Labocanna analizuje możliwości ekspansji na rynkach zagranicznych

"Labocanna przygotowuje się do aktualizacji strategii rozwoju. Jednym z jej elementów jest uprawa marihuany medycznej, w której dostrzegamy ogromny potencjał, jaki może wpłynąć na jeszcze bardziej intensywny rozwój naszej spółki. Obecnie analizujemy możliwości i bacznie obserwujemy zagraniczne firmy, które już uprawiają lek, jakim jest marihuana medyczna"

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

inwestycje.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

16

Działająca w branży konopnej spółka Labocanna rozważa rozwój na rynkach europejskich w zakresie hodowli marihuany medycznej. Jej uprawa jest jednym z kluczowych elementów strategii rozwoju firmy. Szacunki tylko na 2022 r. pokazują, że całkowita liczba europejskich pacjentów stosujących terapię leczniczą marihuaną wzrośnie o ponad 30% – z około 130 tys. w 2021 r. do 174 tys. w 2022 r.

– Labocanna przygotowuje się do aktualizacji strategii rozwoju. Jednym z jej elementów jest uprawa marihuany medycznej, w której dostrzegamy ogromny potencjał, jaki może wpłynąć na jeszcze bardziej intensywny rozwój naszej spółki. Obecnie analizujemy możliwości i bacznie obserwujemy zagraniczne firmy, które już uprawiają lek, jakim jest marihuana medyczna – mówi Ernest Bednarowicz, prezes zarządu Labocanna.

Na ten cel spółka będzie potrzebować istotnego wkładu finansowego.

– Uważam, że Labocanna realizuje wiele ciekawych projektów, które są w stanie mocno przyczynić się do budowy jej wartości. W mojej opinii nie są one jeszcze widoczne w wycenie spółki. Pieniądze Labocanny można wykorzystać znacznie efektywniej, przeznaczając je na realizację projektów rozwojowych niż na skup akcji własnych, dlatego podczas NWZA głosowałem przeciwko skupowi – komentuje Paweł Kiciński, jeden z głównych akcjonariuszy Labocanny.

Na skup akcji własnych Labocanna planowała przeznaczyć do 1 mln zł. Podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Labocanny, które odbyło się 21 listopada, podjęto decyzję o braku realizacji skupu.

W czerwcu 2022 r. Labocanna podpisała list intencyjny dotyczący współpracy z instytutem badawczym. Na mocy zawartego w III kwartale br. aneksu do listu – strony rozpoczęły działania, których celem jest uprawa marihuany medycznej.

– Terapie z wykorzystaniem marihuany medycznej są coraz bardziej popularne i doceniane zarówno przez pacjentów, jak i lekarzy. Liczne badania prowadzone na całym świecie dostarczają nam kolejnych informacji o nowych możliwościach zastosowania tych roślin. Rozważamy możliwość prowadzenia hodowli marihuany na terenie Polski, ale zastanawiamy się także nad działalnością poza granicami kraju – podsumowuje Ernest Bednarowicz.

W III kwartale 2022 r. Labocanna po raz pierwszy wypracowała zysk netto w kwocie ponad 74,8 tys. zł, wobec straty netto na poziomie 22,7 tys. zł w analogicznym okresie 2022 r.

Stosowanie medycznej marihuany w celach leczniczych zostało zalegalizowane w Polsce w 2017 r. W kwietniu 2022 r. w życie weszła nowelizacja ustawy, która umożliwia w kraju hodowlę konopi w celu uzyskania surowca farmaceutycznego – jak na razie legalnie medyczną marihuanę mogą uprawiać jedynie instytuty badawcze znajdujące się pod nadzorem Ministerstwa Rolnictwa.

Szacuje się, że w 2028 r. wartość rynku medycznej marihuany w Polsce może sięgnąć nawet 2 mld euro.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
 • Mieszanki "ziołowe"
 • Miks
 • Szałwia Wieszcza

Wieczór w mieszkaniu znajomego, względna cisza, komfortowe odizolowanie od świata zewnętrznego. Nastawienie pozytywne, jak prawie zawsze w życiu, z nutą ekscytacji związanej z eksploracją nowych potencjałów, którą uspokoiłem wyciszając się przed rozpoczęciem doświadczenia.

Tripowa przedmowa:

 • 4-HO-MET
 • Pozytywne przeżycie

Pokój na piętrze w moim domu. Noc. Rodzice śpią piętro niżej. Ekscytacja na myśl o tripie, połączona z lekką obawą przed pierwszym w życiu podaniu i.v.

T+0 (23:50)
Pomysł wzięcia 4-ho-meta właśnie teraz, wpadł mi do głowy spontanicznie, niecałe pół godziny temu. Siedziałem na gg i pisałem z dwoma kumplami. Miałem zdawać im relację z tripa, który za chwilę się zacznie. Wszystko już było gotowe. Strzykawka z 2 ml roztworu leżała na biurku. Trochę się bałem, bo miało to być moje pierwsze w życiu podanie i.v. Dominowała jednak ekscytacja na myśl o zbliżającej się podróży.

 • Etanol (alkohol)
 • Grzyby halucynogenne

S&S - Wbrew pozorom tworzonym przez tytuł, miejscem jest jedno z polskich miast. Rok bodajże 2002, jesienny wieczór, godz. może ok 17..? Występują: Ja,Lv,A,Ls,K.. grupka dobrze znających się ludzi, o pozytywnym nastawieniu, gotowych (czy aby na pewno?)do swojej pierwszej grzybowej podróży :D

Ilość - Każdy zarzucił po 40 sztuk suszonych łysic z nóżkami, waga uczestników mniej więcej podobna, ok 60-70kg., do tego każdy po dwa, trzy, może cztery piwka.

 • Etanol (alkohol)
 • Kofeina
 • LSD-25
 • Retrospekcja

Podróż z dwoma bliskimi przyjaciółmi i zarazem współlokatorami biorącymi kwas po raz pierwszy - S i P, słoneczny styczniowy dzień, obecny przez większość czasu opiekun - J (też współlokator). Dobre nastroje, długo wyczekiwany trip. Sporo zmian otoczenia - plaża w ciągu dnia, ulice miasta, blokowisko w nocy, mieszkanie kumpla, samochód, jeszcze raz plaża w nocy i na koniec nasze mieszkanie. Mieliśmy do dyspozycji także ostatnią już osobę z mieszkania - H, który podjął się roli kierowcy.

Trip opisywany po upływie długiego czasu. Podawane czasy są więc raczej orientacyjne. Podobnie jak z poprzednimi moimi TR - będzie długo i szczegółowo (tym razem naprawdę aż do przesady). Chcę spisać jak najwięcej z tego, co zapamiętałem. Rola którą staram się spełnić to raczej bycie dobrym kronikarzem niż gawędziarzem. Każdy kto nie poczuł się odstraszony powyższą zapowiedzią jest mile widziany w drugim akapicie, oraz każdym następnym.

randomness