REKLAMA
KGP: Zostanie utworzony centralny magazyn na narkotyki

Strzeżony będzie elektronicznie, fizycznie, z długą bronią

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1823

Zostanie utworzony centralny magazyn, w którym będą gromadzone narkotyki - dowody w toczących się przed sądami sprawach - zdecydował komendant główny policji Leszek Szreder.

Poinformowała o tym w piątek PAP rzeczniczka komendanta Alicja Hytrek.

Jednostka ma powstać w najbliższym czasie. Zastąpi dotychczasowe rozmieszczone w całym kraju magazyny i będzie nadzorowana w specjalny sposób przez wyznaczoną do tego komórkę policji.

Zastępca komendanta głównego Marek Hebda powiedział w piątek dziennikarzom (podczas konferencji w MSWiA), że umiejscowienie magazynu będzie tajemnicą. "Strzeżony będzie elektronicznie, fizycznie, z długą bronią. Jeśli będą obowiązywać dalej przepisy, że te narkotyki będzie trzeba przechowywać przez kilka lat, co jakiś czas będą kontrolowane" - powiedział.

Zdaniem policjantów, przetrzymywanie tak dużych ilości narkotyków, często przez wiele lat (do czasu zakończenia prawomocnego postępowań karnych) jest bezcelowe. Dlatego - jak powiedział Hebda - rozważane są zmiany w procedurach związanych z przechowywaniem tego typu dowodów. Mają one polegać na zabezpieczaniu jedynie próbek kilkugramowych danego narkotyku w celu określenia jego rodzaju, procentowej zawartości. Ta próbka, jako dowód w sprawie, byłaby następnie przechowywana do zakończenia postępowań, a przechwycona partia narkotyku od razu niszczona.

"Z taką propozycją legislacyjną będziemy próbowali wystąpić wspólnie z MSWiA" - powiedział.

Szef policji podjął również decyzję o przeprowadzeniu we wszystkich komendach wojewódzkich policji i oddziałach CBŚ inwentaryzacji i kontroli warunków przechowywania narkotyków - dowodów w prowadzonych sprawach. Kontrolę i inwentaryzację mają nadzorować dwaj zastępcy szefa policji - Eugeniusz Szczerbak (nadzorujący m.in. CBŚ) i Dariusz Nagański (nadzorujący m.in. Biuro Logistyki Policji).

W kwietniu łódzka prokuratura okręgowa poinformowała PAP, że prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia z magazynu dowodów rzeczowych policji w Łodzi ok. 20 kg kokainy, wartej ok. 2 mln dolarów. Obecnie śledztwo rozszerzono o kradzież z magazynu 24 kg heroiny. Narkotyki zabezpieczono w 2001 roku i były dowodami w procesach kurierów narkotykowych. Do ujawnienia kradzieży kokainy doszło podczas niszczenia narkotyków; zniknięcie heroiny stwierdzono w trakcie inwentaryzacji przeprowadzonej na początku maja.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest w zakresie kradzieży i niedopełnienia obowiązków przy przechowywaniu dowodów rzeczowych. Nikomu dotąd nie postawiono zarzutów.

"Gazeta Wyborcza" napisała w piątek, że policjanci z łódzkiego CBŚ mogli sprzedać nawet 120 kg narkotyków, kradzionych z łódzkiego magazynu dowodów rzeczowych.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

El Igorro (niezweryfikowany)
I kto za to płaci? Ja płacę, pan płaci, my płacimy. Społeczeństwo znaczy...
scr (niezweryfikowany)
z którego nie wyciekną już na pewno... pilnie strzeżone informacje o wyciekach...<br>
El Igorro (niezweryfikowany)
a tam jakies magazyny beda robic. SPALIC TO WSYSTKOOO :D:D:D
yhhyhy (niezweryfikowany)
&quot;te narkotyki będzie trzeba przechowywać przez kilka lat, co jakiś czas będą kontrolowane &quot; <br>chyba zostane kontrolerem narkotykow :&gt;
O.G (niezweryfikowany)
ta jasne widać jacy są policjanci co zrabują obywatelom to sprzedają na własne konto .Przeciez oni dbają o prawo i bezpieczeństwo.
szlaq (niezweryfikowany)
LoL teraz to będą dopiero duże przekręty, zostawiają kilka gramów a 20 kg np. heroiny bezproblemowo sprzedadzą.
sepe (niezweryfikowany)
ludzie ja się już gubię w tych cenach, ale 1g koki 1000$, czyli 3400 to ciekawa cena nie sądzicie? <br>P.S. ciekawe ile dragów &quot;zgubią &quot; w czasie transportu do centralnego magazynu?
grr wrr hrr (niezweryfikowany)
a tam jakies magazyny beda robic. SPALIC TO WSYSTKOOO :D:D:D
Kubaj (niezweryfikowany)
Aha, ciekawe, czyli w przypadku 95% przypadków oskarżenia z art. 48, czyli posiadanie nieznacznej ilości, policja będzie specjalnie wozić do tego centralnego magazynu te szokujące ilości 2 gramów w woreczku strunowym? i tak z 15 kursów×500 km w miesiącu? Żeby poczekały spokojnie pół roku do rozprawy? :-/
bobo (niezweryfikowany)
Frajerstwo i tyle. Policja jest mało wiarygodna po tych ostatnich przkrętach z prochami, korupcją i innymi skandalami. Także niech robią co chcą. Mam to w d... i g... mnie to obchodzi.
Zajawki z NeuroGroove
  • N2O (gaz rozweselający)
autorzy: machabeus & yojoe

I. PodstawyTylko informujemy!

Nie popieramy używania N2O.

Podtlenek azotu, poza euforią i zakręconą jazdą, może wywoływać dezorientację lub przyprawić o mdłości. W najgorszym wypadku (przedawkowanie) może spowodować głupotę, a nawet może cię zabić.

.

  • Mieszanki "ziołowe"
  • Tripraport

  • 5-MeO-DMT
  • Przeżycie mistyczne
  • Szałwia Wieszcza

Godziny wieczorne, dom, towarzystwo partnerki, komfort psychiczny, nastawienie ceremonialne.

Przed opisem samego doświadczenia, chciałbym zaznaczyć iż z samą SD łączy mnie pięcio letni transwymiarowy romans, także receptory na salvinorin mam bardzo wyczulone. Miałem również za sobą wiele innych synergicznych doświadczeń.  

Tuż przed wiadomym, przygotowałem dokładnie przestrzeń. W pokoju unosił się wyrazisty zapach palonej białej szałwii, zaś ze strony przygotowanego ołtarza emanowała zielona poświata lampy woskowej. Z głośników wydobywały się eksperymentalne dźwięki COH. 

O—o-o--<Me-dyTac-ja>-->o-o-M

  • Etanol (alkohol)

Czytam te wasze trip reporty... no ciekawe to jest, nawet bardzo zachęcające. Więc ja opowiem o moim kontakcie z legalnym narkotykiem zatwierdzonym przez nasze jedynie słuszne kapitalistyczne państwo.


randomness