Ile ton medycznej marihuany Polacy kupili w 2023? Rekordowe dane z Ministerstwa Zdrowia.

W 2023 roku Polacy pokazali, że ich zainteresowanie medyczną marihuaną wyraźnie wzrosło, osiągając nowe rekordy. Rafał Mundry, korzystając z danych Ministerstwa Zdrowia, ujawnił, że w ubiegłym roku na terenie Polski zakupiono imponujące 4658 kilogramów tego surowca farmaceutycznego. To liczba, która nie tylko przyciąga uwagę, ale i skłania do refleksji nad zmieniającym się stosunkiem społeczeństwa do medycznej marihuany.

deadmau5

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie Fakty Konopne! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

50

W 2023 roku Polacy pokazali, że ich zainteresowanie medyczną marihuaną wyraźnie wzrosło, osiągając nowe rekordy. Rafał Mundry, korzystając z danych Ministerstwa Zdrowia, ujawnił, że w ubiegłym roku na terenie Polski zakupiono imponujące 4658 kilogramów tego surowca farmaceutycznego. To liczba, która nie tylko przyciąga uwagę, ale i skłania do refleksji nad zmieniającym się stosunkiem społeczeństwa do medycznej marihuany.

Przeanalizujmy dane historyczne, aby lepiej zrozumieć ten trend. Od 2019 roku obserwujemy dynamiczny wzrost – z 33 kilogramów w pierwszym roku, poprzez 94 kilogramy w 2020, aż po ponad 4600 kilogramów w roku 2023. Liczba zrealizowanych recept również znacząco rosła, osiągając w zeszłym roku prawie 277 tysięcy. To świadczy o rosnącym zaufaniu do medycznych zastosowań marihuany oraz o łatwiejszym dostępie do niej dla pacjentów.

JAK DOCHODZI DO ZBIERANIA TAKICH DANYCH?

Ministerstwo Zdrowia, wraz z Centrum e-Zdrowia, wprowadziło nowy model analityczny, który pozwala na bardziej precyzyjne wyliczenia. To ważne, bo jakość i dokładność danych są kluczowe dla rozumienia trendów i potrzeb społecznych. Warto jednak pamiętać o wyzwaniach, takich jak różnica w jakości danych dostarczanych przez apteki, co może wpływać na ogólną interpretację wyników.

Zbieranie danych na temat medycznej marihuany wiąże się z pewnymi wyzwaniami, w tym różnicami w jakości danych dostarczanych przez poszczególne apteki. Nie wszystkie informacje są weryfikowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, co może wpływać na ogólną analizę i interpretację dostępnych danych.

WNIOSKI I PERSPEKTYWY NA PRZYSZŁOŚĆ

Wzrost zainteresowania medyczną marihuaną w Polsce w roku 2023 jest nie tylko symptomem zmiany społecznego nastawienia, ale także sygnałem dla przyszłych badań i rozwoju rynku. Wraz z rosnącą popularnością tego surowca ważne staje się prowadzenie dalszych badań, które mogą przyczynić się do lepszego zrozumienia jego właściwości i potencjalnych zastosowań.

Rekordowe zakupy medycznej marihuany w Polsce w roku 2023 to ważny sygnał dla pacjentów, lekarzy oraz polityków. Rozwój rynku i zwiększone zainteresowanie surowcem farmaceutycznym otwierają nowe możliwości terapeutyczne, jednocześnie skłaniając do refleksji nad przyszłością medycyny i jej kierunkami rozwoju. W miarę jak społeczeństwo staje się coraz bardziej otwarte na alternatywne formy leczenia, medyczna marihuana może odegrać kluczową rolę w poprawie jakości życia wielu pacjentów.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby Psylocybinowe
  • Pierwszy raz

Własny dom, późne lato, godzina ~17:00, ciepło, ale nie gorąco. W głowie mętlik, plus ciekawość i lekki strach przed nieznanym.

Dawno to było, wyciągam wspomnienia z archiwum, więc mam nadzieję, że ząb czasu ich za bardzo nie nadgryzł. Właśnie teraz, w sierpniu, przypada czwarta rocznica naszej znajomości. Powiedzieć, że jest niezwykle owocna, to jak nic nie powiedzieć, ale o tym możecie się przekonać sprawdzając moje poprzednie TR. 

 

  • Grzyby halucynogenne
  • Pierwszy raz

Ciemny pokój, późna noc.

Wszystko zaczęło się od wypadku, albo wypadek był pewnego rodzaju katalizatorem. Słoneczna pogoda, rześki, sierpniowy poranek i ja na rowerze, jadący do pracy. Ja kontra samochód.
Diagnoza: uszkodzone nerwy w ramieniu i połamany palec.
Wiare porzuciłem już dawno, ale leżąc na sorze przez moment pomyślałem, że bóg chyba na prawdę na mnie spogląda, przynajmniej od czasu do czasu.
Po wyjściu ze szpitala, po czterodniowym pobycie, mimo że ręka napierdalała jak szalona, cieszyłem się, że w końcu odetchnę od roboty.

  • Bad trip
  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana
  • Marihuana

Domowe zacisze, czwartkowy wieczór ok. 22. Nastawienie bardziej niż pozytywne, w tle muzyka z playlisty stworzonej na podobne okoliczności, na stole piwko a w lodówce przygotowane na gastro spaghetti. Jak się wydawało, przy takim zestawie można liczyć na miły wieczór :)

Dzień przed opisywanym poniżej tripem, zakupiliśmy sztukę u znajomego. Z powodu braku wolnego czasu, pomyślałam że palenie najlepiej odłożyć na luźny, spokojny wieczór, więc sztuka powędrowała do szuflady. Następnego dnia mieliśmy wolny wieczór,  zaproponowałam, żeby przyjarać po chamsku z wiadra;) Mój facet nie lubi palić w ten sposób, ale w końcu go namówiłam i poszłam do kuchni przygotować co trzeba.

W między czasie upichciłam szybko spaghetti (ostatnimi czasy często miałam potworne gastro po paleniu) i włożyłam piwka do lodówki.

  • Dekstrometorfan
Substancja: DXM (pierwszy raz)

Dawka: 450 mg na ok. 60 kg wagi ciała

Doświadczenia: było to dawno i nieprawda ;)

Settings: słoneczny początek września, sam w domu

Set: raczej nieciekawy, ale nie chcę się o tym rozpisywać

Czy dane doświadczenie zmieniło mnie w jakiś sposób: mam nadzieję, że nie :)


randomness