Narkomania w liczbach

trochę statystyk.

Anonim

Kategorie

Źródło

republika.pl

Odsłony

4374
Struktura wieku narkomanów z uwzględnieniem wykształcenia w Polsce w 1998 r.


WiekProcentUzyskane wykształcenieProcent
Poniżej 18 lat8%niepełne podstawowe9%
Od 18 - 20 roku życia21%podstawowe48%
Od 21 - 24 roku życia38%zasadnicze30%
Powyżej 24 lat32,5%średnie wyższe12%



Odsetki uczniów klas pierwszych i trzecich szkół ponadpodstawowych, którzy używali kiedykolwiek w życiu substancji psychoaktywnych.

RODZAJ ŚRODKÓWWARSZAWAPOLSKA
1 KLASA3 KLASA1 KLASA3 KLASA
Uspokajające i nasenne23,625,418,520,8
Konopie20,532,710,117,1
Wziewne9,79,410,47,9
Amfetamina8,5132,92,8
Halucynogeny6,88,51,92,7
Kokaina1,22,10,80,8
Heroina0,70,80,80,8
Ecstasy1,72,10,80,8
Crack1,30,70,50,4



Przyjęci do lecznictwa stacjonarnego w latach 1990-1996 z powodu uzależnienia od leków lub ich nadużywania (ICD IX: 304, 305.2-9) oraz w 1997 r. z powodu zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania spowodowanych używaniem substancji psychoaktywnych (ICD X: F11-F16, F18, F19) wg typu nadużywanej substancji.

Typ uzależnienia 19901991199219931994199519961997
Opiaty i mieszane z opiatami2163282128972791299630833257X
Uspokajające i nasenne99188103130826781449
Kokaina224-22446
Konopie151614191870
Amfetamina1422039659297204
Halucynogeny51891041470
Wziewne199222201228321317435535
Mieszane bez opiatów1671961249390115169X
Nieokreślone137159128135147110209X
Brak danych w czwartej cyfrze1618224352380414488X
Ogółem28033614371037834107422347725336

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25

krysztalek byl wysmienity, zjadlem jakies 2/3, nie wiem dokladnie, bo

przy przecinaniu sie pokruszyl. moze nawet niepotrzebnie go

kroilem. od razu wyszedlem na miasto, okolo 18.00, bylo jeszcze bardzo

slonecznie i radosnie. przechodzilem kolo filharmonii, cos dzialo sie

w srodku. wchodze, a tam wyklad o globalizacji i makdonaldyzacji

(po angielsku). usiadlem sobie w ostatnim rzedzie, ale

niestety slowa ukladaly mi sie w ciagle niezrozumiale buczenie, w ogole

  • Szałwia Wieszcza

Hello ,



Zmeczony wrocilem do domu i wpadl mi do glowy szalony pomysl.Salvia, zaraz po szkole!

Tym razem mialem zamiar przesadzic, bo zauwazylem ze mniejszeilosci przyjmowane w rownych, dluzszych odstepach czasu daja lepszyefekt. No wiec na poczatku wypalilem 2. lufy. Polozylem sie,zaczalem glebiej oddychac i wsluchalem sie w rytm. Tak, w wewnetrznyrytm, ktory zawsze pojawia sie po szalwi. Takie rytmiczne dudnieniebebnow, polaczone z typem szamanskiego zawodzenia. Bardzo mistycznie:)

  • LSD-25

O JA CIE KRECE NA NIEBIOSA!!!!



PISZE DO WAS , BO NIE MA NIKOGO INNEGO DO KOGO MOGLBYM WYKRZYCZEC TE

SLOWA:





JAK ZAJEBISCIE BYC s...OBĄ!!!!!!!!!!!!!!!!




o... JA CIE KRECE NAD NIEBIOSA!!!!!!





Dopiero teraz rozumiem te wszystkie opowiadania o wezach zjadajacych

swoje ogony i w ogole...JA





  • Dimenhydrynat

Nazwa subst: Aviomarin


Doswiadczenie: MJ, feta, DXM, efe, klej, LSD, kodeina, benzydamina, galka,

avio first time


Dawka: 3 op po 5 kazde


Set&setting: umyslowo wypoczety chociaz wczoraj wychlalem tussipect w mojej

piwnicy :>


Efekty: straszne! haloony


Z czym mieszane: wczesniej i w ciagu dnia byla sciezka fety :P

randomness