Marihuana za blisko 2 mln ukryta pod tonami kalafiorów

Ponad 150 kg marihuany o wartości hurtowej blisko 2 mln zł przejęli podczas wspólnej akcji funkcjonariusze CBŚP oraz KAS. Narkotyk ukryty był w specjalnej skrytce ciężarówki, która oficjalnie przywiozła do Polski transport kalafiorów. Na wniosek śledczych z łódzkich „pezetów” Prokuratury Krajowej aresztowano obu kierowców samochodu i właściciela firmy transportowej, który miał współpracować z organizatorami przemytu.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVP.INFO/ Rafał Pasztelański, mnie
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

85

Ponad 150 kg marihuany o wartości hurtowej blisko 2 mln zł przejęli podczas wspólnej akcji funkcjonariusze CBŚP oraz KAS. Narkotyk ukryty był w specjalnej skrytce ciężarówki, która oficjalnie przywiozła do Polski transport kalafiorów. Na wniosek śledczych z łódzkich „pezetów” Prokuratury Krajowej aresztowano obu kierowców samochodu i właściciela firmy transportowej, który miał współpracować z organizatorami przemytu.

Hiszpania jest uważana za głownie źródło produkcji marihuany w Europie. Od lat towar kupują tam także polskie grupy przestępcze.

Gangsterzy znad Wisły organizują w Hiszpanii specjalne centra dystrybucyjne, w których narkotyki ukrywane są w transportach owoców czy warzyw z Półwyspu Iberyjskiego. Podczas jednego takiego kursu wysyłane jest do Polski od 100 do 200 kg marihuany.

Polskie służby starają się monitorować wspomniany szlak przerzutowy, jednak przemytnicy wiedzą, że ich towar może łatwo „zniknąć” w rzece produktów docierających do naszego kraju. Co ciekawe, podczas pandemii wzrósł popyt m.in. na marihuanę, a śledczy odnotowali znaczne zwiększenie produkcji i przemytu tego narkotyku.

Jeden z „zielonych transportów” przejęli w ostatnich dniach funkcjonariusze łódzkiego zarządu CBŚP i dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Ustalili oni operacyjnie, że do Polski ma przyjechać duża dostawa marihuany.

W okolicach Jędrzychowic funkcjonariusze zatrzymali do kontroli ciężarówkę, która oficjalnie wiozła ładunek 16 ton kalafiorów.

Po prześwietleniu pojazdu specjalnym mobilnym urządzaniem rentgenowskim, okazało się, że w podłodze naczepy są specjalne skrytki. Pies wyszkolony do wyszukiwania narkotyków „potwierdził”, że w ciężarówce są narkotyki.

Strzał w dziesiątkę

Okazało się, że w aucie ukryto 154 kg marihuany w foliowych workach, pakowanej próżniowo. W hurcie taka ilość narkotyku warta jest ok. 2 mln zł.

Na wniosek prokuratora Łódzkiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej, dwóch kierowców oraz właściciel firmy transportowej zostali aresztowani pod zarzutem „udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przemytu znacznych ilości środków odurzających”. Grozi im za to do 15 lat więzienia.

Śledczy zapowiadają kolejne zatrzymania.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove

GHB

  • GHB

Ok, jako ze duzo ludzi pyta o G to moze ja odpowiem cos o tym jako, ze GHB uzywalem od 4

lat, a obecnie zrobilem sobie przerwe jako, ze zaczely pojawiac mi sie negatywne skutki

chodz niekoniecznie jestem pewien czy od tego.

W Polsce nie spotkalem nikogo kto by to bral, ale chodza jakies sluchy ze ludzie probuje.

Wiekszosc ludzie jednak u nas pije prekursory BDO lub GBL ktore w zeladku zamienija sie

w GHB. W wiekszosci to gowno bo te prekursory sa slabej czystosci bo po co w przemysle

  • 2C-B
  • Pozytywne przeżycie

Dom -> impreza w Akademiku. Nastawienie jak zawsze pozytywne.

Wyjaśnienie tytułu:
2c-b jest często sprzedawane jak piguły nakrapiane kwasem. (LOL!)
Opowiadałem Ch., że znajomy właśnie po spróbowaniu 2c-b
dziwił się, że to jest również dostępne w wersji papierowej. :)
Odpowiedź Ch.: "Bo w wersji papierowej to są kwasy nakrapiane
pigułami".

  • Bieluń dziędzierzawa
  • Problemy zdrowotne

Zwykły dzień

[Info: notatki pochodzą z wątku Bieluń dziędzierzawa]

Autorką poniższego jest użytkowniczka matematyka:

Dalszy mój kolega chciał zjeść bieluń. Mówił mi: e, matematyka, chodź, zjedz bieluń ze mną, wiem gdzie rośnie. Odpowiedziałam mu: czyś ty się z chujem na łby pozamieniał? I odeszłam. A on zebrał bieluń. I zjadł.

  • Powój hawajski

poczucie bezpieczeństwa i swojskości związane ze fajnymi znanymi miejscami-własny pokój,dom mojej Babci,w końcu mieszkanie dziewczyny, ciekawość i pewne nadzieje wiązane z działaniem nasion

TR przeniesiony z forum hyperreal.info

 

A działo się to wszystko w pewien lipcowy słoneczny dzień roku pańskiego 2006...

 

randomness