Kiedy zakaz sprzedaży jednorazowych e-papierosów? Jest termin

Jesienią w Polsce zostanie wprowadzony całkowity zakaz sprzedaży jednorazowych e-papierosów - zapowiedziała podczas środowej konferencji prasowej minister zdrowia Izabela Leszczyna.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

cowzdrowiu.pl
Anna Gumułka
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

65

Jesienią w Polsce zostanie wprowadzony całkowity zakaz sprzedaży jednorazowych e-papierosów - zapowiedziała podczas środowej konferencji prasowej minister zdrowia Izabela Leszczyna.

Temat zakazu sprzedaży tych wyrobów - których sprzedaż w Polsce rośnie w zastraszającym tempie - powraca od początku kadencji obecnego rządu. W ocenie wielu ekspertów korzystanie z tych atrakcyjnych wizualnie i smakowo produktów, popularnych również wśród dzieci i młodzieży, może otwierać drogę do uzależnienia od nikotyny.

Minister Leszczyna poinformowała, że projekt ustawy wprowadzającej zakaz ich sprzedaży jest już gotowy. - Wczoraj przed Radą Ministrów pan premier pytał, na jakim to jest etapie. Projekt ustawy jest gotowy. Pracuje nad tym departament, który nadzoruje wiceminister Konieczny - powiedziała.

- Chcemy, żeby od jesieni obowiązywał całkowity zakaz sprzedaży jednorazowych e-papierosów. To jest o tyle istotne, że procedujemy wdrożenie dyrektywy unijnej, która zakazuje podgrzewania aromatyzowanych płynów. Nie chcielibyśmy, żeby w jedną niszę na rynku wchodzili inni producenci. Ministerstwu Zdrowia zależy na jednym - żeby Polacy w ogóle nie palili. Myślimy o akcji edukacyjnej informującej o tym, że elektroniczne papierosy także są szkodliwe. Te jednorazowe e-papierosy wymykają się wszelkim kontrolom, chcemy, żeby w ogóle nie były w Polsce dostępne - dodała Izabela Leszczyna.

Oceń treść:

Average: 8 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Gałka muszkatołowa


  • 6-APB
  • Pierwszy raz

Nastawienie pozytywne i w oczekiwaniu na 'pluszowy efekt' oraz wizje psychodeliczne. W domu u chłopaka, gdzie jesteśmy sami. Bardzo chciałam spróbować tej substancji, ze względu na to, iż znajomy szczerze polecał (a ma dość duże doświadczenie).

Godzina 20:50 - w ręku trzymam woreczek strunowy z beżowym proszkiem. Zawiera on 250mg 6apb, co zamierzamy z chłopakiem wziąć na mniejszą (dla mnie 100mg) i większą dawkę (dla niego 150mg). Postanowiliśmy wziąć już u mnie, więc pobiegłam po wodę i szklanki, nasypałam, zalałam i łyk. Smak - ohydny jak nie wiem co... takiej chemii nie da się porównać do niczego.  Z racji, że długo wchodzi, bo co najmniej jakąś godzinę, pojechaliśmy do niego samochodem i po drodze już włączyła mi się ‘śmiechawka’. Nie potrafiłam opanować ataku śmiechu, byłam w szampańskim humorze.

  • 4-HO-MET
  • Marihuana
  • Tripraport

nastawienie pozytywne, ciekawy doświadczenia, umysł otwarty, trip łóżkowy

Postanowiłem napisać w tym miejscu trip raport. Dla potomnych, może dla samego siebie. Fajnie, że są takie miejsca. Wiedza cenna, dla wybranych. Wklepuje literki, zobaczymy, co wyjdzie. Nie pamiętam dnia, godziny podane na oko, dawki też odmierzane w ten niemądry sposób. Uznałem, że nawet jak machnę się o te 20 mg, nic mi się nie stanieGodzina przyjęcia = T=20:00. Umownie.

  • Marihuana
  • Zolpidem

by Ensoryt