Korea Płd./ Za sprawą internetu rośnie przestępczość narkotykowa, szczególnie wśród młodzieży

Policja w Korei Płd. zatrzymała w 2020 roku rekordową liczbę ponad 18 tys. podejrzanych w sprawach narkotykowych. Dilerzy coraz częściej sprzedają nielegalne używki w internecie – podała w czwartek południowokoreańska agencja prasowa Yonhap.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

radio.opole.pl/PAP
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

118

Policja w Korei Płd. zatrzymała w 2020 roku rekordową liczbę ponad 18 tys. podejrzanych w sprawach narkotykowych. Dilerzy coraz częściej sprzedają nielegalne używki w internecie – podała w czwartek południowokoreańska agencja prasowa Yonhap.

Biuro prokuratora generalnego, które opublikowało statystyki, przestrzegło w sprawozdaniu, że przestępczość narkotykowa rośnie szczególnie szybko wśród młodzieży.

„Więcej nastolatków kupuje nielegalne substancje przez ciekawość, ponieważ łatwo trafiają na reklamy narkotyków na portalach internetowych i w mediach społecznościowych” – ocenili prokuratorzy.

Ze sprawozdania wynika, że w 2020 roku zatrzymano 18 050 osób w sprawach narkotykowych, w tym 4793 podejrzanych o produkcję lub handel nielegalnymi substancjami. To wzrost odpowiednio o 12,5 i 13,4 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem.

Prokuratura przypisuje wzrost tego rodzaju przestępczości z upowszechnieniem handlu narkotykami na międzynarodowych platformach internetowych, w tym w tzw. dark webie i w sieciach społecznościowych, które ułatwiają dilerom kontakt z hurtownikami i klientami.

Handel w internecie przyczynił się między innymi do wzrostu przestępczości narkotykowej wśród młodzieży przed 20. rokiem życia. W tej grupie wiekowej liczba zatrzymanych przestępców wzrosła w ciągu roku o 31 proc. do 313.

W sprawozdaniu zwrócono również uwagę na konsekwentny wzrost przestępczości narkotykowej wśród cudzoziemców. W ubiegłym roku zatrzymano w takich sprawach 1958 obcokrajowców, czyli o 28,1 proc. więcej niż rok wcześniej i ponad dwa razy więcej niż w roku 2018. (PAP)

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

potężny kac wraz z silnym zmęczeniem, otoczenie równie niesprzyjające, gdyż była noc

Był to niezwykle ciężki dzień, spowodował to potężny kac po równie potężnej ilościu alkoholu, dlatego idealnym pomysłem miało okazać się zapalenie trawy, tak więc mniej-więcej o godzinie 23:00 postanowiłem porządnie nabić lufkę zielonym dobrem.

  • LSD-25

Nie wiadomo jak długo jeszcze byśmy tam stali gdyby nie pan Kowalski. Przejeżdżał obok i zainteresował się nami. W końcu nic dziwnego , grupka młodych ludzi stojących obok zamkniętej centrali nasiennej. Hmm, pewnie nieźle był zdziwiony gdy do nas podjechał. Było nas pięcioro. Ja, trzech moich kumpli (dwóch Michałów i Paweł) i Agniecha. Agniecha nie jest dziewczyną żadnego z nas. Jest naszą najlepszą przyjacółką, jaką ktokolwiek mógł sobie tylko wyobrazić. W każdym bądź razie stoimy tam zajarani , a ja z Michem (tym młodszym) wzięliśmy jeszcze po całej kracie "shake your body".

  • Dekstrometorfan