Narkomania w liczbach

trochę statystyk.

Anonim

Kategorie

Źródło

republika.pl

Odsłony

4353
Struktura wieku narkomanów z uwzględnieniem wykształcenia w Polsce w 1998 r.


WiekProcentUzyskane wykształcenieProcent
Poniżej 18 lat8%niepełne podstawowe9%
Od 18 - 20 roku życia21%podstawowe48%
Od 21 - 24 roku życia38%zasadnicze30%
Powyżej 24 lat32,5%średnie wyższe12%



Odsetki uczniów klas pierwszych i trzecich szkół ponadpodstawowych, którzy używali kiedykolwiek w życiu substancji psychoaktywnych.

RODZAJ ŚRODKÓWWARSZAWAPOLSKA
1 KLASA3 KLASA1 KLASA3 KLASA
Uspokajające i nasenne23,625,418,520,8
Konopie20,532,710,117,1
Wziewne9,79,410,47,9
Amfetamina8,5132,92,8
Halucynogeny6,88,51,92,7
Kokaina1,22,10,80,8
Heroina0,70,80,80,8
Ecstasy1,72,10,80,8
Crack1,30,70,50,4



Przyjęci do lecznictwa stacjonarnego w latach 1990-1996 z powodu uzależnienia od leków lub ich nadużywania (ICD IX: 304, 305.2-9) oraz w 1997 r. z powodu zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania spowodowanych używaniem substancji psychoaktywnych (ICD X: F11-F16, F18, F19) wg typu nadużywanej substancji.

Typ uzależnienia 19901991199219931994199519961997
Opiaty i mieszane z opiatami2163282128972791299630833257X
Uspokajające i nasenne99188103130826781449
Kokaina224-22446
Konopie151614191870
Amfetamina1422039659297204
Halucynogeny51891041470
Wziewne199222201228321317435535
Mieszane bez opiatów1671961249390115169X
Nieokreślone137159128135147110209X
Brak danych w czwartej cyfrze1618224352380414488X
Ogółem28033614371037834107422347725336

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina
  • Dekstrometorfan
  • Pozytywne przeżycie

Nastawienie pozytywne, brak żadnego napięcia ani też podniecenia, nie robię tego po raz pierwszy i raczej wiem, czego się spodziewać. Generalnie wszystko zaplanowane z nudów i chęci przeżycia czegoś niezwykłego. Noc, pusto w domu, żadnych obowiązków ani problemów.

Postanowiłem opisać niedawne przeżycie żeby podzielić się z użytkownikami neurogroove i hyperreala kolejnym polskim opisem plateau sigma. Wielu ma o tym stanie fałszywe wyobrażenie i wielu kojarzy je z nieprzyjemnymi odczuciami, co według mnie nie jest do końca prawdą. Sigma plateau nie zawsze oznacza Nagniota na Jasnej Górze. Tak czy owak, dekstrometorfan jest bardzo silną substancją...

  • Marihuana

Był to piątek, ostatni dzień przed świętami. dawno nie paliłem a przez święta nie było by mi dane zapalić, więc postanowiliśmy z kumplami spalić się w ten dzień. POmine co było na początku (ni opowiem m.in. o pijanym koledze na polskim :)) Przejde do opisuj mojej paranoi :)





Paliłem wtedy dwa towary.... Jeden taki sprasowany, doskonały, świetnie się paliło i świetnie fazowało :)). Potem taki pył marihuanowy, ale to była mj na bank. Kumple ten pył palili więc materiał był sprawdzony.....



  • Kodeina
  • Pozytywne przeżycie
  • Tramadol
  • tramadol

Bez oczekiwań

Jakiś czas temu wpadł mi w ręce Tramadol. Używam dużo przeciwbólowych, cieszyłem się więc, że była to Skudexa, zawierająca 75 mg tramadolu oraz 25 mg deksketoprofenu w każdej tabletce. Gdybym dostał preparat złożony z paracetamolem, to mógłbym go wyrzucić — biorę i tak deksketoprofen codziennie, bo jest najmocniejszym NLPZ bez recepty i nie mógłbym go mieszać z paracetamolem.

 

  • Kodeina

humor jak zwykle, poranne lenistwo i nudy; dom, przed kompem

Wstałem, wrześniowy dzień. Słonecznie i ciepło. Budzę się, choć pospał bym jeszcze parę ładnych godzin, wstaję jednak, włączam TV. Oglądam powtórkę Pogromców Mitów jednocześnie jedząc przygotowany przez mamę śniadaniowy twaróg. Najedzony udaje się pod poranny prysznic. Wycieram się, ubieram i zastanawiam się co ze sobą zrobić.