zrozumieć.


Próba przemytu narkotyków do białostockiego Zakładu Karnego

Podczas kontroli paczki higieniczno-odzieżowej ujawniono trzy ampułki substancji Sustanon oraz ponad 20 gramów tabletek pochodnych MDMA. Niebezpieczne substancje ukryte były w szczelnie zamkniętych sztyftach do ciała. Do kontroli paczki wykorzystano specjalne urządzenia prześwietlające oraz psa.

Za niedopatrzenie uznać należy, iż nadawca paczki nie zaznaczył, że chodzi o higienę psychiczną.


Małgorzata Kraus: W Opatowie teraz dominują uzależnienia mieszane

Wcześniej było to uzależnienie od alkoholu. W tej chwili są to uzależnienia mieszane. Najczęstsze kombinacje to leki - alkohol, alkohol narkotyki oraz narkotyki - dopalacze.

Znaczyłobyż to, że opcja dopalacze-alkohol lokuje się dopiero w okolicach czwartego miejsca, być może zresztą ustępując wariantowi leki-dopalacze?


Już prawie 80 osób zatruło się dopalaczami. Kupują je przez internet

Lubelski sanepid zanotował w tym roku już co najmniej 78 przypadków zatruć lub podejrzeń zatruć po dopalaczach. Dla porównania w całym zeszłym roku było to 115 osób. - Najczęściej po dopalacze sięgają mężczyźni w wieku 18-20 lat. Jednak ostatnio zaobserwowaliśmy obniżenie tego wieku do 17-19 lat - mówi Anna Strzyż, z-ca dyrektora lubelskiego sanepidu.

Zagadka na dziś: czy uwzględniając najnowsze posunięcia władz RP w tej materii należy spodziewać się spadku, czy raczej wzrostu tej liczby?


Wyrzucił niedopałek na stacji benzynowej. Zatrzymali go za marihuanę

Mężczyzna został zatrzymany po tym, jak na stacji benzynowej wyrzucił niedopałek papierosa. Ale nie zaśmiecanie terenu było przyczyną zatrzymania. Gdy do 25-latka podchodzili policjanci, ten otworzył drzwi swojego auta i wyrzucił... marihuanę.

Jak sądzicie, które z opisanych w artykule zachowań cechuje się większą szkodliwością społeczną?


Krasnystaw: Igat wywąchał narkotyki w pokoju dziecięcym

Wczoraj krasnostawscy kryminalni otrzymali informacje, że w domu 24-latka mogą znajdować się narkotyki. Podczas przeszukania pies wywąchał niewielką ilość marihuany w pokoju dziecięcym.

Czy tylko w nas wizja psa policyjnego węszącego w pokoju dziecka budzi niesmak?


Spektaklem „Wspomnienia narkomanki” podsumowano kampanię „Narkotyki, dopalacze - nie tędy droga”

8 czerwca br. wspólnie z Urzędem Miasta Ciechanów i Starostwem Powiatowym w Ciechanowie Ciechanowska Policja zaprosiła młodzież, aby podsumować realizowaną w roku szkolnym 2017/2018 kampanię pod hasłem „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga”. Finał akcji odbył się w sali kinowej Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie. Wystąpili aktorzy przedstawiając wstrząsająca historię dziewczyny przypadkowo wplątanej w spiralę narkotykową.

Żywimy nadzieję, że wszyscy obecni zostali należycie wstrząśnięci.


   

Ze świata po naszemu


Marihuana też w wojsku

Kanadyjskie wojsko ograniczy żołnierzom dostęp do marihuany, ale na pewno jej całkowicie nie zakaże. Gen. Chuck Lamarre przyznał jednak, że ograniczenia dotyczące marihuany będą na pewno surowsze niż te dotyczące alkoholu. - Nie możemy całkowicie zakażać marihuany. (…) Kanadyjczycy mają jednak prawo oczekiwać, że zawsze jesteśmy gotowi do działania – dodał wojskowy. Legalizacja marihuany do celów rekreacyjnych to jeden z głównych punktów liberalnego rządu Kanady.

Ciekawi jesteśmy uzasadnienia zapowiadanego zróżnicowania ograniczeń wobec dwóch wymienionych substancji psychoaktywnych.


Legalna marihuana w Danii?

Duńscy politycy zrozumieli, że penalizacja marihuany przynosi więcej szkody niż pożytku. Członkowie aż pięciu partii politycznych wezwali do legalizacji sprzedaży konopi indyjskich.

Pochwalamy, życzymy powodzenia, będziemy obserwować.


USA uderzają talibów po kieszeni, bombardują plantacje maku opiumowego

Od czasu rozpoczęcia bombardowań strategicznych w listopadzie amerykańskie samoloty bojowe przeprowadziły 113 ataków mających na celu odcięcie talibów od dochodów, które uzyskują z upraw makowych i handlu opium oraz podatków drogowych. Taka zmiana strategii wojskowej ma ich skłonić do negocjacji.

Słusznie. Skoro nikt tego dotąd nie próbował, to czas najwyższy. Dzięki czynnikowi zaskoczenia na pewno się uda.


Rose McGowan oskarżona o posiadanie kokainy

Aktorka nie przyznaje się do winy i twierdzi, że narkotyki mógł podłożyć jej ktoś związany bezpośrednio z Harvey'em Weinsteinem.

Ano, mógł. Mógł? Mógł.   

Z komendy


Posiadali narkotyki, a jeden z nich nimi handlował. Zostali zatrzymani przez grójeckich policjantów (KPP w Grójcu)

"Jeden z nich posiadał marihuanę, natomiast drugi amfetaminę" - wygląda na dobrą organizację i podział kompetencji.


Kryminalni zabezpieczyli blisko 100 tabletek ekstazy oraz ponad 800 porcji amfetaminy (KPP w Pile)

Konia z rzędem temu, kto wie ile to jest "ponad 800 porcji". W konkursie nie moga brać udziału pracownicy komendy.


Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn - Uciekali, bo posiadali narkotyki (KPP Polkowice)

Tak, w tym tekscie równirż występują "porcje handlowe", a takze po prostu "porcje". Nie, nie wiemy, czy jedne od drugich czymś się różnią.


Kradzież w pensjonacie i narkotyki w bieliźnie. Kryniccy policjanci zatrzymali dwóch sprawców (KMP Nowy Sącz )

Jak to mówią - złodziejowi w majtkach gore. Czy jakoś tak.


CBŚP walcząc z dopalaczami przypomina, że nie warto ryzykować własnego zdrowia i życia (CBŚP)

Tu sie zgadzamy. Nie warto.


   

Z akwarium


Miłość silna jak narkotyk, czyli Kochając Pabla, nienawidząc Escobara

Miłość jest silniejsza od narkotyków? Film Kochając Pabla, nienawidząc Escobara postara się na to pytanie odpowiedzieć. Historia romansu najpotężniejszego gangstera świata trafi do kin 15 czerwca. W sieci pojawił się najnowszy zwiastun.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Pierwszy raz

PROLOG:
T-10h
- [E] Szkoda, że Cię tutaj nie ma Milordzie... Co się tu dzieje. Przejebałem wszystkie bitcoiny na maszynach znowu. Całe 10 tysięcy poszło się jebać... A no i mam prawdziwy kwas i MDMA. Dałem Kebabowi przetestować to LSD i mówi, że to jakiś nbome, bo nie ma wizuali... Może przetestujesz?
- [A] No kusisz kusisz, zobaczymy, może wpadnę. Dawno mnie nie było...
[...]
T-6h
Dzwonię domofonem. Nie było mnie tu miesiąc. Nie ćpałem nic miesiąc. [Dryń dryń...]
- [A] Milordzie!
- [E] Kto tam?!
- [A] A...
- [E] Aha, wbijaj!

  • Bad trip
  • Kannabinoidy

Chill, piątek, moje 4x4

Preludium

Podróż z października ub. roku, więc całość nie jest idealna, odrobinę pisana na kolanie bez absolutnie żadnych zdolności do ładnego i zgrabnego ubierania tekstu. Piątek, popołudnie, ja i 2 kumpli, nazwijmy ich X i Y.

X jest zawodowym testerem trunków wysokoprocentowych, ma lekkie doświadczenie w ryciu sobie bani najróżniejszymi specyfikami z najgłębszych otchłani tego świata

Y, poszkodowany, zielony w temacie gość, który przyszedł na spotkanie po paru miechach, a wyszedł bogatszy o wspomnienia z innego świata

  • Etanol (alkohol)
  • Gałka muszkatołowa
  • Pierwszy raz

Sam w całym domu. Żadnych współlokatorów, tylko ja i gałka muszkatołowa. Po lekkim biegu do sklepu, dobrze nastawiony, ze świetnym humorem po dwóch piwach.

Siedząc w nocy przy piwie, w jednym momencie stwierdziłem, że mam ochotę na coś więcej. Przez myśl przeszło mi benzo i kodeina, ale było to po północy więc niestety apteki pozamykane. Siedze i głowię się, co by tu można zażyć i przyszła mi do głowy gałka muszkatołowa. Pamiętam, że kawałek ode mnie jest sklep 24/7 więc ubrałem buty i przebiegłem się tam. 

 

Wparowałem do sklepu, lecz niestety była już tylko w postaci przyprawy, starta gałka. Nie rozwodząc się za wiele, kupiłem trzy paczki po 15g 

  • 25C-NBOMe
  • Przeżycie mistyczne

Pokój znajomego

Kilka dni temu siedząc u mojego znajomego (powiedzmy, że to będzie "Karol"), tak naprawdę nie wiedząc co zrobić z wolnym wieczorem ( była godz  ok 23.30) wiele nie namyslając się wzięliśmy kartonik.Jak się później okazało, tylko ja byłam w przekonaniu, że to zwykły spontaniczny trip... i pełna nieświadomości (jakie to okropne słowo!) zgodziłam się dosyć chętnie.

randomness