REKLAMA
Kokaina o wartości 2,6 miliona EUR ukryta w ładowni masowca

Belgijska policja skonfiskowała kokainę ukrytą na masowcu Ultra Daniela, należącego do armatora Ultrabulk. To efekt „nalotu” sił policyjnych w ubiegłym tygodniu na statek cumujący w Gandawie.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

portalmorski.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

51

Belgijska policja skonfiskowała kokainę ukrytą na masowcu Ultra Daniela, należącego do armatora Ultrabulk. To efekt „nalotu” sił policyjnych w ubiegłym tygodniu na statek cumujący w Gandawie.

Jak informuje TradeWinds, podczas opróżniania jednej z ładowni znaleziono około 37 kg narkotyków ukrytych w ładunku węgla w czarnym worku. Statek opuścił Barranquilla w Kolumbii 20 czerwca. Wartość uliczna znalezionych narkotyków wynosi około 2,6 miliona euro (2,96 miliona dolarów).

Według informacji policji, aresztowano również trzech mężczyzn, którzy przybyli na statek w samochodzie z wyposażeniem - jak to określono w komunikacie - "niezbędnym do wejścia na statek i przeszukania ładunku węgla". Mężczyźni ci byli ubrani w firmowe kaski, a nawet kurtki fluorescencyjne z napisem "North Sea Port". Aresztowano dwóch Belgów w wieku 36 i 37 lat oraz 26-letniego Albańczyka.

Później, podczas nalotów w Albanii i Antwerpii, skonfiskowano 1,7 mln euro w gotówce, pistolet i 20 kg sztabek złota. Do aresztu trafiło trzech innych podejrzanych, w tym właściciel samochodu.

Ukrycie narkotyków w ładowni z węglem, to metoda przemytu, którą odkryto także na masowcu ES Jupiter, o nośności 37 tys. ton w tym tygodniu w Meksyku.

Handlarze przebrani za urzędników portowych, to ta sama metoda, którą zastosowało dwóch przemytników znalezionych w kontenerze wraz z kokainą na kontenerowcu Maersk Svendborg, o pojemności 9 640 TEU na początku tego miesiąca. Tamten incydent również miał miejsce w Meksyku.

Ultrabulk stwierdził, że nie posiada więcej informacji na temat tej sprawy, ponieważ statek Ultra Daniela przebywał w czarterze czasowym (time-charter). Podkreślono, że nie było żadnych opóźnień w harmonogramie zawinięć.

Co ciekawe, do tej pory gangi narkotykowe dla celów przemytu preferowały głównie kontenerowce.

Jednak w maju br. niemiecka policja skonfiskowała w Hamburgu 500 kg kokainy na masowcu handymax Budva o nośności 35 tys. ton, należącym do czarnogórskiego armatora Barska Plovidba. W operacji wzięły udział oddziały amerykańskiej agencji antynarkotykowej (Drug Enforcement Administration - DEA) oraz policji z Wielkiej Brytanii, Portugalii, Hiszpanii, Niemiec i Holandii.

Kokainę znaleziono ukrytą w strefie ładunkowej na statku, który przypłynął z Brazylii zawijając po drodze do portu w Maroku.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 5-APDB
  • Pozytywne przeżycie

Pokój, w którym czuje się bezpiecznie i dobrze, chociaż jest trochę zimno. Dobry nastrój, związany z zrealizowaniem pewnych celów. Fizycznie czułem w miarę dobrze. Towarzyszyły mi 3 osoby.

5-APDB (inne nazwy: 3-Desoxy-MDA, EMA-4)

Load: 
5-APDB zadziało na mnie szybko. Wejście było bardzo gwałtowne, w pewnym momencie nawet pomyślałem, że przesadziłem z dawką gdyż czułem ucisk w klatce piersiowej i było mi trochę słabo. W ciągu kolejnych minut jednak objawy te ustąpiły a działanie substancji się ustabilizowało. Żadne inne niż wyżej wymienione dolegliwości nie wystąpiły. Podsumowując jednym zdaniem bodyload był praktycznie nieodczuwalny.

  • Alprazolam
  • Fluoksetyna
  • Użycie medyczne

Leczenie psychiatryczne.

W wyniku ciągłego stresu związanego przede wszystkim z chorą ambicją i całym procesem edukacji, a także w wyniku przykrych doświadczeń z dzieciństwa (przez które popadłem w depresję), w pewnym momencie życia zdecydowałem się na terapię. Nie byłem pewien czy od razu chcę udać się do psychiatry. Na początek wybrałem psychologa. Niestety - albo miałem pecha przy wyborze albo po prostu to nie jest dla mnie. Od jednego z psychologów usłyszałem, że mogę być opętany....Dlatego właśnie zrezygnowałem z tego hmmm...'leczenia'. Udałem się do psychiatry.

  • Grzyby halucynogenne

Cała rzecz zaczęła się wieczorem około 22 w niedziele... Miałem przygotowane około 60 grzybków z czego zjadłem 40,resztę zostawiając na później w razie braku efektów.:)) Zdecydowałem się tripować w domu jako miejscu bezpiecznym i komfortowym...

  • Dekstrometorfan

Nazwa substancji: DXM

Doświadczenie(MJ od lat kilku, LSD, grzybki, pseudoefedryna, Białe, wilec-nasiona)

Set&settings: dobry humorek ale nudzi mi sie, na dworze pienkna pogoda


Wczoraj nudziło mi się okropnie, miałem ochote na cos

mocniejszego, ale załatwienie kwasa bez dojść jest prawie

niemożliwe, a grzybów nie ma o tej porze roku. Na hyperreal

przeczytalem o tajemniczym legalnym psychodelkiu DXM. Bez

namysłu udalem sie do apteki.