Francuski rząd będzie ścigał za narkotyki

Francuski rząd, zaniepokojony wzrostem konsumpcji tzw. narkotyków miękkich wśród młodzieży, nie zgodził się na złagodzenie kar za posiadanie narkotyków.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1376

Da też 500 mln euro na kampanię informacyjną, która ma w ciągu 5 lat zmniejszyć o 25% liczbę młodzieży sięgającej po narkotyki. Piszą o tym francuskie media. Władze zdecydowały, że nadal będzie obowiązywać prawo z 1970 r., przewidujące za posiadanie narkotyków kary do roku więzienia i 750 euro grzywny.

Zwolennicy złagodzenia prawa argumentują, że kara powinna być zależna od rodzaju narkotyków. Należy surowo karać za heroinę, jednak za narkotyki miękkie wystarczy np. praca na rzecz społeczeństwa czy utrata na jakiś czas prawa jazdy. Podkreślają też, obecne prawo nie odpowiada rzeczywistości. W praktyce wymiar sprawiedliwości nie wie do końca, jak traktować marihuanę czy haszysz. W 2001 r. ukarano 8 proc. spośród ponad 71 tys. osób, którym udowodniono posiadanie narkotyków.

Zmiana prawa mogłaby być obecnie odczytana jako sygnał, że zagrożenie się zmniejszyło. Mogłaby też spowodować nowy wzrost konsumpcji narkotyków - uważa przewodniczący rządowego zespołu ds. zwalczanie narkomanii Didier Jayle.

Rząd szacuje, że ponad połowa osiemnastolatków ma już za sobą pierwsze eksperymenty z haszyszem. Od 1993 r. do 2002 r. podwoiła się konsumpcja tego narkotyku przez osoby od 18 do 44 lat.

Dlatego w latach 2004-2008 planuje się przeprowadzenie szerokiej kampanii informacyjnej, która ma uświadomić zagrożenie związane z narkotykami, alkoholem i papierosami, która ma kosztować 500 mln euro z budżetu państwa. Będzie to pierwsza tak szeroko zakrojona akcja, która przewiduje m.in. uruchomienie specjalnej linii telefonicznej, bezpłatne i anonimowe konsultacje oraz informacje w mediach.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

kamacz (niezweryfikowany)
to jest debilizm nie dosc ze zakazujom to jeszcze chcom pokazac zagrozenia zwiazane z uzywkami <br>a jezeli juz tak sie uparli na te zagrozenia to powinni dac ludziom wolny wybor czy chcom sie truc czy nie <br>wolnosci ja tu nie widze
hehe (niezweryfikowany)
buahaha co oni kurwa sobie mysla ze zawroca kijem bieg rzeki??????????!!!!!!!!!
hehe (niezweryfikowany)
byles 1 o jakies kilkanascie sekund ;)
kamacz (niezweryfikowany)
yhhyhy cool ;)
AKme (niezweryfikowany)
Nie chce mi sie pisac wielokrotnie tego samego... Znowu rozczarowanie, chlajcie wińsko dalej ...:))
chilum (niezweryfikowany)
.. ilośc używających śmircionośnyc przetworów konopi spadnie o 25% <br>. <br>IMO spadnie o 125%:-). <br> <br>Co za durnir. <br>I oni rządzą krajem. <br>Nie tylko we Francji;-) <br> <br>-- <br> <br>&quot; Talk is cheap &quot;
Dtox (niezweryfikowany)
yeah wlasnie z tamtad wrocilem i hiszpanie mieli tam naprawde zajebisty duzy, czarny hash, chyba marokanski =]
AKme (niezweryfikowany)
500 mln euro - 2004-2008 WIelikie wyrzucanie pieniedzy w błoto przez 4 lata...
Zajawki z NeuroGroove
  • Inne

Wolnosc- czy to slowo nie brzmi pieknie, ale co tak naprawde ono dla Was

oznacza. Czy ktokolwiek potrafi odpowiedziec? A moze kazdy odpowiada sam

sobie i nie chce podzielic sie swymi przemysleniami? Ja rowniez nie odpowiem

na to pytanie. Zadam za to kolejne i kolejne, na ktore nie znajduje

odpowiedzi. Pytam o wolnosc bo nie wiem co to jest, nigdy jej nie zaznalem,

nigdy nie poczulem i nie zasmakowalem w calosci. Chyba nikt z nas tego nie

uczynil i uczynic tego nie moze. Bo czy na tym coraz bardziej nierownym

  • Kodeina

Chęć samotnego relaksu po ciężkim, ale udanym dniu w pracy. Dobry humor, wręcz euforyczny bym powiedział.

01:34 [T]

 

Wypijam naraz roztwór zawierający ~150mg kodeiny

 

01:47 T + 00:13

 

Sprawdzam która godzina i stwierdzam, że zaczynam czuć działanie tego specyfiku. Klapy w oczach lekko opadły, monitor mimo że przyciemniony razi nieco moje ślepia. Moje źrenice zapewne są szpilkami, ale tak dobrze siedzi mi się w fotelu i pisze ten tekst, że nie mam nawet ochoty iść do lustra aby to potwierdzić. Zresztą już przerabiałem to tyle razy, nie bawi już mnie ten widok.

  • LSD-25

  • Grzyby halucynogenne
  • Pozytywne przeżycie

Grzybowy dzień Grzybowa pogoda Grzybowe miejsce Grzybowy czas

"Usiądź wygodnie i się odpręż"

Powtarzam sobie to po raz ostatni dzisiejszego dnia. Śmiałe reperkusje dochodzą do mnie jeszcze ale zostawiam to wszystko. Ide, lecę.. Przestrzeń...

 

Wszystko zaczęło sie w czwartek. Piekny czwartek. Plan rysował się przejrzyście, piona palenia i małe grzybobranko po drodze...

 

T:16:00

randomness