REKLAMA
Grupę nieletnich dilerów marihuany ujawniono w Piotrkowie.

Piotrków stracił plantację konopi mogącą zaspokoić całe miasto.

Anonim

Kategorie

Odsłony

2794
PAP 24.02.2001

Grupę nieletnich dilerów marihuany ujawniono w Piotrkowie

Policja z Piotrkowa Trybunalskiego rozbiła grupę nieletnich producentów i dilerów marihuany. Grupa licząca kilkadziesiąt osób w wieku głównie 15-17 lat uprawiała konopie i rozprowadzała narkotyk w piotrkowskich szkołach.
Jak ustaliła policja, od września ubiegłego roku na terenie posesji w Będkowie w powiecie tomaszowskim niespełna 17-letni uczeń jednej z piotrkowskich szkół i jego kolega uprawiali pod folią kilka krzaków konopi indyjskich. Z roślin, które osiągały trzy metry wysokości, wytwarzali marihuanę i rozprowadzali ją w szkole. Z czasem dołączyli do nich kolejni nieletni z różnych szkół ponadpodstawowych w Piotrkowie, którzy także zajęli się sprzedażą narkotyku.
"Od końca stycznia tego roku ustaliliśmy łącznie kilkudziesięciu chłopców w wieku od 15 do 17 lat i jednego 19-latka, którzy handlowali marihuaną z plantacji w Będkowie. Śledztwo w tej sprawie trwa i spodziewamy się ujawnić kolejne osoby zamieszane w proceder" - poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy piotrkowskiej policji Piotr Trzebski.

Wobec 19-latka - jedynego ustalonego dorosłego członka grupy - prokuratura wszczęła postępowanie karne, grozi mu do 10 lat więzienia. O losie pozostałych dilerów zadecyduje sąd rodzinny.

Policja nie ustaliła dotąd, jaką ilość narkotyku rozprowadzili członkowie grupy i ile na tym zarobili. "Policjant, który zajmuje się przestępczością narkotykową, ocenił, że z krzaków hodowanych przez nieletnich można było wytworzyć taką ilość marihuany, która zaspokoiłaby potrzeby wszystkich zażywających ten narkotyk w Piotrkowie. Gdy policja ujawniła plantację, krzaki konopi były prawie ogołocone" - powiedział Trzebski.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Etanol (alkohol)
 • Marihuana
 • Metoksetamina
 • Metylon
 • Miks
 • N2O (gaz rozweselający)

Brak pomysłu na imprezę psytrance, początkowo miało być na trzeźwo, jednak nastrój miejsca pociągnął za sobą decyzje o wrzuceniu czegokolwiek.

22:00

Trensy w klubie zawsze spoko. Super muzyka, piękne dekoracje, swoi ludzie. Akurat tak się złożyło, że dotarłam na miejsce wraz z otwarciem imprezy, sama - znajomi mieli dojechać później. Przywitałam się z tymi, których zastałam już na miejscu i znalazłam kącik, poduszeczkę, usiadłam, zapaliłam papierosa. Kupiłam piwo na barze. Spokojnie czekałam na znajomych.

23:00

 • Etanol (alkohol)
 • Kodeina
 • Pierwszy raz

Umiarkowane znudzenie i zmęczenie życiem, chęć doświadczenie czegoś przyjemnego. Wieczór. Dom rodzinny.

Jest to mój pierwszy trip report i z góry oświadczam, że bardziej przypomina zapiski z pamiętnika. Moim zdaniem opis działania substancji, w którym brakuje informacji dotyczących wykonywanych czynności dnia codziennego i samopoczucia - nie obrazuje w pełni jej działania. Oczywiście możesz się z tym nie zgadzać. Jeśli nie lubisz czytać takich form trip reportów - nie czytaj :)

A teraz - jeśli jednak zdecydowałeś się przeczytać - przejdźmy do rzeczy...

 • Heroina

Spisano dn. 15/06/2004


Doświadczenie: Duze ;) (mj, speed, koks, MDxA, GHB, DXM, LSD, Psilocybe, 2C-I, i inne)

 • Dekstrometorfan
 • Pozytywne przeżycie

Spokojny pokój, całkowite rozluźnienie i pozytywne nastawienie, dobra muzyka i brak jakichkolwiek przeszkód...

Po udanej pierwszej próbie z DXM mam ochotę na więcej... 20 tabletek, 300mg, czyli ok. 5mg/kg daje stabilne 2 Plateau. Postanawiam wziąć razem z koleżanką (nazwijmy ją K). Zaczynamy wcześnie, by w południe być już w miarę ogarnięci. O 7 przychodzę do Niej, rozmawiamy, idziemy po chipsy, tymbarka i jesteśmy troszkę przed 10. Mamy wolny zamknięty pokój, możemy słuchać muzyki, w jej domu jest jej mama, lecz luźno podchodzi do sprawy.

 

10:10 PM