Narkomania w liczbach

trochę statystyk.

Anonim

Kategorie

Źródło

republika.pl

Odsłony

4387
Struktura wieku narkomanów z uwzględnieniem wykształcenia w Polsce w 1998 r.


WiekProcentUzyskane wykształcenieProcent
Poniżej 18 lat8%niepełne podstawowe9%
Od 18 - 20 roku życia21%podstawowe48%
Od 21 - 24 roku życia38%zasadnicze30%
Powyżej 24 lat32,5%średnie wyższe12%



Odsetki uczniów klas pierwszych i trzecich szkół ponadpodstawowych, którzy używali kiedykolwiek w życiu substancji psychoaktywnych.

RODZAJ ŚRODKÓWWARSZAWAPOLSKA
1 KLASA3 KLASA1 KLASA3 KLASA
Uspokajające i nasenne23,625,418,520,8
Konopie20,532,710,117,1
Wziewne9,79,410,47,9
Amfetamina8,5132,92,8
Halucynogeny6,88,51,92,7
Kokaina1,22,10,80,8
Heroina0,70,80,80,8
Ecstasy1,72,10,80,8
Crack1,30,70,50,4



Przyjęci do lecznictwa stacjonarnego w latach 1990-1996 z powodu uzależnienia od leków lub ich nadużywania (ICD IX: 304, 305.2-9) oraz w 1997 r. z powodu zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania spowodowanych używaniem substancji psychoaktywnych (ICD X: F11-F16, F18, F19) wg typu nadużywanej substancji.

Typ uzależnienia 19901991199219931994199519961997
Opiaty i mieszane z opiatami2163282128972791299630833257X
Uspokajające i nasenne99188103130826781449
Kokaina224-22446
Konopie151614191870
Amfetamina1422039659297204
Halucynogeny51891041470
Wziewne199222201228321317435535
Mieszane bez opiatów1671961249390115169X
Nieokreślone137159128135147110209X
Brak danych w czwartej cyfrze1618224352380414488X
Ogółem28033614371037834107422347725336

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25

Pamiętam mojego pierwszego kwasa - czarny kryształ, na którego namówił mnie J. Bardziej się bałam, niż chciałam rzeczywiście spróbować. Pamiętałam niektóre bad tripy grzybowe, poza tym mam paranoiczno-histeryczną osobowość i bardzo często sama sobie coś wkręcam ;-)

Pojechałam do J. Zjadłam ową magiczną czarną kropeczkę [J.też wziął] i czekam. Niebieskie światełko, muzyczka, dom, `strażnik`J. obok [na wypadek Panicznej Paranoi] - niby komfort, ale czułam się spięta. Nie znałam J. zbyt dobrze, byłam trochę zasznurowana.

  • Marihuana
  • Powój hawajski
  • Ruta stepowa

Wiek: 19

Substancja: ok 1,7g LSA w postaci roztworu (po ekstrakcji) + iMAO

Substancja pomocnicza: THC (2 buchy co godzinę, na problemy żołądkowe)

Doświadczenie: LSA (5 raz), Grzyby enteogenne, LSD, DXM, THC, Salvia Divinorum, Calea Zacatechichi, Ecstasy

Set&Setting: Samotna podróż w lesie oddalonym parenaście km od mojego miasta. Nastrój tego dnia dopisywał niesamowicie. To mój pierwszy całkowicie samotny trip, byłem podniecony do granic możliwości.

  • Anadenathera peregrina

Autor: Adam Selene, 29.04.2007

Substancja: tryptaminy zawarte w yopo, głównie DMT, 5-MeO-DMT i bufotenina

Doświadczenie: alkohol, marihuana, kofeina, LSA, tatarak, calea zacatechichi, salvia divinorum, DXM, benzydamina, jaskółcze ziele i pewnie jeszcze pare rzeczy, których teraz nie pamiętam

  • MDMA (Ecstasy)

nazwa substancji- Extasy;


poziom doświadczenia użytkownika- kiedyś dużo mj, teraz dużo

XTC, amfetaminy;


dawka- dwie wiśnie, pół grama pyłu zjedzone (połówka dilerska,

nie ważona);


metoda zażycia- doustnie;


stan umysłu- pozytywne nastawienie, jak zawsze w klubach;


intencje- zajebista jazda ze znajomymi, jak zawsze :D;


miejsce spożycia- duży klub w moim mieście zwanym Bydgoszcz;