Królikowski odpowiada: "Nie zażywam narkotyków, wspomagam leczenie". Na co choruje aktor?

Aktor Antoni Królikowski został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego. "Kierowca został przebadany pod kątem alkoholu. Był trzeźwy. Natomiast narkotest wykazał, że znajduje się pod wpływem środków odurzających" - przekazał Bartłomiej Śniadała z Komendy Stołecznej Policji. Aktor wydał oświadczenie.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

poradnikzdrowie.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

70

Aktor Antoni Królikowski został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego. "Kierowca został przebadany pod kątem alkoholu. Był trzeźwy. Natomiast narkotest wykazał, że znajduje się pod wpływem środków odurzających" - przekazał Bartłomiej Śniadała z Komendy Stołecznej Policji. Aktor wydał oświadczenie.

18 lutego około godziny 16:40 w Warszawie doszło do zatrzymania auta marki Audi. Choć policja nie zdradziła personaliów zatrzymanego, sprawa szybko została połączona ze znanym polskim aktorem - Antonim Królikowskim, który dwa dni temu obchodził urodziny.

Afera nabrała rozgłosu w błyskawicznym tempie. Aktor zdecydował się ustosunkować do medialnych zarzutów.

Antek Królikowski pod wpływem THC

Antoni Królikowski tłumaczy, że pozytywny wynik narkotestu to skutek stosowania marihuany medycznej. Aktor wyznał, że przy pomocy THC wspomaga leczenie stwardnienia rozsianego, które rozpoznano u niego w 2016 roku.

34-latek wydał na swoim InstaStories oświadczenie, w którym poinformował, że do zatrzymania doszło w drodze do jego byłej żony - Joanny Opozdy, gdzie miał zobaczyć się ze swoim synkiem. Młody aktor zwrócił również uwagę na fakt, że policjanci prawdopodobnie zostali wcześniej poinformowani, że pojawi się on dokładnie w tym miejscu pod wpływem nielegalnych substancji.

Królikowski o stosowaniu marihuany medycznej: "wspomagam leczenie"

"Zostałem zatrzymany do kontroli, alko-test wykazał, że jestem trzeźwy, jednak narko-test wykrył THC, którym wspomagam swoje leczenie i którego używałem poprzedniego wieczoru" - napisał Antek w oświadczeniu.

Aktor zapewnia, że konopi używa wyłącznie w celach medycznych.

"Wykonano badanie krwi, oczekujemy na wyniki. W przypadku regularnego stosowania medycznej marihuany, nawet w małych ilościach, stężenie może się utrzymywać mimo że w dniu zatrzymania nie używałem konopi. Chciałbym zaznaczyć, że nie zażywam narkotyków, co wykazały dzisiejsze testy, więc bardzo proszę o zaprzestanie pomówień" - czytamy dalej w oświadczeniu.

Mimo że o chorobie wie już kilka lat, Królikowski o swoim stanie zdrowotnym zdecydował się opowiedzieć szerszej publiczności dopiero w zeszłym roku.

- Zaczęło się od tego, że w 2016 roku zostałem poproszony do wzięcia do udziału w programie rozrywkowym. Nagle na scenie poczułem, że wychodzi mi coś z trzewi do gardła aż do samego mózgu. I paraliż na całej lewej stronie twarzy. Szóstego grudnia, na Mikołaja, dostałem taki prezent w postaci diagnozy - SM, czyli stwardnienie rozsiane, nieuleczalna choroba centralnego układu nerwowego. I żyję z tym. Ze świadomością tej diagnozy żyję od 2016. Staram się żyć aktywnie. I każdy zawsze traktował mnie super fair i nikt nie traktuje mnie jak chorego. Wszystko jest w głowie. W głowie mam ogniska zapalne, które są wygaszone przez leczenie, które stosuję co miesiąc w szpitalu - wyznał aktor w 2022 roku w programie "Przez Atlantyk".

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

Emeryt (niezweryfikowany)
Na całym świecie jest nazewnictwo "Medical Cannabis", a w Polsce mamy "Medyczną Marihuanę" czyli w opinii zwyklych Polaków mamy po prostu medyczne narkotyki dla ćpunów. Do tego zarabiają na tym Niemcy, zysk zamiast do polskiego budżetu idzie do niemieckiego. Brawo!
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)
  • Tripraport

Wszystko co istotne jest w raporcie.

Wróciwszy do domu z woreczkiem piguł miałem przeczucie, że ta noc nie skończy się tak jak większośc znich. Moja bezsenność i naprechowanie nie chciały na to pozwolić. Pomimo tego poszedłem spać a myśli o tripie odłożyłem na weekend.

23;20

  • Inne
  • Tripraport

Nastawiony pozytywnie na ciekawe sny.

Helinus Integrifolius inaczej Ubhubhubu to kolejne z opisywanych przeze mnie afrykańskich ziół snu używanych w mieszaninie Ubulawu do wprowadzania w stan świadomych snów. Jego głównym mankamentem jest jednak to, że nie działa.

  • Grzyby halucynogenne


Ave

  • Benzydamina


Nazwa substancji: Benzydamina (Tantum Rosa) Pierwszy razPoziom doświadczenia użytkownika: Marihuana (pewnie nie zliczę ile razy), Alkohol (podobnie jak w wypadku MJ),Grzyby Psylocibe (regularnie co sezon i nie tylko od 3 lat), Amfetamina (kilka razy), MDMA (tez kilka razy), DXM (około 8-9 razy), Karbamazepina (raz i szkoda było czasu) efedryna(dzień wcześniej przed benzydaminą i też bez wyraźnych odczuć ani pozytywnych ani negatywnych) i TYLE...dawka, metoda zażycia: 1 saszetka Tantum Rosa bez ekstrakcji


randomness