Konsumpcja marihuany we francuskich więzieniach: zaskakujące statystyki!

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Francuskie Obserwatorium Narkotyków i Narkomanii (OFDT), znacząca część osadzonych w francuskich zakładach karnych codziennie używa marihuany. Te wyniki z 2023 roku, rzucają światło na szeroko rozpowszechnione zjawisko konsumpcji różnych substancji psychoaktywnych w więzieniach, co stawia pod znakiem zapytania skuteczność obecnych strategii zarządzania i polityki narkotykowej.

deadmau5

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

28

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Francuskie Obserwatorium Narkotyków i Narkomanii (OFDT), znacząca część osadzonych w francuskich zakładach karnych codziennie używa marihuany. Te wyniki z 2023 roku, rzucają światło na szeroko rozpowszechnione zjawisko konsumpcji różnych substancji psychoaktywnych w więzieniach, co stawia pod znakiem zapytania skuteczność obecnych strategii zarządzania i polityki narkotykowej.

METODOLOGIA I ZAKRES BADANIA OFDT

Badanie OFDT było szeroko zakrojone, obejmujące ankiety przeprowadzone w różnych francuskich zakładach karnych. Jego celem było zidentyfikowanie wzorców konsumpcji substancji psychoaktywnych wśród osadzonych. Wyniki te są oparte na anonimowych ankietach, które pozwoliły naukowcom uzyskać rzetelne informacje bez ryzyka represji dla respondentów.

WYNIKI BADANIA: PREVALENCJA I KONSUMPCJA SUBSTANCJI

Zgodnie z wynikami badań, blisko połowa więźniów (49%) przyznała się do używania marihuany w czasie odbywania kary. Co więcej, około 26% respondentów deklaruje, że pali marihuanę codziennie. W kontekście innych substancji, tytoń jest najczęściej używany, natomiast alkohol znajduje się na trzecim miejscu, co stanowi odwrócenie trendów obserwowanych w społeczeństwie wolnym, gdzie alkohol i tytoń zwykle dominują nad marihuaną.

METODY WPROWADZANIA NARKOTYKÓW DO WIĘZIEŃ

Marihuana i inne narkotyki trafiają do więzień przez różnorodne, często innowacyjne metody, takie jak dostawy dronami czy rzuty nad więziennymi murami. Wiele z tych substancji jest również przemycanych przez odwiedzających oraz, niestety, niekiedy przez personel. Te metody wskazują na złożoność problemu oraz wyzwania związane z kontrolą przemytu w środowisku więziennym.

REAKCJE I REKOMENDACJE OFDT

Guillaume Airagnes, dyrektor OFDT, podkreśla konieczność zwiększenia dostępności usług związanych z leczeniem uzależnień w więzieniach. Według niego, więzienia powinny bardziej skupić się na zapobieganiu dalszej eskalacji uzależnień i związanych z nimi problemów zdrowotnych, a nie tylko pełnić funkcję karną. Sugeruje to konieczność opracowania specjalistycznych programów interwencyjnych, które będą adresować te kwestie bezpośrednio w miejscach odosobnienia.

Badanie OFDT stanowi wyraźny apel do decydentów i administracji więziennej o przemyślenie obecnych strategii zarządzania konsumpcją narkotyków w więzieniach. Coraz częściej uznaje się, że oprócz środków represyjnych, potrzebne są holistyczne podejścia, które priorytetowo traktują leczenie uzależnień i inicjatywy zmniejszające ryzyko w środowisku więziennym.

Odkrycia OFDT wskazują na pilną potrzebę reform w zakresie zarządzania polityką narkotykową w francuskich zakładach karnych. W świetle tych informacji, przyszłe strategie powinny bardziej skupić się na zdrowiu i rehabilitacji więźniów, co może przynieść długoterminowe korzyści zarówno dla osób osadzonych, jak i dla społeczeństwa jako całości.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Inne

Wolnosc- czy to slowo nie brzmi pieknie, ale co tak naprawde ono dla Was

oznacza. Czy ktokolwiek potrafi odpowiedziec? A moze kazdy odpowiada sam

sobie i nie chce podzielic sie swymi przemysleniami? Ja rowniez nie odpowiem

na to pytanie. Zadam za to kolejne i kolejne, na ktore nie znajduje

odpowiedzi. Pytam o wolnosc bo nie wiem co to jest, nigdy jej nie zaznalem,

nigdy nie poczulem i nie zasmakowalem w calosci. Chyba nikt z nas tego nie

uczynil i uczynic tego nie moze. Bo czy na tym coraz bardziej nierownym

 • Marihuana

pisało sie tutaj o różnych rodzajach fazy na MJ(wideo,teleport itp) to ja opisze moje fazowanie (zaznaczam że zioła sama natura-zero chemi) w ogóle na mnie MJ działa raczej z opóźnieniem(kilka minut) i pierwsze oznaki nadchoszącego sklepania to lekkie zaburzenia obrazu(coś strobopodobnego), i zaraz później zajebiste kolory i śmiech.

 • Dekstrometorfan
 • Etanol (alkohol)
 • Marihuana
 • Przeżycie mistyczne

Aco braliśmy w 3 osoby, ja z bratem 30 tabletek, kumpel 20; zażyliśmy w aucie - jedziemy w 4 osoby samochodem do kumpla(on tylko mj, tak że bez strachu o wypadek), zapijając piwkiem, nie jestem w stanie wskazać godziny(gdyż trip miał miejsce dość dawno), będę natomiast doliczał minuty do czasu zapodania. Po 20 min. jesteśmy na miejscu, chillout, muzyka(głównie minimal).

40 minut od wzięcia zaczyna się swędzenie głowy - znak, iż faza jest coraz bliżej. W tym momencie kumpel podaje mi nabite bongo - na moje (nie)szczęście aco chwyta dokładnie w momencie, gdy dym znajduje się w płucach. Faza bardzo intensywna, powiedziałbym porównywalna z 600-675 mg dxm w szczytowym momencie. Bratu zaczęła się parę minut później, od tego momentu było jakby inaczej niż zwykle...

 • 3-MeO-PCP
 • Dekstrometorfan
 • Metoksetamina
 • PCP (Fencyklidyna)
 • Uzależnienie

Zaraz, zaraz... jeśli nie doświadczyłeś m-hole'a lub k-hole'a nie do końca możesz pojąć, o co w tym wszystkim biega. Hmm, choć dla laików nie mogę wystosować nawet opisu, który by w pełni to oddał. Moim zdaniem ograniczenia lingwistyczne to jest najlepsza bariera przed wyjaśnieniem, o co w tym wszystkim biega.

randomness