REKLAMA
Na Śląsku powstaje pierwsza franczyzowa klinika lecząca marihuaną

Po Warszawie przyszedł czas na kolejne placówki, na początek Bielsko-Biała i Kraków. Jednak franczyzowych placówek specjalizujących się w ustawianiu terapii marihuaną na południu Polski może powstać już niebawem więcej.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

slaskibiznes.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

257

Po Warszawie przyszedł czas na kolejne placówki, na początek Bielsko-Biała i Kraków. Jednak franczyzowych placówek specjalizujących się w ustawianiu terapii marihuaną na południu Polski może powstać już niebawem więcej. Wszystko przez to, że leczenie konopiami spotyka się z ogromnym zainteresowaniem pacjentów. Specjalistyczne kliniki tego typu planuje otwierać w całym kraju firma Medicana.

Medicana bazując na zdobyczach naukowych z całego świata opracowała własne know-how poszerzające wiedzę o konopiach, ustawianiu terapii i prowadzeniu pacjenta marihuaną medyczną.

Czy wiedzieliście, że na świecie, szczególnie w USA, Kanadzie, czy Izraelu leczenie konopiami medycznymi jest jedną z prężniej rozwijających się gałęzi medycyny? Jest nawet oficjalna nazwa lekarskiej specjalizacji – „marijuana doctor”.

Czy klinika jest dla wszystkich pacjentów? W internecie nie brakuje informacji o cudownych właściwościach medycznej marihuany. I choć suszone kwiaty konopi, a zwłaszcza zawarte w nich kannabinoidy mają sporo dobroczynnych dla ludzkiego zdrowia cech, nie wolno ich stosować zamiast tradycyjnej terapii farmakologicznej w wielu schorzeniach. Konopie są stosowane w szeregu dolegliwości. Kliknij i zobacz listę

Jak otworzyć placówkę terapii medyczną marihuaną?

Medicana na razie chce rozwijać placówki franczyzowe w dużych aglomeracjach w kraju. Na Śląsku, w Warszawie i Trójmieście firma planuje uruchomienie kilku oddziałów. Ofertę franczyzową Medicana dedykuje zarówno lekarzom, jak i osobom bez wykształcenia medycznego. Każdy potencjalny franczyzobiorca powinien prowadzić albo założyć placówkę, w której będzie zatrudniony lekarz. Jeśli zainteresowana otwarciem placówki osoba jest z wykształcenia lekarzem, to wówczas sprawa jest prosta. Franczyzobiorca dysponujący na przykład własnym gabinetem albo przychodnią powinien je tylko obrandować logo Medicana.

Osoba, która nie jest lekarzem może zarejestrować działalność gospodarczą niemal w każdej formie, poza spółką partnerską.

Franczyzodawca - co istotne - gwarantuje szkolenia z wiedzy medycznej o marihuanie oraz prowadzeniu terapii.

Pierwsi pacjenci i pierwsze zyski

Jak już wspominaliśmy zainteresowanie terapią z zastosowaniem konopi medycznych jest ogromne. Dlatego już w pierwszym miesiącu działalności franczyzobiorca może pozyskać nawet 50 pacjentów! Kolejnych 50 pierwszorazowych już w drugim miesiącu prowadzenia placówki. Po trzech miesiącach jak wynika z szacunków franczyzodawcy oddział Medicany powinien mieć 150 pacjentów.

Koszt inwestycji w placówkę konsultacji konopnej to łącznie 50 tys. zł. Ta kwota uwzględnia adaptację, opłatę licencyjną, kaucję na zatowarowanie oraz marketing, który wliczony jest w opłatę licencyjną.

Miesięczne koszty utrzymania to nieco ponad 24 tys. zł – czyli czynsz, media, wynagrodzenie pracownika, zatowarowanie oraz opłata franczyzowa – 30 proc. za wszystkich zapisanych przez serwis i obsłużonych przez partnera pacjentów.

Spodziewane miesięczne przychody to 48 tys. zł. Taką sumę można uzyskać ze 120 pacjentów, z których każdy za wizytę zapłaci 300 zł oraz ze sprzedaży produktów. W efekcie franczyzobiorca może liczyć na miesięczny dochód przed opodatkowaniem wysokości prawie 24 tys. zł.

Konopie – światowy hit

Dziś konopiami medycznymi nie interesuje się tylko świat medycyny. Swoje projekty związane z zastosowaniem tych roślin rozwijają tacy giganci jak Coca-Cola, Bayer, czy Microsoft. W Polsce rynek raczkuje. Medicana decydując się na otwarcie klinik wydaje się być skazana na sukces. Czy tak będzie? Czas pokaże.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)

Komentarze

Raprorok (niezweryfikowany)
Hello, hello, my name is Dr Greenthumb... :P
Zajawki z NeuroGroove
 • Ketamina

Niewyspany i zmęczony, już miałem iść spać.

Miejsce akcji:
Miasteczko w Holandii, mój dom a także moja głowa.

Czas akcji:
Czas trwania akcji obejmuje wieczór i noc podczas której spałem.

Bohaterowie:
Ja - Gryby

Komar

Antek

 

 • Dekstrometorfan
 • Miks
 • Szałwia Wieszcza
 • Yerba mate

Set & Setting: Wolny pokój i czas, spokojny jesienno-zimowy dzień

            Nie lubie siedzieć i pisać, męczy mnie to. Energii dodaje mi fakt, że to co stało się wczoraj było dla mnie najmocniejszym przeżyciem jakiego doznałem, chodz nie mam dużego doświadczenia.

 • Benzydamina
 • Pierwszy raz

przemroki i halucynacje

Nazwa produktu tantum rosa

 

Witam to jest mój pierwszy tripraport prosze o wyrozumiałość.

 

obudzilem się byl kwiecień

 

zadzwonilem do kumpla A1 była 14:00 spytalem się corobią powiedzial ze benze

 

to spytalem się czy mogę przyjsc kumpel A1 powiedzial że tak to szedłem do niego w polowie drogi spotkałem kumpla A2 zapytałem czy idzie do kumpla A1 kumpel A2 powiedział ze tak.

 

 • Amfetamina
 • Etanol (alkohol)
 • Marihuana
 • Pozytywne przeżycie

Ulubiony bar, same znane osoby, siedlisko największych alkoholików, ćpunów i degeneratów w dzielnicy.

     Blu bli bla (bełkot), co się dzieje? Gdzie ja jestem? W aucie. Rozglądam się pijackim wzrokiem. Obok leży zgięty kumpel, z przodu moja siora, kieruje kumpel. Wszyscy w stanie nietrzezwości. Z wyjątkiem kierowcy, który nie pił tylko jarał. Już wiem. Noo taaa, przecież piątek...