Nadzwyczajna kara za przemyt.

Były reprezentant Polski w rugby skazany na więzienie za przemyt 111,5 kg kokainy.

Anonim

Kategorie

Źródło

poland.com/PAP

Odsłony

3843
Rugby: były reprezentant Polski skazany na więzienie za przemyt 111,5 kg kokainy

Na 2 lata i 11 miesięcy więzienia oraz 20 tys. zł grzywny Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał w czwartek byłego reprezentanta Polski w rugby Andrzeja J. ps. Holland, oskarżonego o przemyt 111,5 kg kokainy.

W uzasadnieniu wyroku sąd podkreślił, że zastosował nadzwyczajne złagodzenie kary. Andrzej J. ujawnił bowiem szczegóły przemytu.

Kompanowi "Hollanda" Wojciechowi U. sąd wymierzył karę 12 lat więzienia i 20 tys. zł grzywny.

Andrzej J., ps. Holland, wielokrotny reprezentant Polski w rugby i Wojciech U., oskarżeni byli o przemyt 111,5 kg kokainy z Ameryki Południowej. Miało to miejsce w 1992 r. Narkotyki miały dotrzeć do odbiorców m.in. w Europie Zachodniej.

PAP 09.03.2001

Więzienie dla b. rugbysty za przemyt narkotyków

Na 2 lata i 11 miesięcy oraz 20 tys. zł grzywny skazał w czwartek Sąd Okręgowy w Gdańsku byłego wielokrotnego reprezentanta Polski w rugby Andrzeja J. ps. Holland, oskarżonego o przemyt 111,5 kg kokainy.
W uzasadnieniu wyroku sąd podkreślił, że przy wyroku dla b. rugbysty wykorzystał przepis umożliwiający nadzwyczajne złagodzenie kary.

Kompanowi "Hollanda" Wojciechowi U. sąd wymierzył karę 12 lat więzienia i 20 tys. zł grzywny.
Według przewodniczącej składu sędziowskiego Małgorzaty Domagały, Andrzej J. przyznał się do winy i opisał szczegóły przemytu. B. rugbysta ujawnił też rolę jaką w kontrabandzie pełnił Wojciech U. oraz jeden z wspólników.
"Andrzej J. wskazał też takie okoliczności przestępstwa, które nie były znane nawet organom ścigania. W tym względzie sąd miał obowiązek zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary" - uzasadniła Domagała.

Sąd nie uwierzył w argumentację Wojciecha U., który twierdził podczas procesu, że Andrzej J. z powodów osobistych celowo pomawia go udział w przestępstwie.
Według "Hollanda", to właśnie Wojciech U. zaproponował mu udział w przemycie. Andrzej J. tłumaczył, że skusił go brak pieniędzy.

Nielegalny towar dotarł do Polski z Kolumbii w 1992 r. Narkotyki miały dotrzeć do odbiorców głównie w Holandii. Andrzej J. i Wojciech U. mieli m.in. za zadanie odebrać towar, przepakować go i przekazać kurierom.
Za udział w przemycie narkotyków obaj mieli otrzymać po 5 proc. ich wartości. Według mieszkającego w Kolumbii organizującego nielegalną przesyłkę wujka Wojciecha U., kilogram kokainy wart był ok. 22 tys. dolarów. Z obiecanej kwoty "Holland" otrzymał ostatecznie 5 tys. dolarów zaliczki.

Dwóch kurierów, którzy mieli przewieźć nielegalny towar na Zachód. Jacek S. i Grek Thomas M. zostało kilka lat temu skazanych na 13 i 9 lat więzienia.

Prokurator Tadeusz Kulikowski, który żądał dla Andrzeja J. 7 lat więzienia, 20 tys. zł grzywny i 10 tys. zł nawiązki na walkę z narkomanią, nie wykluczył złożenia odwołania od wyroku.
Apelację zapowiedział natomiast obrońca Wojciecha U.

Sąd zaliczył na poczet kary dla Andrzeja J. jego pobyt w areszcie od lipca 1999 r.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Amfetamina
 • Dekstrometorfan
 • Etanol (alkohol)
 • Kodeina
 • LSD-25
 • MDMA (Ecstasy)

Set & Settings: wolne mieszkanie gdzieś na mazurskim zadupiu. Nastroje pozytywne, jak zwykle. Ja pracuję, Lady A. wakacjuje w pełni.

Substancje przyjęte: w sumie w przeciągu niecałego tygodnia na dwie osoby zeszło jakieś 15 opakowań Antidolu, 3 kartony kwasu, 4 tabletki ecstasy, niecały gram słabej fety, 3 paczki Akodinu i duuużo alkoholu.

Wiek: 22

 • LSD

Wszystko zaczęło się gdy weszliśmy z kumpelą na serwer dotyczący narkotyków. Było tam pełno fajnych artykułów. Kilka opisów tripów, a przede wszystkim dość spory artykuł o kwasie. Zaczęliśmy wyobrażać sobie jak to by było zarzucić sobie papierka. Słyszeliśmy o nim z opowiadań innych i z kilku sprawozdań znalezionych w necie. Faza kwasowa rysowała się w naszej wyobraźni zupełnie inaczej niż przeżycia po zwykłej, dobrej gandzi. Postanowiliśmy: trzeba będzie spróbować przy najbliższej nadarzającej się okazji. No i okazja nadeszła.

 • Marihuana
 • Marihuana
 • Problemy zdrowotne

Prezentowany poniżej tekst został zamieszczony w wątku serwisu hyperreal przez użytkownika NegerHollands:

 • Benzydamina
 • Dekstrometorfan
 • Pozytywne przeżycie

Tego dnia oglądałem, przepiękny zachód czerwonego słońca. Opisane zdarzenia mają miejsce parę godzin później. Całą podróż odbywałem w łóżku.


1.Ogólnie

Doświadczenie to było punktem kulminacyjnym w przygodzie z wymienionymi wcześniej substancjami. Cykl 4 podróży został przebyty w celu zapoznania się ze światem psychodelii, odkrycia siebie, przeżywania ekstazy literackiej podczas przelewania na papier wizji spisanych wierszem bezpośrednio podczas trwania tripu.

randomness