Francuski rząd złagodzi kary za palenie marihuany

Minister spraw wewnętrznych Gérard Collomb ogłosił zarazem, że francuski rząd nie bierze pod uwagę depenalizacji konsumowania konopi indyjskich.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

ifrancja.fr
Karolina Swiderska

Odsłony

87

Minister spraw wewnętrznych Gérard Collomb ogłosił dziś, że francuski rząd nie bierze pod uwagę depenalizacji konsumowania konopi indyjskich.

Po zapoznaniu się z zaleceniami zawartymi w raporcie parlamentarnym minister opowiedział się za systematycznym nakładaniem kary grzywny dla przyłapanych osób, z możliwością wszczęcia postępowania karnego. Grzywna dla konsumenta marihuany wynosiłaby od 150 do 200 euro.

Dotychczasowe przepisy prawa, za spożywanie konopi przewidywały karę pozbawienia wolności do jednego roku oraz grzywnę w wysokości 3.750 Euro. Niemniej jednak w praktyce kara ta była rzadko stosowana.

W całym 2015 roku dokonano 140 tysięcy aresztowań za palenie konopi, z czego sądy orzekły jedynie 3098 kar więzienia.
Wprowadzenie nowych przepisów karnych w tym zakresie ma na celu przede wszystkim odciążenie policji, by mogła skupić się na ściganiu dilerów i producentów narkotyków.
Dochody z grzywny przeznaczone mają być na finansowanie walki z narkomanią we Francji.

Według oficjalnego raportu parlamentarnego, traktującego o problemie narkomanii we Francji, każdego dnia po marihuanę sięga blisko 700 tysięcy osób.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

Cześć wszystkim...W całym narazie krótkim życiu nie brałem nic innego oprócz trawki. Opisze wam moich kilka przygod ktore pamietam.Zaczynam...Rok: 2004

Dni: okolice jesieni


  • Dekstrometorfan
  • Miks
  • Powoje

Mój pokój. Mama spała w swojej sypialni. Jej sen był wyjątkowo głęboki. Nastrój psychiczny: Pozytywny, bezstresowy, byłam ciekawa, co mi się przytrafi jak do wilca dodam całą paczkę dxm.

Ta noc była dla mnie nadzwyczaj miłą niespodzianką. Do tej pory na myśl o niej wypełniam się falą radości. Wszystko zawdzięczam Peterowi Carollowi, który w swojej książce „Psychonauta”, doradził, aby spożycie substancji chemicznych poprzedzić inwokacją.

t – 10

  • Katastrofa
  • Marihuana
  • Marihuana

Posiadówka u mnie w domu z kilkoma kumplami, chillera i kulturka.

Hejka.

Piszę swój pierwszy raport w życiu, chociaż miałam sporo doświadczeń z MJ. Zdedcydowałam, że napiszę, ponieważ spotkała mnie sytuacja, która weszła mi na psyche. Możecie to potraktować edukacyjnie, jako ostrzeżenie albo jako wpis z osobistego pamiętnika. Raport piszę mniej więcej 3 tygodnie po tej akcji, bo długo się wahałam, ale uznałam, że muszę to z siebie wyrzucić, a może komuś się przyda.

  • MDMA (Ecstasy)

Doswiadczenia: MJ, #, alco(to chyba nie potrzebnie pisze).

randomness