Najnowszy raport pełnomocnika do spraw walki z narkomanią w Niemczech

W roku 2000 zmarło z powodu przedawkowania narkotyków w Niemczech 2.030 młodych ludzi.

Anonim

Kategorie

Źródło

Nasz Dziennik
Waldemar Maszewski

Odsłony

3965

Caspers Merk przytacza zatrważające dane o niespotykanym w ostatnim czasie wzroście zażywania narkotyków przez młodzież, a nawet dzieci. Młodzi ludzie coraz częściej sięgają po tak zwane twarde narkotyki, takie jak "ecstasy", heroina, kokaina czy LSD.

W roku 2000 zmarło z powodu przedawkowania narkotyków w Niemczech aż 2.030 młodych ludzi, 42 tys. zmarło w wyniku alkoholizmu (przedawkowanie, połączenie alkoholu z lekami, narkotykami, itd.), a ponad 100 tys. osób zmarło na skutek powikłań w związku z paleniem tytoniu.

Jak wynika z najnowszych badań (poinformowała Marion Merk), prawie cała młodzież nieletnia w Niemczech konsumowała alkohol, a ponad jedna trzecia pije go regularnie.
Mimo teoretycznych zakazów nastolatek w Niemczech może bez problemu kupić w sklepie alkohol czy papierosy.

Nie ma również najmniejszego problemu z kupnem narkotyków. Można je nabyć na każdej dyskotece, w każdym większym mieście. W Hamburgu w kilku dzielnicach dilerzy oferują "prochy" niemal oficjalnie. Rozprowadzający są tak zorganizowani, że zanim się zjawi partol policyjny, wszyscy natychmiast znikają i pojawiają się zaraz po jego odjeździe. Tak się dzieje już od lat w niektórych hamburskich dzielnicach, znanych z wielkiej liczby narkomanów, takich jak: St. Georg, Hauptbanhof czy Stern Schanze.

Marion Caspers Merk bije na alarm. Jej zdaniem, przy dalszej, stosunkowo biernej postawie władz, zjawisko uzależnień (narkotyki, alkohol, papierosy) może wymknąć się zupełnie spod kontroli.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Powój hawajski

Doświadczenie: THC, Salvia Divinorum, LSA

Set & Setting Dzień po ostatnim egzaminie w sesji, ciekawość i duża doza sceptycyzmu; miejsce: wąwóz, osiedle, własny pokój. Wyśmienita pogoda (ciepło i słonecznie).

Substancja: 6 nasion HBWR „extra strong”

Wiek: 23 lata

Waga: 82 kg

  • Dekstrometorfan
  • Pierwszy raz

Trochę poddenerwowany, podekscytowany, w mieszkaniu z dziewczyną. Z głośników płynie muzyka (ambient / soundtrack). Ostatni posiłek jadłem 3 godziny przed zażyciem DXM. Oczekuję czegoś pozytywnego, innego, chwili innej niż szary świat za oknem.

Tak, jest to kolejny TR z DXM w roli głównej. Chciałbym jednak zwrócić w nim uwagę na to jak wiele dało mi pierwsze "spojrzenie" na dekstrometorfan oraz podzielić się moim zdaniem na temat rzeczonej substancji i jej popularnego zastosowania.

W poniższym raporcie nie znajdziecie opisu CEVów, zaburzeń świadomości, beki z kolegami, ogólnej niezłej jazdy. Znajdziecie wspomnienie osoby dla której DXM okazało się być czymś więcej niż aptekowym mózgojebem.

  • Dekstrometorfan
  • Pozytywne przeżycie

Doświadczenie:dxm,kodeina,alkohol,mieszanki ziołowe,thcm,tabsy.
Set& settings: błogi nastrój, środek nocy,plaża,jezioro, n-ty raz z dxm'em + muzyka.

Doświadczenie:dxm,kodeina,alkohol,mieszanki ziołowe,thcm,tabsy.
Set& settings: błogi nastrój, środek nocy,plaża,jezioro, n-ty raz z dxm'em + muzyka.

375mg / ok.80kg.
18 l.

23:50

-Mogę już?
-Jest już dawno ciemno,możesz.

Zawsze chciałam,przeżyć tripa na plaży..z gwiazdami... .

Biorę, krzywie się, popijam..

00:30

randomness