Mata spełnił obietnicę wyborczą. Przekazał 420 tys. zł na MONAR

W ramach swojej kampanii wyborczej zapowiedzianej w lipcu zeszłego roku, Mata zobowiązał się do wpłacenia 420 tys. zł na Fundację 420 i kolejne 420 tys. zł na organizację MONAR. Jak powiedział, tak też uczynił.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

vibez.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

53

W ramach swojej kampanii wyborczej zapowiedzianej w lipcu zeszłego roku, Mata zobowiązał się do wpłacenia 420 tys. zł na Fundację 420 i kolejne 420 tys. zł na organizację MONAR. Jak powiedział, tak też uczynił.

Michał Matczak, znany szerszej publiczności jako Mata lub Skute Bobo, 13 lipca 2022 r. opublikował na YouTubie spot wyborczy zapowiadający jego kandydaturę na urząd Prezydenta RP w 2040 r. Podczas pięciominutowego nagrania raper poruszył m.in. temat marihuany czy uzależnień. Zapewnił przy tym, że przekaże 420 tys. zł na rzecz Fundacji 420 i kolejne 420 tys. zł na wsparcie stowarzyszenia MONAR.

– Kolejnym ruchem po publikę jako kandydata na urząd Prezydenta RP jest przekazanie 420 tys. zł na rzecz Fundacji 420. Z tych pieniędzy powstanie płyta fundacji, zostaną opłacone badania opinii publicznej na temat idei fundacji, ale przede wszystkim zostaną opłacone kampanie edukacyjne na temat marihuany. Uważam, że jest to szczególnie ważne, ponieważ tabuizowanie tego tematu w 2022 r. to nieśmieszny żart.

– Marihuana jest mniej szkodliwa i uzależniająca niż alkohol, ale tak samo, jak alkohol jest narkotykiem i warto o tym pamiętać. Ja będę o tym przypominał, ponieważ zrozumiałem, że jedyną drogą do zmiany w niesprawiedliwym prawie nie jest idealizacja hehe ziółka, tylko długofalowe uświadamianie społeczeństwa. Dlatego będę działał dalej z fundacją i dlatego przekazuję drugie 420 tys. na organizację MONAR, która jako jedna z niewielu organizacji w Polsce zajmuje się profilaktyką i leczeniem uzależnień. Pamiętajcie, żeby uważać z używkami, bo mogą was zmieść z planszy – brzmiała część manifestu Maty.

Mata przekazał 420 tys. zł na MONAR

MONAR przekazał w swoich social mediach, że Mata spełnił swoją obietnicę wyborczą. "Pamiętacie lipcową deklarację Michała Matczaka 'Maty', który zobowiązał się do wsparcia Stowarzyszenia Monar? Śpieszymy donieść, że słowo ciałem się stało 😉" – czytamy na Facebooku stowarzyszenia.

Z posta dowiedzieliśmy się też, że przekazane przez rapera środki posłużyły na sfinansowanie generalnego remontu i zakup wyposażenie nowoczesnej siłowni dla pacjentów Ośrodka Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień Monar w Głoskowie. "To właśnie tam, w ramach akcji promowania zdrowego trybu życia, odbył się pierwszy w historii wspólny trening, do którego Michał dołączył wraz ze swoim trenerem personalnym 'Włodarem'" – czytamy w poście.

Poza tym ruszyły też prace nad wspólnym projektem edukacyjno-profilaktycznym MONAR-u i Maty. Oprócz rapera i jego ekipy, do zespołu kreatywno-merytorycznego, koordynowanego przez Panią od Narkotyków – Marię Banaszak, dołączyli specjaliści psychoterapii uzależnień: Natalia Czapla, Agnieszka Grzelka, Katarzyna Lewandowska i Adam Nyk.

Oceń treść:

Average: 8 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Diazepam
  • Kofeina
  • Pierwszy raz
  • Tytoń

Mania psychotyczna. Beztroski początek rocznego pobytu w szpitalu psychiatrycznym. Spokojny wieczór w świetlicy terapeutycznej. Pacjentki przygotowują się do snu.

Urokliwy wieczór na obskurnym oddziale żeńskim szpitala psychiatrycznego w bardzo nieprzyjaznej świetlicy ze ścianami wymalowanymi na zgniły zielonkawy kolor 'hospitale de la greene', jakimiś kubistycznymi bohomazami w jeszcze ciemniejszych odcieniach zieleni, uchylne na bok okna zasłonięte dużymi białymi, dziurkowanymi firankami. Nieciekawie. Substancja również nieciekawa, ot, zwykła benzodiazepina, często jednakże ubóstwiana, gloryfikowana, szeroko rozreklamowana, w każdym razie robiąca robotę.

  • Kodeina
  • Pierwszy raz

Wzgórze, 12-13 sierpień - noc spadających perseidów

Pierwszy raz z opoidami. Najśmieszniejsze jest to, że mieliśmy oglądać gwiazdy, a nie pamiętam szczerze żadnej.

 

17:00

Zapaliłem papierosa i spojrzałem na moich znajomych (powiedzmy, że będą to A, K, R) z ironicznym smutkiem w oczach, po chwili gałki oczne zostany zwrócone w stronę zarzącego się ogniska, a później na A - "Ej no, kołujemy się na coś czy nie?" - odpowiedziałem, że na mieście jest syf, a zapasy K się skończyły. Po chwili otworzyłem swojego browara jak moi rówieśnicy i spoglądałem w niebo.

17:15

  • Szałwia Wieszcza

A wiec na poczatek troche o salvii divinorum. Palilem ja wczesniej

okolo 10 razy, zawsze z fajki wodnej i czasem w dosc duzych ilosciach.

Zdarzylo mi sie np. zapalic na raz 2g. Niestety, poza duzym wyciszeniem,

zrelaksowaniem i cieplem nic nie czulem. Towar byl ok, jako ze moi

znajomi mieli po tym calkiem ciekawe jazdy. Jestem oporny :(

  • Grzyby halucynogenne
  • Tripraport

tripowy pokoj w tripowych czapkach

Około 22 z dwoma kolegami zjedliśmy po 19 g świeżych grzybów. Uczucie okropne, w życiu bym nie pomyślała, że zjem surowe grzyby żeby sobie przeżyć tripa. Grzyby zaczęły wjeżdżać jakoś po 40 minutach, na początku zaczęłam zwracać uwagę na jakieś dziwne rzeczy, widziałam dużo kształtów. Z dołu gdzie gadałam z rodzicami przeniosłam się na górę do naszego pokoju na tripa, z kompem z muzyczką i wygodnymi krzesłami.

randomness