REKLAMA
KAS udaremniła przemyt heroiny

...czyli nieco obszerniej o herze z lotniska Chopina...

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Krajowa Administracja Skarbowa
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

221

Hiszpanka, która przyleciała do Warszawy z Madagaskaru została skierowana do kontroli przez funkcjonariuszy Działu Granicznego Realizacji Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego. Jej nietypowe zachowanie podczas przeprowadzanych czynności oraz brak logicznego uzasadnienia pobytu w Afryce były impulsem dla funkcjonariuszy celno-skarbowych do szczegółowego sprawdzenia bagażu podróżnej.

Funkcjonariusze KAS ujawnili trzy pakiety narkotyków ukryte w podwójnych ściankach i dnie walizki. Paczki, o łącznej wadze ponad 5 kilogramów, zawierały beżowy proszek, który został poddany badaniu narkotestem. Wynik wskazał, że podejrzana substancja to heroina. Rezultat testu został potwierdzony w Centralnym Laboratorium Celno-Skarbowym.

Dzięki trafnej i dynamicznej reakcji funkcjonariuszy, została także zatrzymana kolejna osoba biorąca udział w przemycie ujawnionych narkotyków. Po przesłuchaniu w Prokuraturze, wobec zatrzymanych, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

„Przeciwdziałanie przemytowi narkotyków jest jednym z priorytetowych działań w zakresie bezpieczeństwa naszych obywateli, które realizują funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej na mazowieckich lotniskach. Warto pamiętać, że w okresie wakacyjnym można łatwo stać się ofiarą przemytników. Dlatego, przypominam, aby nie przyjmować do swojego bagażu paczek od nieznanych osób, ponieważ mogą one zawierać nielegalne substancje lub inne towary. Nieświadomość nie zwalnia przed odpowiedzialnością i sankcjami grożącymi za przewóz środków odurzających” - powiedział Radosław Borowski, Naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Postępowanie przygotowawcze prowadzą funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota.

To kolejne w ostatnim czasie tak duże ujawnienie próby przemytu narkotyków – pod koniec czerwca funkcjonariusze Działu Granicznego Realizacji zatrzymali obywatela Grecji przewożącego blisko 6 kilogramów heroiny.

Oceń treść:

Brak głosów