Kokaina nie jest już elitarnym narkotykiem

Według Urzędu Celnego w Hamburgu ilość kokainy skonfiskowanej w niemieckich portach morskich w 2020 roku ponownie osiągnie rekordowy poziom z poprzedniego roku. W 2019 roku, według raportu Federalnego Urzędu Kryminalnego, władze przejęły co najmniej dziesięć ton narkotyku. Po rekordowym przejęciu 4,5 tony kokainy w lipcu 2019 r. celnicy odkryli również większe dostawy w 2020 r .: na przykład w marcu w kontenerze ze żwirem dla kotów z Peru znaleziono 1,8 tony narkotyków.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

manager24.pl
oprac. Andrzej Mroziński na podst. dpa
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

186

Według Urzędu Celnego w Hamburgu ilość kokainy skonfiskowanej w niemieckich portach morskich w 2020 roku ponownie osiągnie rekordowy poziom z poprzedniego roku. W 2019 roku, według raportu Federalnego Urzędu Kryminalnego, władze przejęły co najmniej dziesięć ton narkotyku. Po rekordowym przejęciu 4,5 tony kokainy w lipcu 2019 r. celnicy odkryli również większe dostawy w 2020 r .: na przykład w marcu w kontenerze ze żwirem dla kotów z Peru znaleziono 1,8 tony narkotyków. Biuro Śledcze w Hamburgu jest odpowiedzialne za wszystkie niemieckie porty kontenerowe na Morzu Północnym i Bałtyckim.

Wydaje się, że sukcesy celników nie wpływają na podaż kokainy w Niemczech. „Bez względu na to, co zdobędziemy, poziom cen nie zmienia się” – powiedział rzecznik hamburskiego urzędu celnego Frank Nielsen. Jednocześnie odniósł się do znacznie większych ilości konfiskowanych w Antwerpii i Rotterdamie. Według Federalnego Urzędu Kryminalnego w 2019 roku w obu portach było to ponad 100 ton.

Szef BKA: Kokaina nie jest już elitarnym narkotykiem

Szef BKA Holger Münch stwierdził we wrześniu, że konsumpcja narkotyków w Niemczech prawdopodobnie wzrośnie. Kokaina nie jest już elitarnym narkotykiem. Młodzi ludzie coraz więcej korzystali kokainy.

Liczba zarejestrowanych przestępstw narkotykowych związanych z kokainą wzrosła w Niemczech o dobre dwanaście procent do 20107 przestępstw w 2019 roku. Obejmowały one 4460 przestępstw związanych z handlem ludźmi, co stanowi wzrost o 9,8 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Do sądu dochodzą nie tylko drobni przedsiębiorcy i konsumenci. Sąd okręgowy w Hamburgu skazał w maju ośmiu mężczyzn na wyroki od trzech do dziesięciu lat więzienia. Według przekonania izby kryminalnej brali udział w przemycie 1,1 tony kokainy w kontenerze z żelatyną.

W nowym roku podobnie dużych procesów można się spodziewać w Hamburgu. W połowie listopada policji i celnikom udało się aresztować dziewięciu domniemanych przemytników kokainy z okolic Hamburga i Bremy. Podejrzani są w areszcie. Według prokuratury w Hamburgu gang miał przemycić około dwóch ton kokainy z Ameryki Południowej do Niemiec. Z pomocą przewoźników i pracowników portu leki zostały wyjęte z kontenerów w porcie w Hamburgu i rozprowadzone w dalszej Europie. 13 procent więcej dochodzeń w sprawie handlu kokainą

Kolejny nalot w północnych Niemczech miał miejsce w połowie grudnia, podczas którego aresztowano 15 mężczyzn. Mówi się również, że zimportowali około dwóch ton kokainy do Niemiec i Europy. Aby dostać się do kontenerów z nielegalnym proszkiem, przedstawili sfałszowane dokumenty transportowe, i kazali skraść kontenery z terminalu. Podobno kilku kierowców ciężarówek pomagało w transporcie.

„Spektakularne sukcesy śledztw w handlu kokainą są w rzeczywistości oparte na doskonałej współpracy międzyagencyjnej i międzynarodowej” – powiedziała rzeczniczka prokuratury w Hamburgu Nana Frombach. Ponadto do postępu przyczyniły się nowe metody badań kryminalistycznych, takie jak odczytanie zaszyfrowanej komunikacji na czacie. Liczba dochodzeń wstępnych w prokuraturze w Hamburgu w sprawie handlu kokainą wzrosła o około 13 procent w 2020 roku.

Kilka dni przed Bożym Narodzeniem Bawarski Państwowy Urząd Kryminalny poinformował we współpracy z belgijskimi władzami o rozpracowaniu gangu narkotykowego. Dochodzenie rozpoczęło się w 2017 roku, kiedy w pudełkach po bananach w dziesięciu bawarskich supermarketach odkryto łącznie około 200 kilogramów kokainy. Proces przeciwko 14 oskarżonym w Düsseldorfie pokazuje, jak czasochłonny może być duży proces narkotykowy. Po starcie procesu w październiku musiał być dwukrotnie odkładany z powodu przypadków koronowania. Podejrzewa się, że oskarżeni brali udział w handlu łącznie 680 kilogramami kokainy. Pięciu mężczyzn jest członkami „Ndranghety”, najpotężniejszej organizacji mafijnej na świecie.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Marihuana
 • Mianseryna
 • Pozytywne przeżycie
 • Sertralina

Totalny luz, domowa atmosfera, piękna pogoda, dobre nastawienie. Nie mogłem się doczekać

Pewnej słonecznej soboty pojechałem na stację po mojego brata i jego dziewczynę, wiadomo, gadka szmatka i pada pytanie: Ile masz? 

- Pione, brałem od tego ziomka co hoduje 

-No to co? Po obiadku na spacerek? 

-jasne!

No i dojechaliśmy do domu rodzinnego, dostałem swoją piątkę i spaliłem małego gibona z połówki przed obiadem, tak na lepszy apetyt.

Obiad leciał standardowo, rodzice zapoznawali się z jego dziewczyną, a my już powoli się niecierpliwiliśmy na wyjście nad jezioro.

 • Benzydamina
 • Dekstrometorfan
 • Etanol (alkohol)

09.07.2007

Od razu ostrzegam, że całe zdarzenie miało miejsce jakiś czas temu, a odurzenie było tak mocne, że wiele mogłem popierdolić, albo zapomnieć. Dlatego trip może być trochę chaotyczny, niespójny i przeinaczony. Trochę mogłem poprzestawiać, trochę pominąć, a trochę dorobić, ale generalnie wszystko powinno być OK.

 • Alprazolam
 • Amfetamina
 • Diazepam
 • MDMA (Ecstasy)

by Filippo

Drogi pamiętniczku:


W sobote wraz z moim drugim ja, które istnieje zażyłem:


Pół listka relanium

Listek Afobamu (30tabl.)

Po gramie Amfetaminy

Nieznana ilość xtc armani białe, nakrapianeOpis/przebieg zdarzeń:


 • Bad trip
 • Mieszanki "ziołowe"

Pozytywnie, ciepły, letni dzień, ogromna ciekawość, ustronne miejsce

Był ciepły, letni dzień. Kolega (będę go określać K.) zaproponował mi nowy towar. Nie wiedziałam dokładnie co to jest i jak działa. Byłam ciekawa... "sprawdzę, jak jakieś gówno to przestanę palić". Okazało się, że to był dopalacz. Jaki? Dokładnie nie wiem, prawdopodobnie Mocarz.

 

randomness