Dwóch kurierów ujętych jednego dnia. Mieli przy sobie ponad 200 kg haszyszu

Na przejściu granicznym w Terespolu 9 marca 2019 roku zatrzymano dwie osoby. U jednego z zatrzymanych zabezpieczono prawie 120 kilogramów haszyszu, u drugiego ponad 84 kilogramy narkotyków.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVP.INFO
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

271

Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie nadzoruje dwa postępowania prowadzone przez Nadbużański Oddział Straży Granicznej w sprawie przemytu narkotyków. Na przejściu granicznym w Terespolu 9 marca 2019 roku zatrzymano dwie osoby. U jednego z zatrzymanych zabezpieczono prawie 120 kilogramów haszyszu, u drugiego ponad 84 kilogramy narkotyków. Po doprowadzaniu do Prokuratury zatrzymani usłyszeli zarzuty. Na wniosek prokuratora Sąd zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania.

W toku postępowania prowadzonego w sprawie międzynarodowej grupy przestępczej przez Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie 9 marca 2019 roku w Terespolu w trakcie kontroli samochodu marki Volvo XC90 ujawniano specjalistycznie skonstruowane skrytki, w których znajdowało się 167 pakunków różnej wielkości o łącznej wadze prawie 120 kilogramów. W paczkach znajdowały się środki odurzające w postaci żywicy konopi – haszyszu. Kierowcą samochodu był obywatel Rosji Mikhail B.

W trakcie śledztwa prokuratorzy ustalili, że zatrzymany kurier należał do zorganizowanej grupy przestępczej, w skład której wchodzą podejrzani Alla i Khail P., którzy 31 sierpnia 2018 roku usiłowali dokonać przemytu środków odurzających w postaci haszyszu z Polski do Białorusi. Wówczas zabezpieczono ponad 86 kilogramów narkotyków.

Usłyszał zarzuty i trafił do aresztu

W toku postępowania prokurator przedstawił Mikhailowi B. zarzut usiłowania dokonania wywozu poza obszar celny Unii Europejskiej na Białoruś znacznej ilości środków odurzających w postaci prawie 120 kilogramów żywicy konopi kwalifikowane z art. 13 par. 1 kodeksu karnego w zw. z art. 55 ust. 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy Lublin-Zachód zastosował wobec Mikhaila B. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zatrzymano kolejnego kuriera

Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie prowadzi również postępowanie wszczęte 10 marca 2019 roku w sprawie międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej mającej na celu dokonywanie przestępstw polegających na wywozie poza obszar celny Wspólnoty Europejskiej znacznych ilości środków odurzających w postaci haszyszu.

Postępowanie zostało rozpoczęte w wyniku dokonanej 9 marca 2019 roku w Terespolu kontroli samochodu osobowego marki Smart, w trakcie której ujawniono specjalistycznie skonstruowane skrytki, a w nich 80 pakunków różnej wielkości o łącznej wadze ponad 84 kilogramów. W toku czynności ustalono, że w paczkach znajdują się środki odurzające w postaci żywicy konopi – haszyszu. Kierowca samochodu obywatel Rosji Andrei P. został zatrzymany.

Usiłował wywieźć narkotyki na Białoruś

Prokurator Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie przedstawił Andreiowi P. zarzut usiłowania wywozu poza obszar celny Unii Europejskiej na Białoruś znacznej ilości środków odurzających w postaci ponad 84 kilogramów żywicy konopi – haszyszu kwalifikowane z art. 13 par. 1 kodeksu karnego w zw. z art. 55 ust. 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii.

Na wniosek prokuratora 10 marca 2019 roku Sąd Rejonowy Lublin-Zachód zastosował wobec tego podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za przestępstwa narkotykowe podejrzanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Oceń treść:

Average: 9.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
 • Oksykodon
 • Pierwszy raz

Pozytywne nastawienie z nutką ciekawości i niepewności. Trip spędzony we własnym pokoju, przy dobrym jedzeniu, piwku i muzyce.

Moje doświadczenie z opiatami i opioidami do tej pory kończyło się na kodeinie i tramalu. Wielkie ucieszenie pojawiło się u mnie gdy znajomy zadzwonił z informacją, że ma dojście do leku OxyContin. Po krótkim zastanowieniu się zdecydowałem, że kupię jedną tabletkę i wypróbuję ten lek. Po zajęciach na uczelni pojechałem do tego znajomego w celu nabycia OxyContinu. Zapłaciłem 40 zł za 1 tabletkę, zawierającą 80mg substancji. Zamówiłem sobie pizzę oraz w drodze do domu zahaczyłem o sklep spożywczy żeby kupić piwo. 

 • Etanol (alkohol)
 • Marihuana
 • Mefedron
 • Pozytywne przeżycie

Podniecenie, mega pozytywny humor po egzaminie dypomowym. Chęc zaszalenia z kumplami.

 

 • Szałwia Wieszcza

Spożywane substancje- Salvia Divinorum oraz Ipomea Violacea(LSA)
Doświadczenie- Duże (głównie natura)Kilka dni temu po raz kolejny spróbowałem Ipomei, której nasiona jak wiadomo zawierają LSA.


Tym razem mój wybór padł na nasiona firmy Plantanina(lub jakoś tak)

Nasiona spożylem ok. godz 17 w ilości 160 (cztery opakowania).

 • Dekstrometorfan
 • Marihuana
 • MDMA (Ecstasy)
 • Mefedron
 • Pozytywne przeżycie
 • Szałwia Wieszcza
 • Tytoń

Nastawienie pozytywne, czworo przyjaciół u boku, spotkanie w akademiku przewidziane na całą noc:)

Więc tak, pojechałem do akademika z moim przyjacielem mając sporo gotówki przy sobie. Wcześniej już myślałem, aby zrobić sobie mieszankę wszystkiego co lubie, wiedziałem, że nie muszę wracać do domu na noc, jedynie musiałem zapłacic 15 zł za noc spędzoną w akademiku. :))

randomness