Francja: Policja wzięła dzieło sztuki za marihuanę

Policjanci z Lyonu zniszczyli instalację artystyczną, którą błędnie wzięli za nielegalną plantację marihuany - informuje thelocal.fr.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Rzeczpospolita
arb

Odsłony

227

Policjanci z Lyonu zniszczyli instalację artystyczną, którą błędnie wzięli za nielegalną plantację marihuany - informuje thelocal.fr.

Zdarzenie miało miejsce 26 czerwca. Policjanci odbywający patrol w centrum miasta natknęli się na rośliny, które wzięli za marihuanę.

Funkcjonariusze uznali, że natknęli się na nielegalną plantację w sercu miasta - i natychmiast przystąpili do jej likwidacji. Dziennik "Le Progres" informuje, że usunęli rośliny rosnące na obszarze o wielkości 400 metrów kwadratowych.

Dopiero później okazało się, że rośliny były elementem dzieła sztuki - była to część instalacji zatytułowanej "Poczekalnia".

Co więcej - nie była to wcale marihuana, lecz inne, całkowicie legalne rośliny - m.in. jęczmień i len. Instalację przygotowano w związku z odbywającą się w Lyonie cyklicznie wystawą architektoniczną.

Policjanci bronili się twierdząc, że to organizatorzy imprezy popełnili błąd nie oznaczając w żaden sposób swojej instalacji.

Oceń treść:

Average: 8 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove

Set&Settings: Niedziela 23.01.2011, w pracy na nocnej zmianie na portierni. Dobry nastrój, lekkie zmięczenie wynikające z służby od 7 rano.

Dawka: Pseudoefedryna w leku Sudafed (na katar) 1 tabletka 60mg tej substancji, zażycie 6 tabletek czyli 360mg

Wiek i doświadczenie: 20 lat, 60kg na 175cm wzrostu. THC (wiele razy), alkohol (bardzo wiele razy), nikotyna (wiele razy), kofeina(wiele razy), dxm (około 20 razy), muchomor czerwony (1x), n2o (2x), gałka muszkatałowa (1x), mieszanki ziołowe (5x), ekstaza(1x), avomarin(2x).

Wstęp:

  • 25B-NBOMe
  • 25I-NBOMe
  • Pierwszy raz

Otoczenie : Wieczór, weekend, ciemny pokój rozjaśniony lekko filmem (Piraci z Karaibów : Skrzynia Umarlaka) by powstała niesamowita gra cieni w moim "sanktuarium". Okno zasłonięte. Umysł : Wielotygodniowe przygotowanie psychiczne pod pierwszy mój mocniejszy psychodelik. Chęć poznania własnego ja.

Waga : 83 kg , wzrost 182cm

 

~13:00

W marcu roku 2013 przyszedł do mnie wreszcie mój upragniony list z Ameryki zawierający niezwykłą przesyłkę, a konkretnie cztery kartoniki nasączone psychodelicznymi substancjami o których tak marzyłem ukryte w aluminiowej folii. Nie miałem wtedy jeszcze pojęcia co mnie czeka.

~19:45

  • 25I-NBOMe
  • Tripraport

Nastawienie psychiczne na działanie LSD, czyli jak najbardziej pozytywne pomimo lekkiego 'niewypału', który odpłacił mi się za to wspaniałym tripem.

 

  • Inhalanty
  • Miks

Wbiegając do łazienki w poszukiwaniu gumek do włosów rzucił mi się w oczy pamiętny zielony ręcznik, dzięki któremu do mojej głowy wpadł pomysł na napisanie tego oto tripraportu. Niestety moje umiętności składnego pisania są znikome, jednakże wspomniany ręcznik nie pozwala o sobie zapomnieć, a zatem zapraszam do przeczytania poniższego tekstu :)

 

randomness