Kokaina nie jest już elitarnym narkotykiem

Według Urzędu Celnego w Hamburgu ilość kokainy skonfiskowanej w niemieckich portach morskich w 2020 roku ponownie osiągnie rekordowy poziom z poprzedniego roku. W 2019 roku, według raportu Federalnego Urzędu Kryminalnego, władze przejęły co najmniej dziesięć ton narkotyku. Po rekordowym przejęciu 4,5 tony kokainy w lipcu 2019 r. celnicy odkryli również większe dostawy w 2020 r .: na przykład w marcu w kontenerze ze żwirem dla kotów z Peru znaleziono 1,8 tony narkotyków.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

manager24.pl
oprac. Andrzej Mroziński na podst. dpa
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

198

Według Urzędu Celnego w Hamburgu ilość kokainy skonfiskowanej w niemieckich portach morskich w 2020 roku ponownie osiągnie rekordowy poziom z poprzedniego roku. W 2019 roku, według raportu Federalnego Urzędu Kryminalnego, władze przejęły co najmniej dziesięć ton narkotyku. Po rekordowym przejęciu 4,5 tony kokainy w lipcu 2019 r. celnicy odkryli również większe dostawy w 2020 r .: na przykład w marcu w kontenerze ze żwirem dla kotów z Peru znaleziono 1,8 tony narkotyków. Biuro Śledcze w Hamburgu jest odpowiedzialne za wszystkie niemieckie porty kontenerowe na Morzu Północnym i Bałtyckim.

Wydaje się, że sukcesy celników nie wpływają na podaż kokainy w Niemczech. „Bez względu na to, co zdobędziemy, poziom cen nie zmienia się” – powiedział rzecznik hamburskiego urzędu celnego Frank Nielsen. Jednocześnie odniósł się do znacznie większych ilości konfiskowanych w Antwerpii i Rotterdamie. Według Federalnego Urzędu Kryminalnego w 2019 roku w obu portach było to ponad 100 ton.

Szef BKA: Kokaina nie jest już elitarnym narkotykiem

Szef BKA Holger Münch stwierdził we wrześniu, że konsumpcja narkotyków w Niemczech prawdopodobnie wzrośnie. Kokaina nie jest już elitarnym narkotykiem. Młodzi ludzie coraz więcej korzystali kokainy.

Liczba zarejestrowanych przestępstw narkotykowych związanych z kokainą wzrosła w Niemczech o dobre dwanaście procent do 20107 przestępstw w 2019 roku. Obejmowały one 4460 przestępstw związanych z handlem ludźmi, co stanowi wzrost o 9,8 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Do sądu dochodzą nie tylko drobni przedsiębiorcy i konsumenci. Sąd okręgowy w Hamburgu skazał w maju ośmiu mężczyzn na wyroki od trzech do dziesięciu lat więzienia. Według przekonania izby kryminalnej brali udział w przemycie 1,1 tony kokainy w kontenerze z żelatyną.

W nowym roku podobnie dużych procesów można się spodziewać w Hamburgu. W połowie listopada policji i celnikom udało się aresztować dziewięciu domniemanych przemytników kokainy z okolic Hamburga i Bremy. Podejrzani są w areszcie. Według prokuratury w Hamburgu gang miał przemycić około dwóch ton kokainy z Ameryki Południowej do Niemiec. Z pomocą przewoźników i pracowników portu leki zostały wyjęte z kontenerów w porcie w Hamburgu i rozprowadzone w dalszej Europie. 13 procent więcej dochodzeń w sprawie handlu kokainą

Kolejny nalot w północnych Niemczech miał miejsce w połowie grudnia, podczas którego aresztowano 15 mężczyzn. Mówi się również, że zimportowali około dwóch ton kokainy do Niemiec i Europy. Aby dostać się do kontenerów z nielegalnym proszkiem, przedstawili sfałszowane dokumenty transportowe, i kazali skraść kontenery z terminalu. Podobno kilku kierowców ciężarówek pomagało w transporcie.

„Spektakularne sukcesy śledztw w handlu kokainą są w rzeczywistości oparte na doskonałej współpracy międzyagencyjnej i międzynarodowej” – powiedziała rzeczniczka prokuratury w Hamburgu Nana Frombach. Ponadto do postępu przyczyniły się nowe metody badań kryminalistycznych, takie jak odczytanie zaszyfrowanej komunikacji na czacie. Liczba dochodzeń wstępnych w prokuraturze w Hamburgu w sprawie handlu kokainą wzrosła o około 13 procent w 2020 roku.

Kilka dni przed Bożym Narodzeniem Bawarski Państwowy Urząd Kryminalny poinformował we współpracy z belgijskimi władzami o rozpracowaniu gangu narkotykowego. Dochodzenie rozpoczęło się w 2017 roku, kiedy w pudełkach po bananach w dziesięciu bawarskich supermarketach odkryto łącznie około 200 kilogramów kokainy. Proces przeciwko 14 oskarżonym w Düsseldorfie pokazuje, jak czasochłonny może być duży proces narkotykowy. Po starcie procesu w październiku musiał być dwukrotnie odkładany z powodu przypadków koronowania. Podejrzewa się, że oskarżeni brali udział w handlu łącznie 680 kilogramami kokainy. Pięciu mężczyzn jest członkami „Ndranghety”, najpotężniejszej organizacji mafijnej na świecie.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dimenhydrynat


Zarzuciłem w zeszłym miesiącu 17 sztuk Avio i tak mnie zjebało, że jak

jeszcze sobie przypomnę to mi sie rzygać chce! Ale po kolei: kumpel (stary

ćpun) opowiadał że po Avio są niezłe jazdy ale z chujowym zejściem. No to

myśle, nie będzie źle - spróbujemy, zobaczymy. Wiele na temat "jazd"

powiedzieć nie mogę, bo od prochów raczej trzymam się z daleka i nie

bardzo wiem czy można to do czegoś porównywać.

  • Etanol (alkohol)
  • Kofeina
  • LSD-25
  • Retrospekcja

Wakacyjny, letni trip z dwoma kumplami, z którymi jakiś czas wcześniej odnowiłem znajomość - C i Sz. Przyjemny, słoneczny dzień, który przeszedł potem w noc przy ognisku. Ustronne miejsce pośród drzew, tuż za miastem. Pełen spokój w głowie, chęć na solidną i satysfakcjonującą, lecz niekoniecznie wywracającą mózg na lewą stronę podróż.

Wprowadzenie: Niniejszy raport został pomyślany jako pierwsza część psychodelicznego tryptyku. Pomysł polega na tym, że każdy z trójki osób uczestniczących w podróży, napisał na jej podstawie TR opisujący wydarzenia sprzed 2,5 roku. Nie narzucaliśmy sobie żadnej odgórnej formy ani nie dzieliliśmy się tym, kto z nas opisze konkretne wydarzenia a kto wstrzyma się od ich przytaczania pozostawiając je dla reszty. Na pewno część wątków będzie się więc powtarzała. Zamieszczam linki do pozostałych części tryptyku:

  • Dekstrometorfan
  • Oksybutynina

Set & Setting: maj roku 2010, dobry humor, ciekawość przed nieznanym, wolny dom kumpla.

Dawkowanie: we trójke każdy po 35mg oksybutyniny (7 tabsów Ditropanu) oraz 20 acodin'u (później).

Wiek i doświadczenie: 17 lat, alkohol etylowy, dekstrometorfan, thc, benzydamina, dimenhydrynat, mirystycyna, mieszanki ziół (dopy).

Opis trip’u:

  • MDMA
  • Pozytywne przeżycie

Miłość i zaufanie, chęć przeżycia cudownych chwil bliskości i przygody z uwagi na miejsce w którym wszystko się odbyło. Ulice Zakopanego, Krupówki, zwłaszcza boczna uliczna i teren kościoła leżącego przy dolnym wejściu na deptak. Pub i długa droga na Kalatówki.

 

Intoksykacja