REKLAMA
Kanada: Uprawiać marihuanę można, ale nie należy z tym przesadzać

Policja okręgu York aresztowała trzech mężczyzn, którzy uprawiali konopie indyjskie w ilości znacznie przekraczającej dopuszczalną przez prawo normę.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Bejsment.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

209

Policja okręgu York aresztowała trzech mężczyzn, którzy uprawiali konopie indyjskie w ilości znacznie przekraczającej dopuszczalną przez prawo normę.

Wszyscy trzej oskarżeni zostali o dwa przestępstwa, zgodnie z ustawą o konopiach indyjskich: uprawę, rozmnażanie i zbiory w celu dystrybucji.

Dwaj mężczyźni, w wieku 43 i 56 lat, pochodzą z Toronto, podczas gdy jeden w wieku 43 lat nie ma stałego adresu zamieszkania. Żaden z nich nie był posiadaczem licencji na uprawę konopi w takiej skali. Ich plantacja znajdowała się w pobliżu miejscowości Aurora.

W zeszły czwartek straż pożarna poprosiła funkcjonariuszy o pomoc w przeprowadzeniu kontroli przeciwpożarowej na licencjonowanej uprawie konopi w rejonie Woodbine Avenue na północ od Bloomington Road.

Policja twierdzi, że plantacja o powierzchni 10 tysięcy stóp kwadratowych działała mając z cztery połączone koncesje Health Canada na uprawę medycznej marihuany, które umożliwiały uprawę 1752 konopi indyjskich. Tymczasem przybyli na miejsce funkcjonariusze znaleźli przeszło 6000 tych roślin na różnych etapach rozwoju.

- Takie przypadki budzą poważne obawy, ponieważ po raz kolejny mamy do czynienia z osobami, które jawnie lekceważą licencjonowane limity upraw – powiedział w wywiadzie szef policji regionu York, Eric Jolliffe – Od momentu legalizacji marihuany rosnące zapotrzebowanie stwarza dodatkowe możliwości dla przestępczości zorganizowanej.

Jolliffee prosi, by ludzie nadal zgłaszali przypadki, kiedy podejrzewają, iż uprawy przekraczają licencjonowane limity.

Policja twierdzi, że zorganizowane organizacje przestępcze wykorzystują przepisy dotyczące dostępu do marihuany w celach medycznych. Te przepisy zezwalają wyznaczonym plantatorom na łączenie czterech licencji pod jednym adresem i przekształcenie jednego zakładu produkcyjnego w farmę konopi.

Jednak plantatorzy, ponieważ nie są faktycznymi licencjonowanymi producentami, unikają przepisów wydanych przez Health Canada regulujących wzrost, bezpieczeństwo i kontrolę jakości marihuany.

- Końcowym rezultatem jest niższy koszt marihuany sprzedawanej na czarnym rynku w celu uzyskania wysokich zysków – powiedział Jolliffe.

Oceń treść:

Brak głosów