REKLAMA
Narkoprasówka (11.05.18)

Z kraju, ze świata po naszemu, z komendy i z akwarium.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Media z kraju i ze świata ;)

Odsłony

173

Z kraju


Marihuana i dopalacze w domu młodego mieszkańca Jarosławia. Ma już zarzuty prokuratorskie

Policjanci przeszukali mieszkania i zabudowania gospodarcze na terenie Jarosławia. W mieszkaniu 24-letniego mężczyzny został zabezpieczony susz konopi indyjskich, sproszkowana biała substancja, a także kilkadziesiąt woreczków z dopalaczami. Jak informuje podkarpacka policja na swojej stronie internetowej, tester potwierdził, że ponad 170 gramów suszu to marihuana. Biegły określi skład pozostałych ujawnionych substancji.

Słupsk. Potrącił kobietę pod wpływem marihuany, ale nie wszystkie wątpliwości zostały wyjaśnione. Proces kierowcy zacznie się od nowa

Maciej R. przyznał, że dzień przed wypadkiem palił marihuanę i że często to robił, ale nie miał świadomości, że następnego dnia może być pod wpływem narkotyku.

Uzależniony ginekolog zawieszony przez prokuraturę. "Napiszcie, że nie skrzywdziłem żadnej pacjentki"

- Tygodniową dawkę antydepresantów zażywałem w ciągu jednego dnia. Wstydzę się, że lekarz zachorował na depresję i uzależnił się od leków - mówi zawieszony przez prokuraturę ginekolog. Kilka razy prosi, żeby napisać, że nie skrzywdził żadnej pacjentki.

Narkotyki w bagażu Brytyjczyka

Podczas kontroli bezpieczeństwa pracownicy Służby Ochrony Lotniska ujawnili w bagażu podręcznym Brytyjczyka plastikowe pudełko, wypełnione ciemnobrązową zbryloną substancją. Powiadomieni o zdarzeniu funkcjonariusze Straży Granicznej, sprawujący nadzór nad kontrolą bezpieczeństwa, przebadali ujawnioną substancję przy pomocy testera do wykrywania narkotyków. Okazało się, że podróżny próbował przekroczyć granicę, posiadając przy sobie ponad 1 gram haszyszu.

Zaproszenie na seminarium "Dopalacze - co zyskujesz, czym ryzykujesz?"


   

Ze świata po naszemu


W nowym Androidzie pojawią się funkcje zwalczające uzależnienie od smartfonów

Dość powszechnym zaburzeniem jest już dziś FOMO (fear of missing out), czyli strach przed przegapieniem powiadomienia lub nowości, która może pojawić się na ekranie smartfonu akurat wtedy, gdy użytkownik nie będzie z niego korzystał. Na milionach użytkowników wymusza to wręcz obsesyjne sprawdzanie nowości w kilkunastosekundowych interwałach. Google chce to zmienić i wysuwa propozycję zastąpienia FOMO przez JOMO, joy of missing out. Słowem – chce przywrócić użytkownikom smartfonów radość i satysfakcje płynącą ze zdrowego ignorowania bodźców lub chociaż ich selekcji.

Ciasteczka z marihuaną tylko w Coffe Shopach

Czy mogę zobaczyć twój dowód – pyta mnie właściciel jednego z coffe shopów. Z przyjemnością wyciągam dokument potwierdzający pełnoletność. Zaprasza mnie do środka. Na barze kilka napojów gazowanych w puszkach, obok ekspres do kawy i czajnik elektryczny.

Narkotyki i alkohol zabijają coraz więcej ludzi w Seattle i okolicach

Narkotyki i alkohol spowodowały w ubiegłym roku 379 zgonów w Seattle i całym hrabstwie King – wynika z opublikowanych w środę raportów. Rok wcześniej liczba zgonów wyniosła 348. Najbardziej śmiertelna była heroina i inne opioidy, które razem przyczyniły się do 69% zgonów. Z powodu przedawkowania fentanylu zmarły 33 osoby, o 10 więcej niż w roku 2016. W roku bieżącym potwierdzono już 17 zgonów związanych z przedawkowaniem tej substancji.


   

Z komendy


Wpadł diler i jego klienci (KSP)


Policjanci z pododdziałów prewencji skuteczni w walce z przestępczością narkotykową (KWP w Gorzowie Wlkp.)


Piła - Policjanci zabezpieczyli blisko 5 kg narkotyków (Policja Wielkopolska)


Ponad 8 tys. porcji amfetaminy nie trafi na rynek (Policja Śląska)


23- latek z narkotykami (KMP w Kielcach)


Wpadli z narkotykami (Policja Łódzka)


Marihuanę miał ukrytą w mieszkaniu (Policja Kujawsko-Pomorska)


    Z akwarium

"Na dobre i na złe": Tajemnica z przeszłości

W kolejną środę Weronika odwiedzi klinikę dla bezdomnych... i spróbuje wyłudzić od doktor Burskiej narkotyki.
- Mam kolkę nerkową...
- Zbadam panią i spróbujemy...
- Nie chcę badania! Przecież mówię, co mi jest! Potrzebuję tramadolu albo morfiny! Lekarka szybko się zorientuje, że "chora" udaje. A wtedy Wera stanie się agresywna... e

Oceń treść:

Average: 2 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Spokojny letni weekend poprzedzony lekturą na temat LSD. Chęć odkrycia substancji dla rzekomego duchowego działania (przy jednoczesnym - w miarę możliwości - wewnętrznym stonowaniu się, tj. bez żądzy wielkich obrazów i napalania się). Dwójka znanych towarzyszy, żadnych obaw o możliwe "dziwne biegi wydarzeń".

Wprowadzenie: Niniejszy raport został pomyślany jako druga część psychodelicznego tryptyku. Pomysł polega na tym, że każdy z trójki osób uczestniczących w podróży, napisał na jej podstawie TR opisujący wydarzenia sprzed 2,5 roku. Nie narzucaliśmy sobie żadnej odgórnej formy ani nie dzieliliśmy się tym, kto z nas opisze konkretnie wydarzenia a kto wstrzyma się od ich przytaczania pozostawiając je dla reszty. Na pewno część wątków będzie się więc powtarzała. Zamieszczam linki do pozostałych części tryptyku:

  • 1P-LSD
  • 4-HO-MIPT
  • Ketony
  • Miks

Dom. Lato. Cisza i spokój w sam raz na rozkminy i spróbowanie nowej substancji jaką jest dla mnie 4-CMC. Nastawiam się na to, że będę ją sprawdzał powoli i być może potem z czymś pomieszam, bo z ketonami nie mam najmniejszego doświadczenia.

[notatka na wstępie: w nawiasach kwadratowych komentarze do tekstu pisane całkiem już na trzeźwo z perspektywy czasu. Może się komuś przydadzą...]

ok. 17:00 wzięto 100mg 4-cmc (refresh) donosowo.

ok 18:00 tabletka 4-meo-mipt oralnie i dorzutka ok kolejne 100mg 4-cmc donosowo. Na symptomy odwodnienia pito duże ilości wody.

a

  • 2C-P
  • Bad trip
  • Etanol (alkohol)

  • Marihuana

Spokó i cisza. Ogólnie spoko.

Dziś ciąg dalszy raportu ze strony: https://neurogroove.info/trip/zrozumia-em-przes-anie-thc

Obudziłem sięprzed 11:00. Zapodałem 2 kapsułki Citroseptu. To jest grejfrut w tabletkach. Wersja forte :)

Około 11:30 - pierwszy skręt z maryśki zmieszanej z tytoniem. Standardowo, 1/3 paapierosa.

11:40 - poszedłem do dilera po 2 gramy. Ciepło jak diabli. Mokra koszula od tego gorąca. W ogóle nie czuję działania THC.

randomness