Holenderski luz

Dopingowe problemy Euzebiusza Smolarka

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP
Rzeczpospolita

Odsłony

5070
Rzeczpospolita 2002-05-07

Dopingowe problemy Euzebiusza Smolarka

Holenderski luz

Feyenoord Rotterdam poinformował, że reprezentant Polski, 21-letni Euzebiusz Smolarek, jest podejrzany o stosowanie niedozwolonych środków dopingujących. Po meczu o Puchar UEFA pomiędzy Feyenoordem a PSV Eindhoven Smolarka poddano kontroli, która wykazała obecność w jego organizmie cannabinolu.

Dopuszczalna norma tego środka wynosi 15 nanogramów na milimetr, podczas gdy Smolarek miał 20,3. Cannabinol jest produktem znajdującym się między innymi w haszyszu. "Wierzę w uczciwość Euzebiusza. Ebi chodził na dyskoteki z osobami w jego wieku, które coś tam paliły. Mógł się nawdychać różnych dymów" - mówi jego partner z Feyenoordu i reprezentacji Tomasz Rząsa. Euzebiusz Smolarek jest synem reprezentanta Polski z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, Włodzimierza Smolarka. Ze składu na mistrzostwa świata w Korei i Japonii najprawdopodobniej wyeliminuje go kontuzja.

Niedozwolony środek znajduje się w powszechnie dostępnych w Holandii artykułach spożywczych, nawet w czekoladach. Menedżer Feyenoordu Jan Swart mówi, że polski piłkarz jadł dużo tego rodzaju produktów, co mogło być przyczyną przekroczenia normy. Drugim powodem mogło być wspominane przez Rząsę tzw. bierne palenie w dyskotece.

Cannanibolu nie ma na liście środków zakazanych przez Holenderską Federację Piłkarską, więc ze strony Holendrów Smolarka nie czekają żadne kary. Nie dopuszcza go natomiast UEFA i MKOl. Jak powiedziała Dorota Kwiatkowska z Zakładu Badań Antydopingowych w Instytucie Sportu, cannabinol jest narkotykiem, "pochodną haszyszu lub marihuany. Nie pomaga uzyskać lepszej wydolności fizycznej lub przyrostu tkanki mięśniowej, jak na przykład sterydy. Sprawia, że człowiek staje się bardziej rozluźniony i ma inny stosunek do świata". S.T.S.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

blue blood (niezweryfikowany)
Mój człowiek! :)
Laszlo Uolleh (niezweryfikowany)
Nie pomaga uzyskać lepszej wydolności fizycznej lub przyrostu tkanki mięśniowej, jak na przykład sterydy. Sprawia, że człowiek staje się bardziej rozluźniony i ma inny stosunek do świata ".
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25

Substancja: LSD-25, Turborower3000

Doświadczenie: thc na porządku dziennym, kilka piguł, okazyjne sesje speedowe, Heminevrin (nie polecam)
  • Gałka muszkatołowa
  • Pozytywne przeżycie

Spontan. Bardzo dobry humor, trochę zmęczenia po siłce, samotność, brak traum etc. Otoczenie- własny pokój.

Zakończywszy kilkutygodniowy proces regeneracji (przynajmniej w mojej opinii) ostatnio poczułem chętkę na coś miłego i poleciałem na 15 tussidexach w bardzo fajny stan. Niedługo też wrzucę report, bo działy się rzeczy totalnie odmienne od tego, co mam zawsze. Czułem się świeży jak nigdy. Szczęście, które dzięki dysocjacji zyskałem, rozpierało mnie i niewątpliwie składało się na korzystne S&S do lotu poniżej opisanego. Więc- dwa dni po owej deksowej eskaladzie dałem też szansę innemu środkowi dla biednych nastoletnich triponautów- gałce muszkatołowej. 

Oto co wynikło:

  • Benzydamina

To bylo PIEKNE przezycie! Naprawde Tantum Rosa robi robote!!!


Dzien jak Niecodzien

  • Dimenhydrynat

Moje pierwsze Avio.


Stopien zaawansowania: niski(mj sporadycznie, 1x Tussipeckt w przyszłosci

gałka muszkatałowa i benzydamina)


Substancja: Aviomarin


Metoda zażycia(nie po śmierci): doustnie 20x50mg


Set & setting: Dom, mieszkanie w bloku siostra tuż obok ojciec ma zaraz

wrócic z roboty, oczekuje haloonow


Efekty: Fajne Haloony, oszołomienie, poważne problemy z mową i rownowaga

randomness