Mata spełnił obietnicę wyborczą. Przekazał 420 tys. zł na MONAR

W ramach swojej kampanii wyborczej zapowiedzianej w lipcu zeszłego roku, Mata zobowiązał się do wpłacenia 420 tys. zł na Fundację 420 i kolejne 420 tys. zł na organizację MONAR. Jak powiedział, tak też uczynił.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

vibez.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

76

W ramach swojej kampanii wyborczej zapowiedzianej w lipcu zeszłego roku, Mata zobowiązał się do wpłacenia 420 tys. zł na Fundację 420 i kolejne 420 tys. zł na organizację MONAR. Jak powiedział, tak też uczynił.

Michał Matczak, znany szerszej publiczności jako Mata lub Skute Bobo, 13 lipca 2022 r. opublikował na YouTubie spot wyborczy zapowiadający jego kandydaturę na urząd Prezydenta RP w 2040 r. Podczas pięciominutowego nagrania raper poruszył m.in. temat marihuany czy uzależnień. Zapewnił przy tym, że przekaże 420 tys. zł na rzecz Fundacji 420 i kolejne 420 tys. zł na wsparcie stowarzyszenia MONAR.

– Kolejnym ruchem po publikę jako kandydata na urząd Prezydenta RP jest przekazanie 420 tys. zł na rzecz Fundacji 420. Z tych pieniędzy powstanie płyta fundacji, zostaną opłacone badania opinii publicznej na temat idei fundacji, ale przede wszystkim zostaną opłacone kampanie edukacyjne na temat marihuany. Uważam, że jest to szczególnie ważne, ponieważ tabuizowanie tego tematu w 2022 r. to nieśmieszny żart.

– Marihuana jest mniej szkodliwa i uzależniająca niż alkohol, ale tak samo, jak alkohol jest narkotykiem i warto o tym pamiętać. Ja będę o tym przypominał, ponieważ zrozumiałem, że jedyną drogą do zmiany w niesprawiedliwym prawie nie jest idealizacja hehe ziółka, tylko długofalowe uświadamianie społeczeństwa. Dlatego będę działał dalej z fundacją i dlatego przekazuję drugie 420 tys. na organizację MONAR, która jako jedna z niewielu organizacji w Polsce zajmuje się profilaktyką i leczeniem uzależnień. Pamiętajcie, żeby uważać z używkami, bo mogą was zmieść z planszy – brzmiała część manifestu Maty.

Mata przekazał 420 tys. zł na MONAR

MONAR przekazał w swoich social mediach, że Mata spełnił swoją obietnicę wyborczą. "Pamiętacie lipcową deklarację Michała Matczaka 'Maty', który zobowiązał się do wsparcia Stowarzyszenia Monar? Śpieszymy donieść, że słowo ciałem się stało 😉" – czytamy na Facebooku stowarzyszenia.

Z posta dowiedzieliśmy się też, że przekazane przez rapera środki posłużyły na sfinansowanie generalnego remontu i zakup wyposażenie nowoczesnej siłowni dla pacjentów Ośrodka Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień Monar w Głoskowie. "To właśnie tam, w ramach akcji promowania zdrowego trybu życia, odbył się pierwszy w historii wspólny trening, do którego Michał dołączył wraz ze swoim trenerem personalnym 'Włodarem'" – czytamy w poście.

Poza tym ruszyły też prace nad wspólnym projektem edukacyjno-profilaktycznym MONAR-u i Maty. Oprócz rapera i jego ekipy, do zespołu kreatywno-merytorycznego, koordynowanego przez Panią od Narkotyków – Marię Banaszak, dołączyli specjaliści psychoterapii uzależnień: Natalia Czapla, Agnieszka Grzelka, Katarzyna Lewandowska i Adam Nyk.

Oceń treść:

Average: 8 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Tramadol

Zawsze lubiłem eksperymentować z odmiennymi stanami świadomości

dlatego też wielka była moja radość kiedy w lekarstwach zostawionych

przez babcie Mariannę, która była uprzejma zejść niedawno z tego

pięknego świata znalazłem TRAMAL. Jest to lek przeciwbólowy ale z

tych mocniejszych (tylko na receptę).

Odczekałem kilka dni i w jeden z tych mroźnych wieczorów

zarzuciłem próbnie 2 x 50 mg wolałem nie ryzykować więcej bo na

opakowaniu zamiast dawkowania było napisane: ściśle wg wskazań

  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

nastawienie idealnie tak jak otoczenie

nie czekam dłużej i wpycham czarną od opalania śmierdzącą lufę do gęby, pierwsza, druga, po trzeciej piszę gówniany esej o tym jak bardzo słabe zielsko kupiłem, ale co mogę więcej poza tym zrobić? dopale sobie jeszcze jedną, dwie tak na sen chociąż bo jedyne co czuję to przymulenie, czyli bez fajerwerków.

gówniane zielsko.

  • Grzyby
  • Przeżycie mistyczne
  • psylocybina
  • Psylocybina

Bardzo pozytywny nastrój

Trip był w zeszłym roku

 

Pewnego pięknego dnia przeczytałem na wujku Google, że wypicie soku porzeczkowego na godzinę przed grzybami mocno spotęguje ich działanie. Zachęcony tą opinią, jak najszybciej pobiegłem do sklepu i zakupiłem wynalazek. Po powrocie wypiłem na hejnał całą butelkę i przygotowałem porcje grzybów, których było 5g odmiany McKennai.

 

  • Klonazepam
  • Metamfetamina
  • Pozytywne przeżycie

Nastawienie: duża ekscytacja, chęć do sprawdzenia nowej w moim życiu substancji, otoczenie: szpital psychiatryczny.

Metamfetamina pewnie wielu z was jest tylko znana z breaking bad, poza tym nie mieliście z nią do czynienia. Nie było wam dane zobaczyć jej w postaci fizycznej i ja także do niedawna byłem jednym z was. Jak można wywnioskować z moich trip reportów, często bywałem hospitalizowany na oddziałach psychiatrycznych. „Dizepam nie na własne życzenie" został napisany również w niedalekiej przeszłości, gdy piszę ten trip report, to przebywam nadal w szpitalu psychiatrycznym, zażywając metamfetamine.