Najmłodszy diler miał 15 lat. Szajka małolatów handlowała narkotykami.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

kryminalki.pl

Odsłony

616

Kryminalni z pleszewskiej komendy zatrzymali 12 młodych mieszkańców gminy Gołuchów i Pleszewa w wieku od 15 do 22 lat. Są oni podejrzani o posiadanie środków narkotycznych i ich udzielanie. Wśród zabezpieczonych przez policjantów narkotyków znalazła się marihuana, amfetamina i tabletki ekstazy.

We wtorek, 16 stycznia przed godz. 11.00 na ul. Sportowej w Pleszewie policjanci Wydziału Kryminalnego z pleszewskiej komendy zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli nerwowo się rozglądać. Policjanci postanowili ich wylegitymować. Okazało się, że są to mieszkańcy gminy Gołuchów w wieku 15 lat. Przy jednym z mężczyzn kryminalni znaleźli woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego. Obaj trafili do pleszewskiej komendy.

W trakcie wykonywania czynności, kryminalni ustalili kolejne osoby, podejrzane o posiadanie i udzielanie środków narkotycznych.

Trzech mieszkańców gm. Gołuchów w wieku 15, 16 i 22 lat oraz 17-letni mieszkaniec Pleszewa usłyszeli zarzuty dotyczące udzielania środków narkotycznych, także osobom małoletnim. Najstarszemu z nich, policjanci przedstawili łącznie 8 zarzutów. Procederem tym trudnił się od sierpnia 2017 roku.

Wnikliwa praca kryminalnych doprowadziła do ustalenia i zatrzymania kolejnych ośmiu osób, a także pozwoliła na przedstawienie im zarzutów dotyczących posiadania środków odurzających. Okazali się nimi mieszkańcy gminy Gołuchów w wieku od 15 do 22 lat. Zatrzymani posiadali w swoich mieszkaniach ziela konopi, marihuanę, amfetaminę i tabletki ekstazy. Kryminalni zabezpieczyli wagę elektroniczną, służącą do porcjowania narkotyków oraz lufki. Wśród zatrzymanych znalazł się 20-latek, który usłyszał 14 zarzutów.

W trakcie realizacji sprawy, policjanci zabezpieczyli łącznie ok. 120 gramów amfetaminy i marihuany oraz kilkanaście tabletek ekstazy.

Za udzielenie środków odurzających osobie małoletniej można spędzić za kratami nawet 10 lat. W sprawie nieletnich mieszkańców gminy Gołuchów decyzję o ich dalszym losie podejmie sąd rodzinny. Pełnoletnim osobom, za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
 • LSD-25


Kochać! Żyć! Kochać!

czyli kolejny LSD trip-report, o który prosiliście ;)Zażyte substancje: 4 browary, 1 drops (wisienka) i oczywiście

1 papier (Campbells)

Miejsce: domek letniskowy kolegi

Czas: overnight


 • Marihuana
 • Pierwszy raz

Spontan, nastawienie jak najbardziej pozytywne, chęć spróbowania czegoś nowego razem ze znajomymi i dziewczyną. Centrum miasta, później plaża i las.

 • Inne
 • Pierwszy raz

Różny. Głównie wieczorne testowanie herbatek i palenie skrętów

No i tu znów krótko i zwięźle. I znów - pokazywanie, że można względnie zdrowo, że są fajne, naturalne dobra, które można wykorzystywać zamiast ćpania różnych chemicznych świństw. I mówię to jako osoba (co widać po lewej stronie w Doświadczeniu), która dość dużo próbowała i, która w pewnym momencie swojego życia powiedziała DOŚĆ. Od tamtego czasu zainteresowałem się wąsko (wiadomo w jakim sensie) pojętą botaniką.
Ale dość biadolenia o mnie. Miało być o tej fantastycznej roślinie. No to jedziem.

 • 25B-NBOMe
 • 25C-NBOMe
 • Etanol (alkohol)
 • GBL (gamma-Butyrolakton)
 • Klonazepam
 • Marihuana
 • Marihuana
 • Miks

Stabilne acz chaotyczne. Siedzimy u kumpla jakieś 40 km od mojego miejsca zamieszkania. W głowie - spokój, lekki stresik spowodowany "obcymi" osobami. Towarzystwo - Grupka najbliższych mi osób, w tym moja dziewczyna :) Mamy do dyspozycji 2 pokoje, w których dzieją się równolegle 2 imprezy - U nas - ludzie w wieku 18+, drugi pokój, dzieciaki 12-16 lat.

 

Sam sylwester odbył się stosunkowo blisko mojego miejsca zamieszkania - jakieś 30 minutek PKS'em więc nie wynikały z tego żadne komplikacje :)

Razem ze mną Kartoniki jedli:

Indianer - I, Monika - M, Ola - O, Jaskier - J, Pachomia - P, oraz Martyna - M

 

>16:00 - 17:30 - jeszcze w domu

 

randomness