REKLAMA
Medyczna marihuana z upraw w Polsce? Kukiz’15 złoży projekt nowelizacji ustawy

Posłowie Kukiz’15 złożą projekt nowelizacji ustawy o medycznej marihuanie, który przewidywał będzie, że medyczna marihuana będzie mogła być uprawiana w Polsce – czytamy w Rzeczpospolitej. Obecna ustawa zatwierdzona w czerwcu 2017 roku miała ułatwić dostęp pacjentom do medycznej marihuany, jednak jak dotąd lek nie jest dostępny w żadnej aptece.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

319

Posłowie Kukiz’15 złożą projekt nowelizacji ustawy o medycznej marihuanie, który przewidywał będzie, że medyczna marihuana będzie mogła być uprawiana w Polsce – czytamy w Rzeczpospolitej. Obecna ustawa zatwierdzona w czerwcu 2017 roku miała ułatwić dostęp pacjentom do medycznej marihuany, jednak jak dotąd lek nie jest dostępny w żadnej aptece.

Problemem jest bardzo długi czas oczekiwania na rozpoczęcie kuracji. Wszystko dlatego, że zanim lek trafi do rąk chorego musi zostać przywieziony do Polski, a następnie skierowany do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, gdzie poddany zostaje badaniom zanim zostanie dopuszczony jako surowiec leczniczy. Procedura ta powoduje wydłużenie czasu oczekiwania na lek nawet do kilku miesięcy.

– pisze poseł Jarosław Sachajko w interpelacji do ministra zdrowia.

Import medycznej marihuany

Do 29 czerwca 2018r. do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wpłynęły cztery wnioski o rejestrację surowca, jednak żaden importer nie uzyskał jeszcze zgody na import. MedycznaMarihuana.Expert donosi, że w połowie września spółka Spectrum Cannabis spodziewa się wydania decyzji na import konopi z Kanady.

Do dnia 29 czerwca 2018 r. do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wpłynęły 4 wnioski o dopuszczenie do obrotu surowca farmaceutycznego do sporządzania leków recepturowych w postaci ziela konopi innych niż włókniste oraz wyciągów, nalewek farmaceutycznych, a także wszystkich innych wyciągów z konopi innych niż włókniste (stan na dzień 22 czerwca 2018 r.), o którym mowa w art. 33a ust. 1.

pisze Podsekretarz Stanu, Maciej Miłkowski.

Spectrum Cannabis pierwszym importerem marihuany medycznej?

Spectrum Cannabis to kanadyjska spółka należąca do Canopy Growth, czyli jednego z największych producentów marihuany na świecie. Firma planuje stworzenie sieci dystrybucji w Polsce oraz wprowadzenie jej do obrotu w postaci suszu, kapsułek i olejków. Problem w tym, że uzyskanie zgody na dopuszczenie konopi do obrotu nie jest jednoznaczne z pojawieniem się medycznej marihuany w aptekach.

Produkty zawierające pochodne konopi indyjskich sprowadzane są z Holandii. Cena sprowadzanych z zagranicy produktów za opakowanie jednostkowe 5 g wynosi od 165,00 zł brutto do 185,00 zł brutto. Średni czas oczekiwania przez pacjenta na sprowadzenie z zagranicy przepisanego przez lekarza preparatu zgodnie z informacjami przekazanymi przez hurtownie farmaceutyczne wynosi około 2 miesięcy.

– mówi Podsekretarz Stanu, Maciej Miłkowski w odpowiedzi na interpelację.

Narodowe uprawy medycznej marihuany pod nadzorem IWNiRZ

Poseł Kukiz ’15, Jarosław Sachajko chce, aby pacjenci z Polski nie musieli importować medycznej marihuany. Polska może sama uprawiać konopie do celów medycznych, a ośrodkiem, który mógłby się tym zająć jest Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich.

Największą wadą ustawy jest fakt, że rząd oraz większość parlamentarna nie zgodzili się na uprawę medycznej marihuany na terenie Polski. Z powodu nieuzasadnionych obaw, zdecydowano się tylko i wyłącznie na import leku z zagranicy. Tymczasem import medycznej marihuany z zagranicy jest utrudniony ze względu na to, że kraje uprawiające konopie do celów medycznych nie mają nadwyżek, które Polska mogłaby importować. Fakt ten skłania do ponownych rozważań na temat możliwości uprawy medycznej marihuany w naszym kraju. Ośrodkiem, który mógłby się tym zająć jest np. Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich czy instytuty badawcze.

– czytamy w interpelacji posła Jarosława Sachajko.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Bad trip
  • Marihuana

D

Witam! w tym raporcie chciałem opowiedzieć o moim pierwszym i dotychczas najgorszym razie z marihuana. Byłem zawsze raczej grzecznym chłopcem który nie bawił sie w żadne substancje odurzające. Do czasu kiedy pierwszy raz zapalilem... no właśnie, po dziś dzień zadaje sobie pytanie co to kurwa było, ale do rzeczy. Bylem z ziomkami na nocce, okolo 8 osob nagle 2 moich ziomkow (na potrzeby raportu nazwijmy ich X i Y) doszło do wniosku ze trzeba sie zjarac. Bardzo chciałem spróbować zielska więc dołożyłem sie z nimi do weedu. 

21:00

  • Inhalanty

Pukając do kleju bram - part 3 - czyli ciemna strona mocy."primus in orbe deos fecit timor!"Tycjusz

  • Marihuana
  • Pierwszy raz

Nastawienie pozytywne, ciekawość nieznanych efektów. Spalone z towarzyszem, trip spędzony już bez niego w domu.

Całe dzieciństwo spędzałem z kolegami z mojego dawnego podwórka. Kiedy jednak miałem 13, czy 14 lat musieliśmy z matką się przeprowadzić. Co prawda nie daleko, ale w jakiś sposób zaważyło to na tym co dalej się ze mną działo. To jednak już inna historia. Póki co miałem kontak z dawnym podwórkiem. Pierwsze piwo, szlugi były właśnie z kumplami dawnego podwórka.

  • Dekstrometorfan
  • Miks
  • Szałwia Wieszcza

Puste mieszkanie matki. Świeczki, kadzidła. Nastawienie: szeroko pojęty pozytywizm.

21.05.2008

I. WSTĘP

randomness