Komendant CBŚP: w zeszłym roku zabezpieczyliśmy rekordową ilość narkotyków

Generał Paweł Półtorzycki w rozmowie z PAP podkreślił, że 2022 rok można dla CBŚP, jak i całej policji uznać za udany pod wieloma względami. - Przede wszystkim rozpoznanie i zatrzymywanie członków grup przestępczych było na lepszym poziomie niż w 2021 roku. W zeszłym roku zatrzymaliśmy zdecydowanie więcej członków grup, ale też liderów, którzy tymi grupami kierują - poinformował szef CBŚP.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

polskieradio24.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

28

Generał Paweł Półtorzycki w rozmowie z PAP podkreślił, że 2022 rok można dla CBŚP, jak i całej policji uznać za udany pod wieloma względami. - Przede wszystkim rozpoznanie i zatrzymywanie członków grup przestępczych było na lepszym poziomie niż w 2021 roku. W zeszłym roku zatrzymaliśmy zdecydowanie więcej członków grup, ale też liderów, którzy tymi grupami kierują - poinformował szef CBŚP.

- Skuteczna walka z bandytami przekłada się na likwidację ich zaplecza finansowego. W minionym roku zabezpieczyliśmy wspólnie z prokuraturą majątek należący do podejrzanych wart ponad 760 mln zł. Warto zaznaczyć, że 2022 rok był wyjątkowy pod względem odbierania mienia należącego do podejrzanych - zauważył.

- W zeszłym roku zabezpieczyliśmy rekordową ilość narkotyków. Ponad 11 ton. W 2022 roku ujawniliśmy też 42 laboratoria narkotyków i jest to rekordowa ilość, które do tej pory zostały zlikwidowane - zaznaczył. Dodał przy tym, że w zeszłym roku policjanci zlikwidowali kilka takich laboratoriów, z którymi nie mieli wcześniej do czynienia. - Laboratoria, które likwidowaliśmy w ubiegłym roku, to były laboratoria, gdzie w największym z nich zabezpieczyliśmy ponad 2,2 tony narkotyków. To jest skala, z jaką wcześniej nie mieliśmy do czynienia - powiedział.

Podkreślił, że polscy przestępcy wyspecjalizowali się w produkcji narkotyków syntetycznych w Europie. - Chodzi o mefedron, 3-CMC i 4-CMC. To narkotyki, które były produkowane w Polsce i trafiały praktycznie do całej Europy. Polskie grupy zaczęły się w tym specjalizować i mocno wysforowały się przed producentów z Holandii czy z Belgii. Nawet zaczynają pokazywać swoją aktywność w tych krajach w zakresie produkcji narkotyków - wyjaśnił generał.

Zauważył też, że najwięcej spraw, które w zeszłym roku prowadzili policjanci CBŚP dotyczą osób, które zajmowały się produkcją, przemytem i obrotem narkotykami. "Drugim elementem, który jest stałym w naszej codzienności to przestępczość ekonomiczna, czyli fałszywe faktury VAT, przestępczość akcyzowa oraz przestępstwa na rynku Forex" - wyliczył nadinspektor.

- W ubiegłym roku pion kryminalny skupił się na kilku bardzo poważnych sprawach. Była to miedzy innymi likwidacja grupy, która dokonywała bardzo poważnych przestępstw polegających na rozbojach w klubach go-go oferujących taniec erotyczny, a jednocześnie dokonujących rozboju na nieświadomych i odurzonych klientach - przypomniał.

Wskazał, że również w 2022 roku CBŚP zatrzymało co najmniej kilkaset osób, które były powiązane z działalnością klubów piłkarskich. - To absolutnie nie są kibice, tylko przestępcy, którzy wykorzystując barwy klubowe dokonują bardzo poważnych przestępstw - ocenił.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

Nazwa substancji: Grzybki halucynogenne

Dawka: 75 świerzych

Doświadczenie: Mnóstwo jarania, amfetaminy, piguł, trochę kwasów

i niewiele opiatów. Różne mieszanki. Grzybki poraz chyba 7, ale

pierwszy raz w dwace powyżej 60.  • MDMA (Ecstasy)


Nazwa substancji: extasy (biała podkowa)

Poziom doświadczenia: doświadczony

Dawka: 1 tabletka

Metoda zażycia: doustnie


  • LSD-25
  • Pozytywne przeżycie

Piękne

Puk puk! Kto tam? Znowu ja!

Tylko nowe konto... ale to samo ego! Wymyślanie hasła wtedy na kwasie nie było dobrym pomysłem. No nic, konieczność to konieczność- zakładam nowe.

Specjalnie po to, by gdzieś wrzucić te uczucia... znaki... myśli... słowa.

Przed państwem moje stare zapiski o PH mniejszym niż 1. Poprawione i ułożone we względnie nielogiczną całość.

  • 2C-P
  • Pierwszy raz

Postanowiłem zajrzeć w głąb siebie, odbyć podróż w nieznane, nie spodziewałem się tylko tego co tam zobaczę. Początkowo wziąłem u kumpla, później byłem wszędzie.

16.15  Wypijam z łyżeczki zbawienną kropelkę, której tak pożądałem. Nie lubię czekania na bodyload, więc włączyłem film z kumplem - Donnie Darko. Po niespełna pietnastu minutach odczuwam zanik kaca z poprzedniego dnia i delikatny ucisk w głowie jak po słabym joincie.

randomness