REKLAMA
Drony z kontrabandą wokół więzień. Operacja brytyjskiej policji

W połowie sierpnia przechwycono kilka dronów latających wokół więzienia w północnym Londynie, w poniedziałek poinformowała brytyjska policja. Urządzenia miały w torbach podwieszone duże ilości narkotyków oraz telefony komórkowe.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVN24
mm//gak
Komentarz [H]yperreala: 
Manna z nieba!

Odsłony

174

W połowie sierpnia przechwycono kilka dronów latających wokół więzienia w północnym Londynie, w poniedziałek poinformowała brytyjska policja. Urządzenia miały w torbach podwieszone duże ilości narkotyków oraz telefony komórkowe.

W dniach 12-14 sierpnia brytyjska policja przeprowadziła wymierzoną w drony operację "Airborne" w pobliżu więzienia Pentonville w północnym Londynie.

Drony z narkotykami

Najpierw 13 sierpnia funkcjonariusze zaobserwowali podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Mężczyzna ten zdołał uciec, porzucił jednak za sobą dwie torby z narkotykami i telefonami komórkowymi. Dzień później funkcjonariusze odnieśli większy sukces - jeden dron został zaobserwowany nad więzieniem i rozbił się, a drugi został przechwycony w locie. Kolejne dwa urządzenia zostały zawrócone i odleciały, nim zdołano je przechwycić.

- Drony transportowały znaczące ilości narkotyków, legalnych używek oraz telefonów komórkowych - poinformował insp. Steve Heatley. Jak dodał, przechwycenie latających urządzeń było możliwe dzięki obserwacji nieba przez funkcjonariuszy oraz informacjom od okolicznych mieszkańców.

Jak dotąd nikogo nie zatrzymano w związku z zaobserwowanymi w trakcie operacji "Airborne" dronami.

Brak środków, procedur i wiedzy

W kwietniu BBC informowało, że urządzenia tego typu coraz częściej używane są do przemycania towarów do więzień w Anglii i Walii. W ubiegłym roku stwierdzono 33 tego typu przypadki, przy zaledwie dwóch rok wcześniej i żadnym w 2013 roku. Transportowane są nimi przede wszystkim narkotyki, telefony, przenośne ładowarki oraz karty pamięci.

Andy Darken ze Stowarzyszenia Oficerów Służby Więziennej przyznawał w kwietniu, że w rzeczywistości "nie mają oni środków, procedur ani wiedzy jak walczyć z problemem dronów".

W lutym brytyjska policja informowała z kolei, że "planuje nawiązać współpracę z holenderską policją w celu wykorzystania orłów" do przechwytywania dronów. Podjęcie działań zapowiedziało również Ministerstwo Sprawiedliwości.

Oceń treść:

Average: 7 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Mefedron

Autor: Nikoś

Set & Setting: samopoczucie dobre,małe zdenerwowanie, ponieważ za około 1,5 godziny miałem iść do domu.

Dawka: około 150 mg

Doświadczenie: alkohol, MJ, Amfetamina, Mefedron

19.30 Zaaplikowałem mefe, z początku nic nie czułem więc pomyślałem, że feta jest jednak lepsza.

19.45 Nagle poczułem dziwne uczucie i nogi zaczęły mi się wykręcać a w głowie czułem wielką euforię, z początku nie mogłem jej opanować.

  • Mefedron
  • Uzależnienie

Witam.

To już mój trzeci trip raport na tym forum. Chciałbym, żeby zwrócili na niego uwagę głównie nowi użytkownicy i zastanowili się tyle razy ile to potrzebne czy warto brać kryształ w ciągach. Opiszę głównie ostatni dzień mojej podróży bo jest to myśle najciekawsze przeżycie, chociaż sam chciałbym żeby nigdy się to nie wydarzyło. Zapraszam do uważnego przeczytania.

  • MDMA (Ecstasy)


data: 13.10.2001r.


zażyta trucizna: 1 tabletka Ecstasy z wyrzeźbioną kotwiczką. Cena: 30zł/szt.
  • Marihuana

Od czego by tu zaczac, hehe... moze od tego, ze wszystko dzialo sie 2’go dnia swiat (26.12.2003). na ten dzien zaplanowane bylo grzybobranie z moim kumplem Ivanem. Wedlug informacji zawartych na shroomery.org fazy grzybowe mozna podzilic na 5 poziomow. 3 level jest juz stosunkowo mocny (1,8g suszonych grzybow z gatunku CUBENSIS). Przez caly dzien myslalem na ktory poziom wskoczymy dzis w nocy, hehe... doszedlem do wniosku, ze najlepszy bedzie poziom dokladnie pomiedzy 3 a 4 levelem... takie tez dzialki suszonych PSILOCIBE CUBEBSIS ECUADOR odmierzylem, bylo to po 2,3g na glowe!

randomness