Nadzwyczajna kara za przemyt.

Były reprezentant Polski w rugby skazany na więzienie za przemyt 111,5 kg kokainy.

Anonim

Kategorie

Źródło

poland.com/PAP

Odsłony

3819
Rugby: były reprezentant Polski skazany na więzienie za przemyt 111,5 kg kokainy

Na 2 lata i 11 miesięcy więzienia oraz 20 tys. zł grzywny Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał w czwartek byłego reprezentanta Polski w rugby Andrzeja J. ps. Holland, oskarżonego o przemyt 111,5 kg kokainy.

W uzasadnieniu wyroku sąd podkreślił, że zastosował nadzwyczajne złagodzenie kary. Andrzej J. ujawnił bowiem szczegóły przemytu.

Kompanowi "Hollanda" Wojciechowi U. sąd wymierzył karę 12 lat więzienia i 20 tys. zł grzywny.

Andrzej J., ps. Holland, wielokrotny reprezentant Polski w rugby i Wojciech U., oskarżeni byli o przemyt 111,5 kg kokainy z Ameryki Południowej. Miało to miejsce w 1992 r. Narkotyki miały dotrzeć do odbiorców m.in. w Europie Zachodniej.

PAP 09.03.2001

Więzienie dla b. rugbysty za przemyt narkotyków

Na 2 lata i 11 miesięcy oraz 20 tys. zł grzywny skazał w czwartek Sąd Okręgowy w Gdańsku byłego wielokrotnego reprezentanta Polski w rugby Andrzeja J. ps. Holland, oskarżonego o przemyt 111,5 kg kokainy.
W uzasadnieniu wyroku sąd podkreślił, że przy wyroku dla b. rugbysty wykorzystał przepis umożliwiający nadzwyczajne złagodzenie kary.

Kompanowi "Hollanda" Wojciechowi U. sąd wymierzył karę 12 lat więzienia i 20 tys. zł grzywny.
Według przewodniczącej składu sędziowskiego Małgorzaty Domagały, Andrzej J. przyznał się do winy i opisał szczegóły przemytu. B. rugbysta ujawnił też rolę jaką w kontrabandzie pełnił Wojciech U. oraz jeden z wspólników.
"Andrzej J. wskazał też takie okoliczności przestępstwa, które nie były znane nawet organom ścigania. W tym względzie sąd miał obowiązek zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary" - uzasadniła Domagała.

Sąd nie uwierzył w argumentację Wojciecha U., który twierdził podczas procesu, że Andrzej J. z powodów osobistych celowo pomawia go udział w przestępstwie.
Według "Hollanda", to właśnie Wojciech U. zaproponował mu udział w przemycie. Andrzej J. tłumaczył, że skusił go brak pieniędzy.

Nielegalny towar dotarł do Polski z Kolumbii w 1992 r. Narkotyki miały dotrzeć do odbiorców głównie w Holandii. Andrzej J. i Wojciech U. mieli m.in. za zadanie odebrać towar, przepakować go i przekazać kurierom.
Za udział w przemycie narkotyków obaj mieli otrzymać po 5 proc. ich wartości. Według mieszkającego w Kolumbii organizującego nielegalną przesyłkę wujka Wojciecha U., kilogram kokainy wart był ok. 22 tys. dolarów. Z obiecanej kwoty "Holland" otrzymał ostatecznie 5 tys. dolarów zaliczki.

Dwóch kurierów, którzy mieli przewieźć nielegalny towar na Zachód. Jacek S. i Grek Thomas M. zostało kilka lat temu skazanych na 13 i 9 lat więzienia.

Prokurator Tadeusz Kulikowski, który żądał dla Andrzeja J. 7 lat więzienia, 20 tys. zł grzywny i 10 tys. zł nawiązki na walkę z narkomanią, nie wykluczył złożenia odwołania od wyroku.
Apelację zapowiedział natomiast obrońca Wojciecha U.

Sąd zaliczył na poczet kary dla Andrzeja J. jego pobyt w areszcie od lipca 1999 r.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25

Substancje: amfetamina - dwie kreski - tak akurat, marihuana - dwa blanty, 0,5 kartona - nie jestem pewna, czy to było LSD, może ważka, może DOC. W każdym razie sprzedane jako kwas, więc niech będzie.

S & S: zima, mieszkanie kumpli/krakowskie knajpy/wielki kawał krakowa [z buta]

Współtripujący: M. i G.

Wiek, waga: 19 lat, 63 kg

Doświadczenie (wtedy): Marihuana, haszysz, amfetamina, DXM, extasy, M. - tak jak ja, G. - więcej

  • 4-ACO-DMT
  • Pierwszy raz

Wszystkie próby badawcze dokonano we własnym pokoju (często nazywanym laboratorium). Testowano na szczurze. Łóżko; dobra muzyka na słuchawkach. Wieczór jako podstawowa pora badań. Aplikowano zwykle w okolicach 19-20 godziny.

 

Bazując na kilkukrotnym doświadczeniu z tryptaminami, badany obiekt postanowił swoje pierwsze doświadczenie spisać i zawrzeć w bardzo krótkim (after) trip reporcie. Będzie to TR z perspektywy szczura laboratoryjnego.

 

Próby badawcze zostały popełnione w 2010 roku w maju i wrześniu. Tekst oparto na podstawie zaobserwowanych, zapisanych, zapamiętanych odczuć w trakcie (i tzw. wrażeń „po”) psychodelicznej eksploracji.

 

 

 

  • Marihuana

Tak. Jednak przekonałem się, że czas coś napisać a nie tylko czytać neuro

groove.
Palić trawę zacząłem stosunkowo niedawno. Heh na palcach jednej ręki mogę

policzyć ile razy już spotykałem się z panną Marią :P
Pewnego pięknego dnia , gdy przyszedłem do szkoły zostałem zszokowany przez

mojego kumpla. Okazało się ,że przypala i to już nie był pierwszy raz.

Początkowo się z niego polewałem, ale z czasem też chciałem spróbować.
  • Mefedron

Nie będzie to typowy trip raport, lecz zbiór paru krótkich opisów przygód na mefedronie, możliwe, że wiele osób które nigdy nie brały, dzięki tym paru opisom poznają z teorii tą zacną i srogą substancję, kolejność przypadkowa, nie chronologiczna. Dla Was to będzie źródło informacji, dla mnie swoista spowiedź.

randomness