REKLAMA
Irak staje się ważnym narkotykowym szlakiem przemytniczym

Irak staje się ważnym punktem na międzynarodowym narkotykowym szlaku przemytniczym - ostrzegła Międzynarodowa Rada Kontroli Narkotyków (ang. INCB) i wezwała do podjęcia niezbędnych kroków w celu zwalczenia problemu, nim stanie się on zbyt rozległy.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1893

Jak mówił przewodniczący rady, Hamid Ghodse, narkotyki, które przemytnicy do Iraku dostarczają z Afganistanu, trafiają następnie do Jordanii, skąd dalej rozwozi się je do docelowych punktów w Azji i Europie. Afganistan jest czołowym producentem opium w świecie, a także wytwarzanej z niego heroiny.

Ghodse dodał, że przemytnicy współpracują w Iraku z terrorystami oraz rebeliantami i tym samym tylko pogarszają sytuację w kraju. Wezwał społeczność międzynarodową i irackich przywódców do działania, zanim szlak przemytniczy zostanie skutecznie zabezpieczony przez przestępców. Według niego wszelkie wysiłki wspierające Irak muszą skoncentrować się na problemie narkotykowym.

Rada jednak na razie nie posiada żadnych danych na temat ilości narkotyków przepływających przez Irak. W ubiegłym miesiącu udało się jej zanotować, że na iracko-jordańskiej granicy władze przechwyciły ok. 3 mln tabletek leku o działaniu podobnym do amfetaminy, a także znaczące ilości żywicy z konopi indyjskich oraz chemikaliów potrzebnych do przetworzenia opium w heroinę.

Dowodów jest wystarczająco dużo, by stwierdzić, że problem istnieje - zaznaczył Ghodse i dodał, że jego instytucja jest zaniepokojona sytuacją w Iraku. Jednocześnie pochwalił chęć irackich władz do współpracy z INCB

Natomiast mówiąc o Afganistanie, Ghodse podkreślił, że sytuacja w tym kraju jest na tyle poważna, że zagraża tamtejszej państwowości i nawoływał do zwiększenia wysiłków na rzecz zmniejszenia upraw opium. Do piątku w stolicy Austrii będzie trwała doroczna sesja INCB na temat rozprzestrzeniania się narkotyków w świecie.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

SonOfKyuss (niezweryfikowany)
Gdy narkotyki są kryminalizowane to naturalną koleją rzeczy jest to, że m.in. ich dystrybucja zostaje powiązana z grupami przestępczymi. Co owocuje tym, że spirala przemocy rośnie (skądś w końcu mają kasę na tą broń)... <br> <br>Ale p. Ghodse i inne jemu podobne oszołomy widzą problem tylko w dragach i do głowy im nie przyjdzie, że sami - ze swoimi prohibicyjnymi działaniami - są źródłem patologii związanych z narkotykami.
DrPajchiwo (niezweryfikowany)
Gdy narkotyki są kryminalizowane to naturalną koleją rzeczy jest to, że m.in. ich dystrybucja zostaje powiązana z grupami przestępczymi. Co owocuje tym, że spirala przemocy rośnie (skądś w końcu mają kasę na tą broń)... <br> <br>Ale p. Ghodse i inne jemu podobne oszołomy widzą problem tylko w dragach i do głowy im nie przyjdzie, że sami - ze swoimi prohibicyjnymi działaniami - są źródłem patologii związanych z narkotykami.
Zajawki z NeuroGroove
  • Katastrofa
  • Mefedron
  • Metedron
  • Odrzucone TR

Trafiłem na ta strone po raz pierwszy.... Pamiętam jak już skonczyłem branie czegokolwiek szczególnie w takich ilościach jak kiedyś...czyli naprawde duzo po 10 piguł na Stwierdziłem ze palic szajsu jakiegos nie bede albo ziolo albo nic ale czemu nie sprobowac proszku albo tabletek z dopalaczy skoro lsd czy mdma jadłem... no i pojechaliśmy.... Trafiliśmy z kolegami na miasto akurat mieliśmy 40 zł i nie wiedzielismy czy sie napic czy co....no to zaprtoponowałem zebysmy walneli sobie coco-mint...akurat promocja nabój po 10 złtych nas czterech...

  • Metoksetamina
  • Tripraport

Dwuosobowy pokój w studenckim mieszkaniu, wynajmowany wraz z kolegą. Samopoczucie dobre, lekkie zmęczenie spowodowane kacem.

17.40 Rozpoczęcie. Wsypuję 78 mg po język. Słucham muzyki. Próbuję się wyciszyć.

 

  • Marihuana
  • Retrospekcja

Od A do Z, prawie w każdej okoliczności zdarza mi się zapalić, jak to nałogowemu.

Paliłem ją zawsze, kiedy czułem się samotny. Na początku dawała taki miły masaż ciała, głowa stawała się jakby napęczniałym balonem przyjemności, ciało rozchodziło się w takiej ekstatycznej fali spokoju, stawało delikatne i miłe. Każde zapalenie wiązało się z szybciej bijącym sercem ( z podjary) jeszcze przed wzięciem pierwszego bucha. Potem kopcenie lufki i ściąganie mini chmurek... tak to było na początku. Jedna czy dwie lufki potrafiły mnie już tak zapierdolić, że miałem ostre i w chuj kolorowe wizje po zamknięciu oczu.

  • 25C-NBOMe
  • Przeżycie mistyczne

Pokój znajomego

Kilka dni temu siedząc u mojego znajomego (powiedzmy, że to będzie "Karol"), tak naprawdę nie wiedząc co zrobić z wolnym wieczorem ( była godz  ok 23.30) wiele nie namyslając się wzięliśmy kartonik.Jak się później okazało, tylko ja byłam w przekonaniu, że to zwykły spontaniczny trip... i pełna nieświadomości (jakie to okropne słowo!) zgodziłam się dosyć chętnie.