"El Chapo" woli siedzieć w amerykańskim więzieniu. "Załatw mi ekstradycję"

Schwytany ponownie w styczniu meksykański narkotykowy boss Joaquin "El Chapo" Guzman stara się o przyspieszenie swojej ekstradycji do Stanów Zjednoczonych. Liczy na to, że w amerykańskim więzieniu będzie lepiej traktowany.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVN24
rzw

Odsłony

557

- Załatw mi możliwie najszybszą ekstradycję. Spróbuj skontaktować się z rządem USA w tej sprawie - tak miał się zwrócić do swego adwokata przebywający w meksykańskim więzieniu narkotykowy boss Joaquin "El Chapo" Guzman. Przebieg rozmowy z klientem zdradzili w środę prawnicy Guzmana.

Schwytany ponownie w styczniu - po spektakularnej ucieczce tunelem z więzienia - meksykański narkotykowy boss Joaquin "El Chapo" Guzman stara się o przyspieszenie swojej ekstradycji do Stanów Zjednoczonych. Liczy na to - mówią jego obrońcy - że w amerykańskim więzieniu będzie lepiej traktowany.

Gangster już wcześniej skarżył się na warunki w więzieniu. Oskarżył władze Meksyku, że poddają go torturom. Pozbawianie snu, izolowanie od światła dziennego, ograniczanie kontaktów z rodziną, zimna cela - to niektóre z zarzutów, jakie skierował pod adresem władz w piśmie, które w lutym skierował do sądu.

Po schwytaniu Guzmana wniosek o jego ekstradycję natychmiast złożyły USA, które oskarżają go m.in. o zabójstwa, handel narkotykami, utworzenie organizacji przestępczej i pranie brudnych pieniędzy. Władze Meksyku szybko zapewniły, że wszczynają stosowne procedury.

"Załatw mi to"

Początkowo przestępca podjął kroki w celu zablokowania ekstradycji, teraz jednak - według jego prawników - "ma dość" sposobu, w jaki traktowany jest w Meksyku i czeka na "przeprowadzkę" do USA.

- Poprosił mnie, bym zrobił wszystko, co w naszej mocy, by zakończyć sytuację, w jakiej jest w tej chwili - powiedział w środę w lokalnym radiu Jose Refugio Rodriguez, jeden z adwokatów "El Chapo". - Załatw mi możliwie najszybszą ekstradycję. Spróbuj skontaktować się z rządem USA w tej sprawie - tak prawnik relacjonował słowa, jakich miał użyć jego klient.

Drugi z pełnomocników Guzmana, Juan Pablo Badillo, powiedział jednak agencji Reutera, że proces ekstradycyjny "jeszcze trochę potrwa"

Pilnowany 24 godziny na dobę

"El Chapo" został ujęty na początku stycznia w mieście Los Mochis w swym rodzinnym stanie Sinaloa po tym, jak zbiegł 11 lipca ubiegłego roku z więzienia w mieście Almoloya de Juarez w stanie Meksyk. Tam, po tym, jak aresztowano go w lutym 2014 roku, odbywał karę 20 lat pozbawienia wolności. Do ucieczki wykorzystał kończący się na placu budowy półtorakilometrowy tunel zbudowany przez jego wspólników 10 metrów pod ziemią. W obawie przed ponowną ucieczką Guzman jest pilnowany 24 godziny na dobę.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

Nazwa substancji: marihuana

Poziom doświadczenia: lekko doświadczony

Dawka: 0,5grama na 3 osoby


  • Benzydamina

Nazwa substancji: Benzydamina


Poziom doswiadczenia: mj, xtc, dxm, lsd, efedryna, gaz ronson, amfetamina. Benzy po raz pierwszy.


Dawka, metoda zazycia: Extrakt z 2 torebek Tantum Rosa, przefiltrowany przez chusteczke, ktora (po przycieciu :-) polknalem.


"Set & Setting": Stan umyslu pozytywny, zazylem z ciekawosci, w domu.

  • Etanol (alkohol)


Nazwa substancji: Extasy + Alko

Doświadczenie: MJ, hasz, extasy, grzybki, benzydamina, alko...

S&S: Ciepły czerwcowy dzień, imieniny babci na chacie

Efekty: Poniżej..


  • Katastrofa
  • Pentedron

Na zewnątrz, chęć ostrej jazdy

Witam, dziś postaram wam sie opisać przeżycie osoby chorej na politoksykomanie, z której już wyszedłem, po donosowym zaaplikowaniu 2 gramów pewnego euforycznego proszku...

13:00

Odbieram z paczkomatu paczke z 3gramami N-etylonorpentedronu. Idę do najbliższej klatki. wysypuje na oko 2 gramy proszku. Wciągam zwiniętym banknotem.Wychodzę, piję wodę, palę papierosa. Nie czuć efektów prawdopodobnie przez zjechane błony śluzówe po może tygodniowym ciągu na cmc`kach.

13:30

randomness