REKLAMA
Dwóch kurierów ujętych jednego dnia. Mieli przy sobie ponad 200 kg haszyszu

Na przejściu granicznym w Terespolu 9 marca 2019 roku zatrzymano dwie osoby. U jednego z zatrzymanych zabezpieczono prawie 120 kilogramów haszyszu, u drugiego ponad 84 kilogramy narkotyków.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVP.INFO
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

254

Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie nadzoruje dwa postępowania prowadzone przez Nadbużański Oddział Straży Granicznej w sprawie przemytu narkotyków. Na przejściu granicznym w Terespolu 9 marca 2019 roku zatrzymano dwie osoby. U jednego z zatrzymanych zabezpieczono prawie 120 kilogramów haszyszu, u drugiego ponad 84 kilogramy narkotyków. Po doprowadzaniu do Prokuratury zatrzymani usłyszeli zarzuty. Na wniosek prokuratora Sąd zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania.

W toku postępowania prowadzonego w sprawie międzynarodowej grupy przestępczej przez Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie 9 marca 2019 roku w Terespolu w trakcie kontroli samochodu marki Volvo XC90 ujawniano specjalistycznie skonstruowane skrytki, w których znajdowało się 167 pakunków różnej wielkości o łącznej wadze prawie 120 kilogramów. W paczkach znajdowały się środki odurzające w postaci żywicy konopi – haszyszu. Kierowcą samochodu był obywatel Rosji Mikhail B.

W trakcie śledztwa prokuratorzy ustalili, że zatrzymany kurier należał do zorganizowanej grupy przestępczej, w skład której wchodzą podejrzani Alla i Khail P., którzy 31 sierpnia 2018 roku usiłowali dokonać przemytu środków odurzających w postaci haszyszu z Polski do Białorusi. Wówczas zabezpieczono ponad 86 kilogramów narkotyków.

Usłyszał zarzuty i trafił do aresztu

W toku postępowania prokurator przedstawił Mikhailowi B. zarzut usiłowania dokonania wywozu poza obszar celny Unii Europejskiej na Białoruś znacznej ilości środków odurzających w postaci prawie 120 kilogramów żywicy konopi kwalifikowane z art. 13 par. 1 kodeksu karnego w zw. z art. 55 ust. 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy Lublin-Zachód zastosował wobec Mikhaila B. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zatrzymano kolejnego kuriera

Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie prowadzi również postępowanie wszczęte 10 marca 2019 roku w sprawie międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej mającej na celu dokonywanie przestępstw polegających na wywozie poza obszar celny Wspólnoty Europejskiej znacznych ilości środków odurzających w postaci haszyszu.

Postępowanie zostało rozpoczęte w wyniku dokonanej 9 marca 2019 roku w Terespolu kontroli samochodu osobowego marki Smart, w trakcie której ujawniono specjalistycznie skonstruowane skrytki, a w nich 80 pakunków różnej wielkości o łącznej wadze ponad 84 kilogramów. W toku czynności ustalono, że w paczkach znajdują się środki odurzające w postaci żywicy konopi – haszyszu. Kierowca samochodu obywatel Rosji Andrei P. został zatrzymany.

Usiłował wywieźć narkotyki na Białoruś

Prokurator Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie przedstawił Andreiowi P. zarzut usiłowania wywozu poza obszar celny Unii Europejskiej na Białoruś znacznej ilości środków odurzających w postaci ponad 84 kilogramów żywicy konopi – haszyszu kwalifikowane z art. 13 par. 1 kodeksu karnego w zw. z art. 55 ust. 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii.

Na wniosek prokuratora 10 marca 2019 roku Sąd Rejonowy Lublin-Zachód zastosował wobec tego podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za przestępstwa narkotykowe podejrzanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Amfetamina

nazwa substancji: amfetamina


poziom doswiadczenia: 2 raz


"set&setting": dom, dobre nastawienie


efekty: wow!!!

  • Gałka muszkatołowa


doświadczenie: prawie zadne kilka razy mj

substancja: galka muszkatolowa i piwono wiec tak przypadkiem wpadlam na ta stronke i od razu przypadl mi do gustu pomysl wyprobowania galki.poniedzialek: namowilam chlopaka na opakowanie galki na nas dwojke. zgodzil sie wiec wypilismy napoj ze startej wlasnorecznie galki. ochyda! ale po 40 min wziely nas smiechy i hihy. po godzinie przeszlo i njuz nic nie wystapilo. pomyslelismy ze albo lipa albo za malo


  • Bad trip
  • LSD-25

Samotna wyprawa.

Witam. To opowiadanie opisuje historię, która mogłaby się zdarzyć, ale zapewne jest tylko fikcją literacką;-)

  • LSD-25


Wstęp


Uważam się za dość uduchowioną osobę, zawsze też fascynowały mnie psychodeliki.

Niemal "od zawsze" chciałem spróbować kwasa, w międzyczasie miałem styczność z

zielskiem (miłe), amfetaminą (niezbyt miłe) i ecstasy (dość miłe). Ale tak naprawdę,

naczywaszy się trip reportów, zawsze czekałem na okazję, by zjeść kwarka. I mimo,

że wszyscy mówili mi, jak potężna to rzecz, nic, kompletnie nic nie mogło w pełni

przygotować mnie na to, co przeżyłem.

randomness