IBM proponuje Kanadzie użycie technologii blockchain do kontroli rynku marihuany

Jedna z kanadyjskich prowincji - Kolumbia Brytyjska - pracuje nad wprowadzeniem legalnej produkcji i obrotu marihuaną. IBM proponuje wykorzystanie technologii blockchain do kontrolowania i nadzoru tego rynku.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Chip.pl
Wintermute

Odsłony

171

Jedna z kanadyjskich prowincji - Kolumbia Brytyjska - pracuje nad wprowadzeniem legalnej produkcji i obrotu marihuaną. IBM proponuje wykorzystanie technologii blockchain do kontrolowania i nadzoru tego rynku.

Po kilku stanach USA, które zalegalizowały produkcję i obrót marihuaną przyszła kolej na jedną z kanadyjskich prowincji: Kolumbię Brytyjską. Rząd Kanady chce jednak dobrze przygotować się do nowej sytuacji, opracowując zarówno stosowne przepisy regulujące nowy rynek, jak i mechanizm jego kontroli. I tutaj wkracza amerykański gigant technologiczny – IBM – oferując Kolumbii Brytyjskiej gotowe rozwiązanie: nadzór za pomocą technologii IBM blockchain.

Propozycja przedłożona urzędnikom administracji kanadyjskiej prowincji zawiera szereg istotnych argumentów przemawiających za użyciem technologii blockchain. Przede wszystkim blockchain jest skutecznym mechanizmem zaufania, wykorzystującym kryptograficznie zabezpieczoną wspólną księgę rachunkową pozwalającą na bezproblemowe śledzenie złożonych transakcji.

IBM wymienia trzy podstawowe cechy, które predestynują blockchaina do wykorzystania go jako mechanizmu kontroli rynku. Są to: decentralizacja, niezmienność oraz przejrzystość. Decentralizacja oznacza, że nowy rynek nie wymagałby jakiegoś centralnego regulatora, każdy uczestnik tworzącego się przemysłu i rynku konopnego miałby własną kopię księgi rachunkowej zawierającej wszystkie transakcje, dzięki czemu zaufanie do systemu jest w tym przypadku jego immanentną cechą (jest niejako w niego wbudowane). Kolejna cecha – niezmienność – wynika po prostu z kryptograficznych mechanizmów blockchaina. Transakcje (bloki) raz wprowadzone nie mogą być w jakikolwiek sposób zmodyfikowane, co gwarantuje ich bezpieczeństwo. Wreszcie przejrzystość wynika stąd, że każdy, mając kopię księgi rachunkowej ma informacje o wszystkich transakcjach. W efekcie blockchain – zdaniem IBM – ma zapewnić bezpieczeństwo konsumentom (otrzymają oni towar wyłącznie ze sprawdzonych, ściśle kontrolowanych źródeł) i zagwarantować producentom, że oferowane im ceny nie są wynikiem zmowy czy manipulacji. Korzyści odniesie również rząd Kolumbii Brytyjskiej, który – zdaniem IBM – mając kontrolę nad pełnym łańcuchem dostaw nowego przemysłu, będzie mógł całkowicie wyeliminować czarny rynek.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

Substancje - MDMA, marihuana i Tussipect + alkohol


Poziom doświadczenia - MDMA raz, THC i tussi kilkanaście razy


Dawki i metody zażycia - MDMA połknięta jedna, różowa dropka z sercem; THC spalone około 0,5g; Tussi połknięte 6 tabletek


Set&setting - napalony na imprezkę;)Przyjemności

  • Dekstrometorfan
  • Tripraport

Wakacje dwa lata temu spędzane na wsi u dziadków koleżanki, zero jakiejkolwiek presji i stresu. Zdecydowałyśmy się na DXM bo będąc tam nie miałyśmy dostępu do niczego innego co umiliłoby nam pobyt na łonie natury

 

Wyjechałyśmy na tydzień za miasto. Postanowiłyśmy uczczić wakacje krótkim wypoczynkiem w spokojnej okolicy, i w ciągu jednego z letnich wieczorów urozmaiciłyśmy sobie pobyt tam słynnym Acodinem.

 

  • Dekstrometorfan
  • Przeżycie mistyczne

Wręcz idealne- prawie pusty dom, humory świetne, oczekiwania wielkie, pogoda piękna, wyspałem się, nie mam traum i uprzedzeń, tripowałem z najlepszym przyjacielem.

WSTĘP

  • 4-ACO-DMT
  • Pierwszy raz

Mieszanka ekscytacji i stresu, falami pojawiająca się niecierpliwość i chęć do eksperymentu, oraz strach o różnym natężeniu. Obsesyjne myśli o konieczności "oczyszczenia się" i "zrzucenia ciężaru" moich ostatnich osobistych problemów zanim zacznę eksperyment. Trochę jak oczekiwanie na jakiś wyrok. Praktycznie sama przez większość czasu, w moim pokoju, posprzątanym celowo z myślą o moich ewentualnych niekontrolowanych reakcjach.

Trudno nazwać to jednoznacznie eksperymentem planowanym. O legalnych psychodelikach dowiedziałam się właściwie kilka dni wcześniej. Do tej pory odmienne stany świadomości usiłowałam, ze skutkami różnymi, raczej marnymi, uzyskiwać przez próby treningu umysłu. A jak wiadomo, depresja, rozdrażnienie i długotrwałe złe samopoczucie podobnym próbom nie sprzyjają... Postanowiłam więc sobie przy okazji Nowego Roku, okrzykniętego ogólnie czasem zmian, poszukać krótkotrwałego sposobu jednocześnie na uwolnienie się od zatruwających myśli jak i wspomagany wzrost skuteczności.