Korea Płd./ Za sprawą internetu rośnie przestępczość narkotykowa, szczególnie wśród młodzieży

Policja w Korei Płd. zatrzymała w 2020 roku rekordową liczbę ponad 18 tys. podejrzanych w sprawach narkotykowych. Dilerzy coraz częściej sprzedają nielegalne używki w internecie – podała w czwartek południowokoreańska agencja prasowa Yonhap.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

radio.opole.pl/PAP
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

107

Policja w Korei Płd. zatrzymała w 2020 roku rekordową liczbę ponad 18 tys. podejrzanych w sprawach narkotykowych. Dilerzy coraz częściej sprzedają nielegalne używki w internecie – podała w czwartek południowokoreańska agencja prasowa Yonhap.

Biuro prokuratora generalnego, które opublikowało statystyki, przestrzegło w sprawozdaniu, że przestępczość narkotykowa rośnie szczególnie szybko wśród młodzieży.

„Więcej nastolatków kupuje nielegalne substancje przez ciekawość, ponieważ łatwo trafiają na reklamy narkotyków na portalach internetowych i w mediach społecznościowych” – ocenili prokuratorzy.

Ze sprawozdania wynika, że w 2020 roku zatrzymano 18 050 osób w sprawach narkotykowych, w tym 4793 podejrzanych o produkcję lub handel nielegalnymi substancjami. To wzrost odpowiednio o 12,5 i 13,4 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem.

Prokuratura przypisuje wzrost tego rodzaju przestępczości z upowszechnieniem handlu narkotykami na międzynarodowych platformach internetowych, w tym w tzw. dark webie i w sieciach społecznościowych, które ułatwiają dilerom kontakt z hurtownikami i klientami.

Handel w internecie przyczynił się między innymi do wzrostu przestępczości narkotykowej wśród młodzieży przed 20. rokiem życia. W tej grupie wiekowej liczba zatrzymanych przestępców wzrosła w ciągu roku o 31 proc. do 313.

W sprawozdaniu zwrócono również uwagę na konsekwentny wzrost przestępczości narkotykowej wśród cudzoziemców. W ubiegłym roku zatrzymano w takich sprawach 1958 obcokrajowców, czyli o 28,1 proc. więcej niż rok wcześniej i ponad dwa razy więcej niż w roku 2018. (PAP)

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • Tripraport

Pozytywne nastawianei do świata, radosne oczekiwanie na THC. Dom kolegi, wolny od jakichkolwiek niewtajemniczonych osób.

Szedł chodnikiem, czując się na wpół przytomny. Ostatnio źle sypiał i jego „trzeźwość” była absurdem, względna niczym filozoficzne prawdy, w które starał się wierzyć, by jakoś odnaleźć swoje miejsce w świecie. Bez używek wcale nie był skupiony i obecny. Odpływał. Niemalże śnił na jawie. Wmówienie sobie, że to, co obecnie widział, jest projekcją umysłu, było jednakowoż trudne. Każdy detal tego jesiennego dnia raził oczy urzekającym pięknem, szczegółowością. Jego los zachowywał porządek i trzymał się resztek ładu, co w snach zdarza się rzadko.

  • Grzyby halucynogenne

Jednej jesieni przyszedł do mnie kuzyn. miał ze sobą litrowy słoik grzybków i zapytał mnie (i moich braci), czy

chcemy spróbować. jak nie jak tak. wzięliśmy chleb, masło :) i grzyby i poszliśmy na siłownię miejscowego

budynku stowarzyszenia kulturalno oświatowego. oczywiście nigdy tu nie ćwiczyliśmy ale o tej porze nikogo tu

nie było. przygotowaliśmy sobie kanapki (po pięćdziesiąt) i po zjedzeniu poszliśmy do baru. tu po piwku i prosto

ze słoika jeszcze po 20. do tego paluszki :).


  • Marihuana

czarodziej sztuk 1
wrzucilem do pyska okolo 20:20 i zaszedlem do kumpla, stare malzenstwo. wczesniej

wypilem dwa piwka.

do 24 kompletnie nic, wypilem zrezygnowany piwko i zabakalem z wodnej,

kwas ani drgnie, jednak w polaczeniu z ziolem zaczal powoli wchodzic

testy  • cevy - mizerne, porzucilem je od razu

  • DPT

100 mg DPT wrzuciłem do 4 ml destylowanej wody, rozpuściłem dokładnie. Nie było z tym większego problemu. Cieżko było wywalić cały proch z samarki, sporo się przylepiło do ścianek, a nie chciałem go niczym wygrzebywac aby zachować możliwie dużą czystość materiału. Dawkę zatem zaokrąglam raczej w dół.

Trip I


randomness