"Mężczyzna w swoim organizmie przemycał aż 43 kapsułki kokainy". Jest akt oskarżenia

37-latek został oskarżony o przemyt ponad 1,25 kilograma kokainy. Zatrzymano go w listopadzie na warszawskim Lotnisku Chopina - część narkotyków połknął, resztę schował w butach.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVN Warszawa
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

48

37-latek został oskarżony o przemyt ponad 1,25 kilograma kokainy. Zatrzymano go w listopadzie na warszawskim Lotnisku Chopina - część narkotyków połknął, resztę schował w butach.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz przekazała, że akt oskarżenia przeciwko obywatelowi Nigerii do Sądu Okręgowego w Warszawie skierowała Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota. - Śledztwo w tej sprawie było prowadzone wspólnie z Mazowieckim Urzędem Celno-Skarbowym w Warszawie - podkreśliła prokurator Aleksandra Skrzyniarz.

Lot z Gujany Francuskiej

- Mężczyzna został oskarżony o przywóz metodą wewnątrzustrojową z terytorium Gujany Francuskiej do Polski znacznych ilości kokainy znajdujących w owalnych pakunkach w łącznej ilości 85 sztuk - powiedziała prokurator, dodając, że do sprawy łącznie zabezpieczono ponad 1,25 kilograma narkotyku.

Do zatrzymania Nigeryjczyka doszło pod koniec listopada na warszawskim Lotnisku Chopina. Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego wytypowali do kontroli celnej 37-letniego obywatela Nigerii z kartą pobytu Rzeczypospolitej Polskiej.

- Uwagę funkcjonariuszy zwrócił kierunek przylotu z Gujany Francuskiej, czyli kraju podwyższonego ryzyka przemytu narkotyków, oraz nerwowe zachowanie podróżnego - informowała na początku grudnia zeszłego roku rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie starszy rewident Justyna Pasieczyńska.

43 kapsułki kokainy w brzuchu

Funkcjonariusze w bagażu mężczyzny, w dwóch sportowych butach, znaleźli 42 owalne kapsułki zawierające białą substancję. Po przeprowadzeniu badań okazało się, że jest to kokaina.

Zdecydowano o przewiezieniu podróżnego do szpitala, aby sprawdzić, czy nie ma narkotyków w organizmie. - Wyniki tomografii komputerowej przewodu pokarmowego potwierdziły podejrzenia funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Mężczyzna w swoim organizmie przemycał aż 43 kapsułki kokainy - mówiła Pasieczyńska.

Jak ustaliła PAP, mężczyzna przez dwa kolejne dni od zatrzymania wydalał połknięte kapsułki z narkotykami. Łącznie Nigeryjczyk przemycał 85 kapsułek kokainy o czarnorynkowej wartości pół miliona złotych.

Twierdził, że został zmuszony

- Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czyny i złożył obszerne wyjaśnienia. Przedstawił szczegóły dotyczące przewozu narkotyku oraz okoliczności, w jakich wszedł w jego posiadanie - przekazała prokurator Aleksandra Skrzyniarz.

Według informacji PAP, Nigeryjczyk miał powiedzieć, że został zmuszony do przemytu, bo osoba, która mu go zleciła groziła jemu i jego rodzinie. Miał też zgodzić się na to, aby pozbyć się długów.

Za zarzucany w akcie oskarżenia czyn może mu grozić od trzech do 15 lat więzienia.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Klonazepam
  • Pozytywne przeżycie
  • Tramadol

Wolne w pracy, dobry nastrój psychiczny, klarowne pozytywne mysli, chęć spróbowania kodeiny.

Kwiecień 26.

Słoneczny dzień, z braku poważniejszych zajęć od wstania zacząłem kombinacje.

Do tej pory piłem kodeinę z ekstrakcji 2xkrotnie 150 mg, nie było najlepiej teraz postawiłem na 300 i to domiksować z Tramadolem, na zabezpieczenie 3 tabletki relanium.

  • LSD-25


Kochać! Żyć! Kochać!

czyli kolejny LSD trip-report, o który prosiliście ;)Zażyte substancje: 4 browary, 1 drops (wisienka) i oczywiście

1 papier (Campbells)

Miejsce: domek letniskowy kolegi

Czas: overnight


  • Grzyby halucynogenne
  • Przeżycie mistyczne

Set: Z racji tego, że jestem osobą uzależnioną miałem lekkie obawy przed przyjęciem grzybów, tym bardziej iż uczestniczę aktualnie w terapii uzależnień. Z drugiej strony miałem świadomość tego co robię, jaki wpływ ma na mnie psylocybina i co chcę osiągnąć (zgłębić siebie, nawiązać kontakt z naturą). Nie używałem żadnych innych substancji psychoaktywnych od ponad czterech miesięcy. Z przyjęciem grzybów czekałem na odpowiedni moment w życiu od ich ususzenia, to jest od pół roku. Setting: Z samego początku mieszkanie w bloku. Następnie, gdzie odbyła się większa część podróży - łąki, lasy i góry. To był słoneczny, wiosenny dzień. Cały czas byłem z trzema znajomymi, z tymże jedna z tych osób była mi szczególnie bliska - był to mój przyjaciel.

Wstałem rano z myślą, że to właśnie dziś jest ten dzień. Czekałem na niego pół roku, nie śpieszyło mi się. Wiedziałem, że jeśli chodzi o psylocybinę nie ma się co pośpieszać - w końcu nadejdzie odpowiedni moment.

T -60 do -30 minut
Wypiłem nektar z czarnej porzeczki.

T 0
Zjadłem z przyjacielem po około trzy i pół grama ususzonych cubensisów.

  • Bromo-DragonFLY
  • Tripraport

Piękny, sierpniowy wieczór i noc w Sztokholmie, w planach zabawa w całonocnej paradzie

Festiwal kultury w Sztokholmie. A skoro kultury, to jesteśmy naćpani naćpani naćpani, podrygujemy podrygujemy podrygujemy w niezmierzonej ciżbie ciżbie ciżbie naćpanych naćpanych naćpanych ludzi, którzy przyjechali do Sztokholmu na festiwal kultury kultury kultury i naćpani naćpani naćpani podrygują z nami w korowodzie w samym centrum Sztokholmu Sztokholmu Sztokholmu, który zmienił się dziś w wielką dyskotekę. Dla nas policja blokuje ruch, dla nas stoją samochody, dla nas gra muzyka, a my tańczymy tańczymy tańczymy.

randomness