Narkomania w liczbach

trochę statystyk.

Anonim

Kategorie

Źródło

republika.pl

Odsłony

4363
Struktura wieku narkomanów z uwzględnieniem wykształcenia w Polsce w 1998 r.


WiekProcentUzyskane wykształcenieProcent
Poniżej 18 lat8%niepełne podstawowe9%
Od 18 - 20 roku życia21%podstawowe48%
Od 21 - 24 roku życia38%zasadnicze30%
Powyżej 24 lat32,5%średnie wyższe12%



Odsetki uczniów klas pierwszych i trzecich szkół ponadpodstawowych, którzy używali kiedykolwiek w życiu substancji psychoaktywnych.

RODZAJ ŚRODKÓWWARSZAWAPOLSKA
1 KLASA3 KLASA1 KLASA3 KLASA
Uspokajające i nasenne23,625,418,520,8
Konopie20,532,710,117,1
Wziewne9,79,410,47,9
Amfetamina8,5132,92,8
Halucynogeny6,88,51,92,7
Kokaina1,22,10,80,8
Heroina0,70,80,80,8
Ecstasy1,72,10,80,8
Crack1,30,70,50,4



Przyjęci do lecznictwa stacjonarnego w latach 1990-1996 z powodu uzależnienia od leków lub ich nadużywania (ICD IX: 304, 305.2-9) oraz w 1997 r. z powodu zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania spowodowanych używaniem substancji psychoaktywnych (ICD X: F11-F16, F18, F19) wg typu nadużywanej substancji.

Typ uzależnienia 19901991199219931994199519961997
Opiaty i mieszane z opiatami2163282128972791299630833257X
Uspokajające i nasenne99188103130826781449
Kokaina224-22446
Konopie151614191870
Amfetamina1422039659297204
Halucynogeny51891041470
Wziewne199222201228321317435535
Mieszane bez opiatów1671961249390115169X
Nieokreślone137159128135147110209X
Brak danych w czwartej cyfrze1618224352380414488X
Ogółem28033614371037834107422347725336

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Lorazepam

*Nazwa substancji: klonazepam, alprazolam, diazepam, estazolam....


*Doświadczenie: niemałe


  • Amfetamina
  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana
  • Mefedron
  • Miks

Bardzo dobry humorek, 18 urodziny kolegi wyprawiane w dosc duzym klubie, duzo znajomych, fajna ekipa pozytywnie nastrajająca, spodziewalem sie mocnej bani tej nocy

Zaczynamy podróż w nieznane, jedno jest pewne, bedzie grubo a co nam w tym pomoże to sie okaże.

20:30-Przychodzę na umówioną godzinę do domu D i wraz z nim czekamy na L (to były jego 18 urodziny) po jego przyjściu
od razu zarzucamy bombki Amfetaminy, trzeba było łykać bomby bo materiał był strasznie mokry, w sumie lepiej, nie wyżera nosa i gardła ale dla innych walenie po nosie to rytułał

  • Alprazolam
  • Klonazepam
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

To było wczoraj, poniedziałek, ja wolne, wszyscy czymś zajęci. Siedzę spokojnie na kanapie, z herbatką, okna zasłonięte jak lubię. Ogólnie Miłe, ciepłe, bezpieczne, znajome miejsce.

Info na wstęp:

Kobieta, 22 lata (no już tuż tuż), z jakimś tam doświadczeniem, o którym info po lewej stronie o ile się nie mylę :D (Bo to mój pierwszy raz tu)

0,5 mg xanaxu (alprazolam)lufka dobrej mjDawka alpry nie duża, ale przez poprzedni była jedzona, z klonem też i kodeina się zdarzyła, więc efekt mógł się jakoś utrzymywać

  • Szałwia Wieszcza


-Salvia Divinorum + D-RIBOSE

-Doświatczenie - szerokie spektrum srodków zmieniających stany swiadomośći





Moje pierwsze spotkanie z świętą rośliną :



Po zapoznaniu się z wszystkimi informacjami na temat SD postanowiłem przetestować na własnej skrze działanie tego „halucynogenu”

Mój najlepszy kumpel wreszcie przyjeżdża z Wiednia i ma dla mnie trochę suchych liści

Mój towarzysz miał już doświadczenia z SD ale mówił że nić się nie działo , taka bardzo słaba trawka