Medyczna marihuana z upraw w Polsce? Kukiz’15 złoży projekt nowelizacji ustawy

Posłowie Kukiz’15 złożą projekt nowelizacji ustawy o medycznej marihuanie, który przewidywał będzie, że medyczna marihuana będzie mogła być uprawiana w Polsce – czytamy w Rzeczpospolitej. Obecna ustawa zatwierdzona w czerwcu 2017 roku miała ułatwić dostęp pacjentom do medycznej marihuany, jednak jak dotąd lek nie jest dostępny w żadnej aptece.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

319

Posłowie Kukiz’15 złożą projekt nowelizacji ustawy o medycznej marihuanie, który przewidywał będzie, że medyczna marihuana będzie mogła być uprawiana w Polsce – czytamy w Rzeczpospolitej. Obecna ustawa zatwierdzona w czerwcu 2017 roku miała ułatwić dostęp pacjentom do medycznej marihuany, jednak jak dotąd lek nie jest dostępny w żadnej aptece.

Problemem jest bardzo długi czas oczekiwania na rozpoczęcie kuracji. Wszystko dlatego, że zanim lek trafi do rąk chorego musi zostać przywieziony do Polski, a następnie skierowany do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, gdzie poddany zostaje badaniom zanim zostanie dopuszczony jako surowiec leczniczy. Procedura ta powoduje wydłużenie czasu oczekiwania na lek nawet do kilku miesięcy.

– pisze poseł Jarosław Sachajko w interpelacji do ministra zdrowia.

Import medycznej marihuany

Do 29 czerwca 2018r. do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wpłynęły cztery wnioski o rejestrację surowca, jednak żaden importer nie uzyskał jeszcze zgody na import. MedycznaMarihuana.Expert donosi, że w połowie września spółka Spectrum Cannabis spodziewa się wydania decyzji na import konopi z Kanady.

Do dnia 29 czerwca 2018 r. do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wpłynęły 4 wnioski o dopuszczenie do obrotu surowca farmaceutycznego do sporządzania leków recepturowych w postaci ziela konopi innych niż włókniste oraz wyciągów, nalewek farmaceutycznych, a także wszystkich innych wyciągów z konopi innych niż włókniste (stan na dzień 22 czerwca 2018 r.), o którym mowa w art. 33a ust. 1.

pisze Podsekretarz Stanu, Maciej Miłkowski.

Spectrum Cannabis pierwszym importerem marihuany medycznej?

Spectrum Cannabis to kanadyjska spółka należąca do Canopy Growth, czyli jednego z największych producentów marihuany na świecie. Firma planuje stworzenie sieci dystrybucji w Polsce oraz wprowadzenie jej do obrotu w postaci suszu, kapsułek i olejków. Problem w tym, że uzyskanie zgody na dopuszczenie konopi do obrotu nie jest jednoznaczne z pojawieniem się medycznej marihuany w aptekach.

Produkty zawierające pochodne konopi indyjskich sprowadzane są z Holandii. Cena sprowadzanych z zagranicy produktów za opakowanie jednostkowe 5 g wynosi od 165,00 zł brutto do 185,00 zł brutto. Średni czas oczekiwania przez pacjenta na sprowadzenie z zagranicy przepisanego przez lekarza preparatu zgodnie z informacjami przekazanymi przez hurtownie farmaceutyczne wynosi około 2 miesięcy.

– mówi Podsekretarz Stanu, Maciej Miłkowski w odpowiedzi na interpelację.

Narodowe uprawy medycznej marihuany pod nadzorem IWNiRZ

Poseł Kukiz ’15, Jarosław Sachajko chce, aby pacjenci z Polski nie musieli importować medycznej marihuany. Polska może sama uprawiać konopie do celów medycznych, a ośrodkiem, który mógłby się tym zająć jest Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich.

Największą wadą ustawy jest fakt, że rząd oraz większość parlamentarna nie zgodzili się na uprawę medycznej marihuany na terenie Polski. Z powodu nieuzasadnionych obaw, zdecydowano się tylko i wyłącznie na import leku z zagranicy. Tymczasem import medycznej marihuany z zagranicy jest utrudniony ze względu na to, że kraje uprawiające konopie do celów medycznych nie mają nadwyżek, które Polska mogłaby importować. Fakt ten skłania do ponownych rozważań na temat możliwości uprawy medycznej marihuany w naszym kraju. Ośrodkiem, który mógłby się tym zająć jest np. Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich czy instytuty badawcze.

– czytamy w interpelacji posła Jarosława Sachajko.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Metoksetamina
 • Mieszanki "ziołowe"
 • Pierwszy raz

Późny wieczór, środek tygodnia szkolnego, dochodzi północ, wolny dom, dwóch kumpli, lekkie podniecenie nowym doświadczeniem.

Na wstępie powiem, że jest to moje pierwsze doświadczenie z dysocjantami. I z jakimikolwiek RC ogólnie. Moja wiedza na ich temat opierała się głównie na neurogroovie i hyperrealu oraz rozmowach z ludźmi bardziej "doświadczonymi".

24:00 - Dom wreszcie pusty, zaczeliśmy przygotowywać syntetyczny hasz. Poszło gładko, bez większych problemów. Zaczynam zwijać skręta. Wkrótce czas na spożycie.

 • Etanol (alkohol)
 • Marihuana
 • Metoksetamina
 • Pozytywne przeżycie

Ogólne nastawienie jak najbardziej pozytywne oraz ekscytacja przed spontanicznym tripem. Setting nie wyglądał już tak kolorowo - komplet domowników w mieszkaniu, aczkolwiek z racji względnie późnej pory jedynie siostra pozostała na posterunku.

 Główna akcja miała miejsce w nocy z 22 na 23 sierpnia. Dzień minął mi na mniej lub bardziej udanych przygotowaniach do kampanii wrześniowej. Po nauce odczułem potrzebę relaksu, więc szybka mobilizacja i ekipa na wieczorne piwko zmontowana. Po wypiciu i spaleniu blanta powoli każdy udaje się do domu. Ja nie czuję się do końca ukontentowany, więc postanawiam wprowadzić w życie plan dysocjacyjnego tripa. Podczas drogi do domu odczuwam ekscytacje i podniecenie porównywalne z tym z pierwszych lotów.

 • LSD-25
 • Marihuana
 • Marihuana
 • Pozytywne przeżycie

masa wolnego czasu liczona w tygodniach, piękna pogoda, towarzystwo najlepszego kumpla, nastawienie oczywiście entuzjastyczne

Jak podałem w set 'n' setting nastawienie i anturaż były cudowne. Dzień z dawna oczekiwany i bardzo dokładnie zaplanowany (park, kino, koncert...).

 

10:30

Inauguracja, po kartoniku.

 • Inne
 • Pierwszy raz
 • Powój hawajski

Bezpieczne i spokojne, własny pokój, wypoczęty i zdrowy. Długo oczekiwany pierwszy raz z LSA. Więcej na początku tr

 Jakieś 2 lata temu trafiłem na tr;
http://hyperreal.info/node/2042#axzz1qR3AA1l6