Kokaina o wartości 2,6 miliona EUR ukryta w ładowni masowca

Belgijska policja skonfiskowała kokainę ukrytą na masowcu Ultra Daniela, należącego do armatora Ultrabulk. To efekt „nalotu” sił policyjnych w ubiegłym tygodniu na statek cumujący w Gandawie.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

portalmorski.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

60

Belgijska policja skonfiskowała kokainę ukrytą na masowcu Ultra Daniela, należącego do armatora Ultrabulk. To efekt „nalotu” sił policyjnych w ubiegłym tygodniu na statek cumujący w Gandawie.

Jak informuje TradeWinds, podczas opróżniania jednej z ładowni znaleziono około 37 kg narkotyków ukrytych w ładunku węgla w czarnym worku. Statek opuścił Barranquilla w Kolumbii 20 czerwca. Wartość uliczna znalezionych narkotyków wynosi około 2,6 miliona euro (2,96 miliona dolarów).

Według informacji policji, aresztowano również trzech mężczyzn, którzy przybyli na statek w samochodzie z wyposażeniem - jak to określono w komunikacie - "niezbędnym do wejścia na statek i przeszukania ładunku węgla". Mężczyźni ci byli ubrani w firmowe kaski, a nawet kurtki fluorescencyjne z napisem "North Sea Port". Aresztowano dwóch Belgów w wieku 36 i 37 lat oraz 26-letniego Albańczyka.

Później, podczas nalotów w Albanii i Antwerpii, skonfiskowano 1,7 mln euro w gotówce, pistolet i 20 kg sztabek złota. Do aresztu trafiło trzech innych podejrzanych, w tym właściciel samochodu.

Ukrycie narkotyków w ładowni z węglem, to metoda przemytu, którą odkryto także na masowcu ES Jupiter, o nośności 37 tys. ton w tym tygodniu w Meksyku.

Handlarze przebrani za urzędników portowych, to ta sama metoda, którą zastosowało dwóch przemytników znalezionych w kontenerze wraz z kokainą na kontenerowcu Maersk Svendborg, o pojemności 9 640 TEU na początku tego miesiąca. Tamten incydent również miał miejsce w Meksyku.

Ultrabulk stwierdził, że nie posiada więcej informacji na temat tej sprawy, ponieważ statek Ultra Daniela przebywał w czarterze czasowym (time-charter). Podkreślono, że nie było żadnych opóźnień w harmonogramie zawinięć.

Co ciekawe, do tej pory gangi narkotykowe dla celów przemytu preferowały głównie kontenerowce.

Jednak w maju br. niemiecka policja skonfiskowała w Hamburgu 500 kg kokainy na masowcu handymax Budva o nośności 35 tys. ton, należącym do czarnogórskiego armatora Barska Plovidba. W operacji wzięły udział oddziały amerykańskiej agencji antynarkotykowej (Drug Enforcement Administration - DEA) oraz policji z Wielkiej Brytanii, Portugalii, Hiszpanii, Niemiec i Holandii.

Kokainę znaleziono ukrytą w strefie ładunkowej na statku, który przypłynął z Brazylii zawijając po drodze do portu w Maroku.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Amfetamina
  • Inne
  • Katastrofa
  • Mieszanki "ziołowe"

Zajebiście się czułem ogólnie, feta dawała uczucie błogostanu, zajebiście się gadało. Zapaliłem to chaotycznie-spontanicznie za supermarketem kiedy miałem udać się na małe zakupy.

Po raz kolejny moja nieciekawa historia z dopalaczami zaczęła się spontanicznie, znowu przez przypadek spotkałem kogoś kto miał ''palenie''. Jako że byłem już dosyć nafutrowany a w takim stanie mały buszek dawał przyjemne uczucie błogostanu, euforia zaczyna uderzać falowo i ogólnie człowiek się zajebiście czuje. Ale wracając do opisywanych tu wydarzeń, spotkałem przed supermarketem zachodniej sieci mojego dosyć dobrego kolegę, nazwijmy go D - o tak, D jak debil do niego pasuje. 

  • 5-MeO-MiPT
  • Pierwszy raz

Zbierałem się około miesiąca, żeby spróbować tej substancji, w końcu nadarzyła się ostatnia szansa przed zaliczeniami i sesją. Nastawienie oczywiste- ciekawość, pomimo lekkiego strachu przed dawkowaniem - odmierzałem "na oko". Sam w mieszkaniu, wieczór(początek o 22).

 Około godziny 22 odmierzam 20 mg substancji RC z woreczka, po czym aplikuję pod język. Jest gorzka, ale idzie to znieść; no może oprócz specyficznego "wypalenia" jamy ustnej, które przeszkadza przez pierwsze 15 minut. Uruchamiam laptopa, który będzie moim jedynym towarzyszem tego doświadczenia i po wchłonięciu substancji otwieram pierwsze piwo. Wyczytałem, iż alkohol to głupi pomysł do tryptamin, jednakże chciałem popijać jakieś płyny podczas tripu.

  • Bad trip
  • Grzyby halucynogenne
  • Marihuana

Nastawienie początkowo mieszane, potem byłem chętny do wzięcia, trzy osoby w domku w środku lasu, w tle gra telewizor.

T+00:00
Biorę 3g grzyba (miało być 2g, ale dawkowanie na oko - nie polecam nikomu). Nastawienie mam wtedy bardzo pozytywne, liczę na dobrą zabawę. 

T+00:30
Zaczynają być widoczne pierwsze efekty, jest bardzo przyjemnie, pokój ozdiobiony światełkami świątecznymi zdaje się napełniać kolorami. Kolega, który patrzył przez drzwi wygląda jak ktoś będący w pudełku czekolady Nussbeisser (ta z okienkiem z orzechami). Pokój w którym się znajduję wydaje się zmieniać kształty, raz ściany są bliżej, a raz dalej.

  • Dimenhydrynat

Poniewaz nigdy wczesniej nie mialam nic wspolnego ze srodkami odurzajacymi wywolujacymi halucynacje postanowilam zobaczyc jak

to jest. Wybralam avio- dostepny w kazdej aptece halucynogen;)). Kupilam 3 opakowania (waze 60 kilo). Pare dni przed TYM

dniem sprawdzilam jeszcze czy czasami nie jestem uczulona (nie bylam) no i teraz tylko czekalam na stosowna okazje. Byl nia

wyjazd ze znajomymi na weekend do domku w lesie. Przyjechalismy w piatek wieczorem, dopiero okolo 23 zazylismy (jeden kolega