REKLAMA
Londyn został kokainową stolicą Europy. Drugi raz z rzędu

Badanie zawartości kokainy w miejskich ściekach dało Londynowi drugi rok z rzędu tytuł kokainowej stolicy Europy.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Anglia Today

Odsłony

1055

Badanie zawartości kokainy w miejskich ściekach dało Londynowi drugi rok z rzędu tytuł kokainowej stolicy Europy.

Badanie obecności narkotyków w ściekach jest pewną metodą pozyskiwania danych o ich spożyciu w danym mieście. Niewiele jest bowiem osób, które po prostu wysypują drogą przecież kokainę do kanalizacji. Europejska agencja monitorująca obecność narkotyków w kanałach ściekowych wykryła 23% wzrost ilości kokainy - na 1000 mieszkańców jest to 909 mg, rok wcześniej było to 737 mg.

Londyn wyprzedza między innymi Amsterdam, w którym ten wskaźnik na tysiąc mieszkańców wyniósł 642 mg. Jeszcze wyraźniej różnicę widać podczas weekendów, kiedy kokaina w londyńskich ściekach osiąga koncentrację 1044 mg.

Przez ostatnich 5 lat spożycie kokainy jest w Europie dość stałe, zwiększa się ono tylko w kilku miastach - najwyraźniej w Londynie i Brukseli. Kokaina jest najczęściej używanym nielegalnym stymulantem w Unii Europejskiej - szacunkowo w ciągu ostatniego roku zażyło ją 2,4 miliona osób w wieku 15-34 lat.

Do łask imprezowiczów wraca też ecstasy - szczyt konsumpcji przypadł na 2000 rok, później następował spadek. Obecnie trend spadkowy się odwrócił - wśród osób w wieku 16-24 lata 5,4% próbowało ecstasy w ciągu ostatnich 12 miesięcy, rok wcześniej było to 3,9% (dane dla Anglii i Walii). 2,1 miliona osób z Europy wzięło ecstasy w ciągu ostatniego roku. Co więcej - narkotyk ten nie jest już domeną zaprawionych w boju klubowiczów, zyskuje coraz większą popularność na imprezach domowych lub podczas wyjść do pubów.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Ciepła niedziela, natłok myśli i trochę problemów. Towarzystwo najwspanialszego przyjaciela pod słońcem, kompana większości podróży.

Wszechświat tkanek, komórek, białek, bakterii, organelli - zlepka efemerycznych procesów i incydentalnych zderzeń atomów tworzy najbardziej wyrafinowany mechanizm, jaki można sobie tylko wyobrazić! Jesteś sztuką. Jego wymyślność tworzy złudne poczucie kontroli, daje Ci podstawy, żebyś mógł myśleć, że to Ty jesteś Panem. Nic głupszego, jesteś obserwatorem! Twoje skomplikowane ciało okazuje Ci łaskę, dając poczucie, że istniejesz. To właśnie jest piękne. To sztuka. Ezoteryka. Tajemnica. A wszystko po co?

  • Klonazepam
  • Pozytywne przeżycie
  • Tramadol

Ogólnie to wczoraj w miarę udana randka... zwieńczona pójściem spać koło 3:30. Obudziłem się około 8 rano zniszczony i wczorajszy (jednakże bez kaca) udałem się do domu. Koło 14 poszedłem się jeszcze na moment przespać gdyż muliło. Obudziłem się chwilę po 17 no i to tyle... Nastawienie pozytywne - humor na poziomie 70% w domu ciepło bez żadnej ewentualności na przypał... just chill. :)

Witajcie kochani, raport będzie miał charakter pisanego na żywo i jest to mój pierwszy wpis, tak więc z góry dziękuję za wyrozumiałość.

18:20 - rozgniecenie oraz rozpuszczenie w 70/100ml zimnej wody 7 tabletek Tramalu Retard 100

18:26 - wypicie roztworu 700mg tramadolu (przyznam się szczerze że w smaku nieprzyjemny ale nie na tyle aby wywołać odruchy wymiotne - choć to tylko moja skromna opinia)

18:29 - spożycie 2mg clonazepamu drogą oralną w postaci tabletki bez rozgryzania

  • Retrospekcja
  • Szałwia Wieszcza

Jak na szałwię przystało- sprzyjające pod każdym względem :)

Cześć wam. Chcę dołączyć do neuro grona pisarzy i pisarek, to podzielę się z wami swoją wspomnieniową zupą z przeszłości :) Raporty czytam od dłuższego czasu i tak na dobrą sprawę z założeniem konta i spisaniem własnego ociągałam się aż po dziś dzień. Mam nadzieję, że się spodoba :)

  • Kodeina
  • Pierwszy raz

Marcowy wieczór, zmęczony kolejnym dniem w szkole, ale nastrój jak najbardziej pozytywny. Chęć zrelaksowania się, chwili zapomnienia, ale i ciekawość co kryję się pod nazwą Thiocodin.

Z kupnem Thiocodinu były małe problemy, bo babeczka w aptece wyskoczyła z tekstem: "dla kogo?". Trochę zaskoczony powiedziałem, że dla mamy. Ona znowu "a co mamie jest?" na co ja, że nie mam pojęcia, kazała mi kupić to jestem. Coś tam pogadała, aby pamiętać o tym, że nie wolno wykorzystywać skutków ubocznych. Ładnego zonka miałem. Trochę mnie zamurowało i się nie odzywałem, tylko myślałem sobie "Czy ja kurwa wyglądam na ćpuna?!" W ostatecznośći wyszedłem  z apteki z paczką Thiocodinu w kieszeni i z uśmiechem na twarzy.

randomness