Ekspert: Legalizacja marihuany niezgodna z prawem UE

Proponowana przez rząd Niemiec legalizacja marihuany jest sprzeczna z obowiązującym prawem unijnym – wynika z opinii prawnej zleconej przez władze Bawarii.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

DPA/dra | www.dw.com/pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

75

Proponowana przez rząd Niemiec legalizacja marihuany jest sprzeczna z obowiązującym prawem unijnym – wynika z opinii prawnej zleconej przez władze Bawarii.

W środę, 1 marca 2023 r., w Monachium zaprezentowano opinię opracowaną przez Bernharda Wegenera, profesora prawa publicznego i prawa europejskiego na Uniwersytecie Friedricha Alexandra w bawarskim mieście Erlangen.

„Legalizacja marihuany, planowana przez rząd federalny, jest sprzeczna z prawem międzynarodowym i europejskim” – czytamy na 53. stronie referatu naukowca. Swoją ekspertyzę opracował na zlecenie ministra zdrowia Bawarii Klausa Holetscheka z konserwatywnej CSU.

W ocenie Wegenera zmiana przepisów antynarkotykowych naruszałaby konwencje ONZ ws. środków odurzających, których Niemcy są sygnatariuszami. Zdaniem profesora prawa planowane państwowe licencje na sprzedaż i uprawę konopi w celach innych niż naukowe są „niedopuszczalne” z punktu widzenia prawa europejskiego.

Bawarski minister zdrowia wezwał rząd w Berlinie do natychmiastowego wycofania się z projektu dopuszczenia uprawy, sprzedaży i konsumpcji konopi indyjskich w celach rekreacyjnych. Ta inicjatywa znalazła się w umowie koalicyjnej SPD, FDP i Zielonych. Zgodzono się na umożliwienie „kontrolowanej” dystrybucji konopi indyjskich dla dorosłych w licencjonowanych sklepach.

Rząd: projekt konsultowany z KE

Dla opinii publicznej nie jest to jednak nowość: konserwatywny, prawicowy rząd Bawarii sprzeciwia się temu i innym planom liberalizacji prawa zapowiedzianych w umowie koalicynej. Z kolei rząd Niemiec, zatwierdzając w zeszłym roku wstępną wersję projejektu ws. marihuany, zapowiedział, że prace nad ustawą będą kontynuowane dopiero, gdy Komisja Europejska potwierdzi, że projekt jest zgodny z prawem UE. Podobny projekt w podobny sposób procedują u siebie Czesi.

Według sondażu Ipsos z września ubiegłego roku 61 procent Niemców poparłoby kontrolowaną dystrybucję konopi indyjskich w licencjonowanych sklepach. Tylko 39 procent uważa plany legalizacji marihuany za nieodpowiedzialne i zasadniczo odrzuca legalną sprzedaż i konsumpcję marihuany.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

Substancja: 600mg bromowodorku dekstrometorfanu w tabletkach po 15mg

Wiek, waga: 19lat, 60kg

Exp: DXM, THC, Etanol, nikotyna, kofeina

S&S: Zacisze własnego pokoju, rodzice na niższym piętrze (jak się potem dowiedziałem nie spali, wbrew moim oczekiwaniom), siostry na wakacjach, mała lampka na podłodze, (schylona maksymalnie w dół, tak, aby jak najmniej oświetlała) – jedynym źródłem mistycznego światła

  • Grzyby Psylocybinowe
  • Pierwszy raz
  • Psylocybina

Las łąka i chatka nad stawem.

Luty 2020 , poniedziałek tuż po sobotniej studniówce, zerkam na telefon wiatr i brak optymistycznych prognoz.

Lecz to nie prognoza pogody trzyma mnie w napięciu, to myśl o tym dniu na, który czekałem.

Pierwsze doświadczenie psychodeliczne, a role główne grają PsilocybeCubensisMexican wyhodowane z growboxa.

Ta myśl, doświadczenie tego co inni opisywali, a jednocześnie obawa, mimo to pierwsze skrzypce grała ekscytacja na nowe doświadczenie .

  • Marihuana

Witam.


Wczoraj (Piatek) postanowilem spedzic wieczor w fajnym gronie (humor

mialem niezly, niczym sie nie przejmowalem). Oczywiscie, jak to w

piatek, zakupilismy pol grama zielska. Tego dnia rano na pobudke

bralem troche efedryny wiec zastanawialem sie jak bedzie tym razem.

Zmontowalismy sobie butelke 0.2 po coli i palilismy w parku (bardzo

zimno na dworze, wiatr dmuchal lodowaty). Juz przy pierwszym

mocniejszym buchu poczulem cos jakby kopniecie z buta w pluca;) ale

  • Benzydamina
  • Dekstrometorfan
  • Dimenhydrynat
  • Pozytywne przeżycie

ok. 2g benzy, 300mg dekstrometorfanu, 250mg Dimenhydrynatu

czwartek, 23/02/2023 - ok. godz. 15

randomness