Francuski rząd będzie ścigał za narkotyki

Francuski rząd, zaniepokojony wzrostem konsumpcji tzw. narkotyków miękkich wśród młodzieży, nie zgodził się na złagodzenie kar za posiadanie narkotyków.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1376

Da też 500 mln euro na kampanię informacyjną, która ma w ciągu 5 lat zmniejszyć o 25% liczbę młodzieży sięgającej po narkotyki. Piszą o tym francuskie media. Władze zdecydowały, że nadal będzie obowiązywać prawo z 1970 r., przewidujące za posiadanie narkotyków kary do roku więzienia i 750 euro grzywny.

Zwolennicy złagodzenia prawa argumentują, że kara powinna być zależna od rodzaju narkotyków. Należy surowo karać za heroinę, jednak za narkotyki miękkie wystarczy np. praca na rzecz społeczeństwa czy utrata na jakiś czas prawa jazdy. Podkreślają też, obecne prawo nie odpowiada rzeczywistości. W praktyce wymiar sprawiedliwości nie wie do końca, jak traktować marihuanę czy haszysz. W 2001 r. ukarano 8 proc. spośród ponad 71 tys. osób, którym udowodniono posiadanie narkotyków.

Zmiana prawa mogłaby być obecnie odczytana jako sygnał, że zagrożenie się zmniejszyło. Mogłaby też spowodować nowy wzrost konsumpcji narkotyków - uważa przewodniczący rządowego zespołu ds. zwalczanie narkomanii Didier Jayle.

Rząd szacuje, że ponad połowa osiemnastolatków ma już za sobą pierwsze eksperymenty z haszyszem. Od 1993 r. do 2002 r. podwoiła się konsumpcja tego narkotyku przez osoby od 18 do 44 lat.

Dlatego w latach 2004-2008 planuje się przeprowadzenie szerokiej kampanii informacyjnej, która ma uświadomić zagrożenie związane z narkotykami, alkoholem i papierosami, która ma kosztować 500 mln euro z budżetu państwa. Będzie to pierwsza tak szeroko zakrojona akcja, która przewiduje m.in. uruchomienie specjalnej linii telefonicznej, bezpłatne i anonimowe konsultacje oraz informacje w mediach.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

kamacz (niezweryfikowany)
to jest debilizm nie dosc ze zakazujom to jeszcze chcom pokazac zagrozenia zwiazane z uzywkami <br>a jezeli juz tak sie uparli na te zagrozenia to powinni dac ludziom wolny wybor czy chcom sie truc czy nie <br>wolnosci ja tu nie widze
hehe (niezweryfikowany)
buahaha co oni kurwa sobie mysla ze zawroca kijem bieg rzeki??????????!!!!!!!!!
hehe (niezweryfikowany)
byles 1 o jakies kilkanascie sekund ;)
kamacz (niezweryfikowany)
yhhyhy cool ;)
AKme (niezweryfikowany)
Nie chce mi sie pisac wielokrotnie tego samego... Znowu rozczarowanie, chlajcie wińsko dalej ...:))
chilum (niezweryfikowany)
.. ilośc używających śmircionośnyc przetworów konopi spadnie o 25% <br>. <br>IMO spadnie o 125%:-). <br> <br>Co za durnir. <br>I oni rządzą krajem. <br>Nie tylko we Francji;-) <br> <br>-- <br> <br>&quot; Talk is cheap &quot;
Dtox (niezweryfikowany)
yeah wlasnie z tamtad wrocilem i hiszpanie mieli tam naprawde zajebisty duzy, czarny hash, chyba marokanski =]
AKme (niezweryfikowany)
500 mln euro - 2004-2008 WIelikie wyrzucanie pieniedzy w błoto przez 4 lata...
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne

Zacznijmy od tego, że od Psylocybiny to jeszcze nikt nie umarł.....nawet śmiem powiedzieć że są one zdrowe:))) Jeśli ktoś ma dobrze poukładane w głowie i w życiu to grzybki mogą mu jedynie pokazać prawdziwe oblicze i niezwykłą przejrzystość naszego świata i sprawić, że zaczynamy rozumieć rzeczy, które kiedyś były dla nas zagmatwane.
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Pozytywne nastawienie. Dobre samopoczucie. Wrażenie, że to będzie ciekawa noc. Dom: duży, zadbany...biały?

Wujek jednego z moich dobrych kolegów wyjechał i prosił go, żeby popilnował mieszkania przez 2 dni. 

 

To mogło oznaczać tylko jedno...

 

I na pewno nie chodziło o bezpiecznie pilnowane mieszkanie.

 

( Nie wiem, kiedy to było, ale dobrych kilka tygodni od tej pory. W zasadzie zapomniałem olbrzymią większość, już po przebudzeniu ( a także w trakcie :P ), więc chciałem sobie darować. Oczywiście, jednak zmieniłem zdanie i wszystko napisałem, ale dopiero dzisiaj. Rozmowy tak stworzone, żeby zachować ogólny klimat, który panował. )

 

  • 4-HO-MET
  • Pierwszy raz

Obszerna polana otoczona lasem, niedaleko ścieżka i mały strumyczek. Przy końcu podróży las i bardzo spokojne lotnisko - żadne duże linie lotnicze, raczej aeroklub, czyli awionetki, szybowce i te sprawy. Nastawienie bardzo pozytywne, ekscytacja, ewentualnie delikatny niepokój pierwszym tripem każdego z nas.

Set & Setting: Obszerna polana otoczona lasem, niedaleko ścieżka i mały strumyczek. Przy końcu podróży las i bardzo spokojne lotnisko - żadne duże linie lotnicze, raczej aeroklub, czyli awionetki, szybowce i te sprawy. Nastawienie bardzo pozytywne, ekscytacja, ewentualnie delikatny niepokój pierwszym tripem każdego z nas.

 

‚Specyfikacja’: 17 lat, waga około 60kg, jakieś 180cm wzrostu.

 

Dawka: około 25mg 4-HO-MET

 

  • Benzydamina

substancja: Chlorowodorek benzamidyny / dwie saszetki Tantum Rose, każda zawierająca 0,5mg substancji oraz substancje pomocnicze, w tym ogromne ilości soli. (Stąd doniesienia o

działaniach nieporządanych u niektórych ‘szperaczy’, tj. wymioty, bule brzucha.)doświadczenie: mj, @, dxm, piwo wino i co ino, gałka, tussipect, beznydamina po raz 1.miejsce: przyciemniony pokójczas: ok 22.00 – teraz, czyli 00.31; teraz, 02.48randomness