REKLAMA
Donald Trump poparł złagodzenie federalnego zakazu marihuany

Prezydent Donald Trump powiedział w piątek, że jest skłonny poprzeć złagodzenie federalnego prawa dotyczącego marihuany. Propozycja złożona przez kongres znacząco zmieniłaby sytuację konsumentów rekreacyjnych i firm prosperujących z branży.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne

Odsłony

152

Prezydent Donald Trump powiedział w piątek, że jest skłonny poprzeć złagodzenie amerykańskiego zakazu marihuany. Propozycja złożona przez kongres dramatycznie zmieniłaby sytuację konsumentów rekreacyjnych i firm prosperujących w branży legalnej marihuany.

Federalny zakaz, który stawia marihuanę na tym samym poziomie, co LSD i heroina, doprowadził do konfliktu z ponad dwudziestoma stanami, które zalegalizowały marihuany w jakiejś formie, tworząc dwupoziomowy system egzekwowania prawa, w którym konopie indyjskie mogą być zarówno legalne na poziomie stanowym, ale i nielegalne na poziomie federalnym.

Nowa ustawa zapewniłaby stanom prawo do określania własnego podejścia do marihuany, ale niektóre ograniczenia prawa federalnego pozostałyby stałe, w tym sprzedaż marihuany tylko dla osób powyżej 21 lat.

Donald Trump popiera legalizację marihuany?

Propozycja złożona w czwartek ma poparcie członków Kongresu z obu stron, w tym republikańskiego senatora USA Cory Gardner z Kolorado.

“Popieram senatora Gardnera. Wiem dokładnie, co robi – powiedział Trump do dziennikarzy w Waszyngtonie, gdy zapytano go o tę sprawę. “Patrzymy na to. Ale prawdopodobnie skończę na poparciu tej inicjatywy.”

Uwagi prezydenta Trumpa stawiają go w konflikcie z amerykańskim prokuratorem generalnym Jeffem Sessions, otwartym przeciwnikiem marihuany, który nakazał prokuratorom generalnym, aby agresywniej ścigali tego typu sprawy w stanach, które zalegalizowały marihuanę.

Jak dotąd, Donald Trump wysyła mieszane sygnały na temat konopi: podczas kampanii prezydenckiej zobowiązał się szanować wolę stanów, które zalegalizowały marihuanę, ale także skrytykował legalizację i sugerował, że należy ją powstrzymać.

Nowa ustawa sprawiłaby, że prawo federalne szanowałoby decyzję wyborców, którzy zagłosowali za legalizacja marihuany w swoich stanach.

Piątkowa wypowiedź Trumpa odzwierciedla wypowiedź Gardner’a, który powiedział w kwietniu, że prywatnie otrzymał od prezydenta poparcie dla przepisów chroniących przemysł marihuany w stanach, które ją zalegalizowały.

Problemy wynikające z obowiązującego prawa

W Kalifornii, gdzie mieszka jeden na ośmiu Amerykanów, 1 stycznia uruchomiono największy rynek legalnej rynek marihuany w USA, ale tysiące firm, które otrzymały licencję, wciąż borykają się z groźbą oskarżenia ze strony prawa federalnego.

Główny problem wynikający z zakazu federalnego: duże banki niechętnie prowadzą interesy z firmami związanymi z marihuaną, obawiając się, że może to prowadzić również do ich ścigania. Na przykład w Kalifornii płacenie podatków i innych transakcji odbywa się w gotówce, czasami w dużych ilościach. Właściciele firm muszą więc trzymać miliony dolarów w gotówce, co zdecydowanie nie jest dobrym rozwiązaniem.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana
  • N2O (gaz rozweselający)

pokój hotelowy, wieczór, 2 pijących i jarających kolegów (D i J), pozytywne nastawienie na w miarę "imprezowy" klimat.

29.02.2008

Jest to mój pierwszy TR, więc z góry przepraszam za jakieś niedociągnięcia i zbędne pierdoły. Trip miał miejsce tydzień temu, więc na pewno nie jest tak dobrze opisany jakby mógł być.

  • Dekstrometorfan

Wczoraj w nocy zarzucilem acodin. Chcialem tego sprobowac juz wczesniej, ale nie mialem skad skolowac :/ Naszczescie, w koncu dostalem go i od razu zaczalem planowac konsumpcje.

  • Marihuana

No wiec tak. Chcialbym sie z wami podzielic moimi kilkoma Tripami na MJ. Nie

chce mi sie tego juz dusic w sobie. Ludzie z mojego otoczenia (oprocz kilku

osob, ktory mieli tez bad tripy) kompletnie nie wiedza co to jest prawdziwy

bad trip. Dla nich jest to zmula, jakas chujowa rozkmina itd. Wkurwia mnie

takie podejscie. Do rzeczy....

  • Bromo-DragonFLY
  • Marihuana

Set & Setting- dobre nastawienie, nie brzydka pogoda, zaufani towarzyszący podróżnicy, godz.13 centrum miasta

Dawka- 1 papierek Bromo-DragonFly + marijuana kilka godzin później +pół piwa też kilka godzin później

Wiek- 18lat

Doświadczenie- Alkohol, Marihuana, Kodeina, Pseudoefedryna, DXM, Benzydamina, 4-HO-Met, Extasy, Mieszanki ziołowe, Bromo-DragonFly, Grzyby cubensis b+

randomness