Lotnisko Chopina: Udaremniono przemyt ponad 4 kg heroiny ukrytych w walizce

Funkcjonariusze mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej we współpracy z ursynowską policją udaremnili na lotnisku Chopina przemyt ponad 4 kg heroiny. Narkotyki były ukryte w podwójnym dnie walizki - poinformowała rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie starszy rewident Justyna Pasieczyńska.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

rmf24.pl
Katarzyna Podraza
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

35

Funkcjonariusze mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej we współpracy z ursynowską policją udaremnili na lotnisku Chopina przemyt ponad 4 kg heroiny. Narkotyki były ukryte w podwójnym dnie walizki - poinformowała rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie starszy rewident Justyna Pasieczyńska.

Rzeczniczka IAS w Warszawie przekazała, że funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skontrolowali 49-letniego obywatela Tanzanii na lotnisku Chopina, który przyleciał z Republiki Południowej Afryki. Podejrzenia wzbudziła trasa podróży oraz nerwowe zachowanie podróżnego przy taśmie bagażowej - podkreśliła starszy rewident Justyna Pasieczyńska.

Jak wyjaśniła, podczas kontroli funkcjonariusze odkryli podwójne dno w walizce. Po oderwaniu dodatkowej ścianki bagażu znaleźli 3 pakiety beżowej substancji o konsystencji proszku. Badanie narkotestem wykazało, że jest to heroina.

Justyna Pasieczyńska wskazała, że w bagażu podróżnego znajdowało się 4,25 kg heroiny o wartości ponad 1,9 mln zł. 49-letni obywatel Tanzanii podróżował z Johannesburga do Warszawy. Oświadczył funkcjonariuszom, że przyleciał w celu turystycznym - dodała.

Mężczyzna został zatrzymany. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Warszawa Ursynów pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota.

Decyzją Sądu Rejonowego m.st. Warszawy, podejrzany został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Za przemyt takiej ilości narkotyków grozi mu od 3 do 15 lat więzienia.

Rzeczniczka IAS w Warszawie przypomniała, że jest to w ostatnim czasie kolejny udaremniony przemyt narkotyków na warszawskim lotnisku Chopina.

W sierpniu 2022 r. funkcjonariusze z KAS udaremnili przemyt ponad 5 kg heroiny o czarnorynkowej wartości blisko 2,4 mln zł. Narkotyki przemycała w podwójnym dnie walizki 81-letnia obywatelka Danii - podała starszy rewident Justyna Pasieczyńska.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Szałwia Wieszcza

A wiec na poczatek troche o salvii divinorum. Palilem ja wczesniej

okolo 10 razy, zawsze z fajki wodnej i czasem w dosc duzych ilosciach.

Zdarzylo mi sie np. zapalic na raz 2g. Niestety, poza duzym wyciszeniem,

zrelaksowaniem i cieplem nic nie czulem. Towar byl ok, jako ze moi

znajomi mieli po tym calkiem ciekawe jazdy. Jestem oporny :(

  • Bad trip
  • Benzydamina

Swój pokój, nastawienie neutralne, postanowiłem dać szansę tej substancji po przeczytaniu i usłyszeniu wielu zarówno pozytywnych jak i negatywnych opinii. Człowiek uczy się na błędach.

Była sobota - dzień wolny od pracy i uczelni, moja dziewczyna wyjechała do swojego rodzinnego miasta na weekend, ze znajomymi postanowiłem się nie umawiać. O benzydaminie usłyszałem już dawno, kilku moich kumpli jest nią zachwyconych, co miało poniekąd wpływ na chęć spróbowania jej. Zakupiłem opakowanie saszetek (10 sztuk) Tantum Rosa, z czego 3 poddałem ekstrakcji. Reszta po tripie wylądowała w koszu. 

  • Inne
  • Pierwszy raz

Spontan. Nastawienie: mieszanka wielkiego przerażenia z jeszcze większą ciekawością. Start: piwnica w bloku Z, przejście długą drogą, dom T. Nastój: dobry, lekko przestraszona. Otoczenie: najlepszy przyjaciel (T) i jego kumpel (Z).

Lato, upał, oczekiwanie na ukochanego (był w Irandii). Nagle dzwoni telefon. T, ogarnia mnie, że ma coś dobrego i że chce pokazać mi coś czego nigdy pewnie nie będę miała okazji przeżyć. Jeśli chodzi o jakie kowiek doświadczenie na tamten czas to mogę powiedzieć, że często piłam alko i popalałam papierosy, więc ciężko było mi od razu zgodzić się na to by spróbować lub nie. Ciekawość jak zawsze zwyciężyła, było koło 20.30 więc poszłam szybko z domu by nikt mnie nie zatrzymał.

  • Morfina
  • Uzależnienie

Napisał Bohdan Filipowski, były profesor filozofii ezoterycznej


randomness